Czy magia istnieje?...
#5

To czy tarot mowi prawde napewno zalezy od wielu czynnikow. Ja to widze w ten sposob, ze prawde jest w stanie poznac kazdy kto tylko jest w stanie sie wyciszyc, posluchac siebie, wsluchac w sytuacje. Dla mnie osobiscie tak tarot jak i inne karty to tylko narzedzie. Bycie dobrym tarocistta, zreszta tak samo jak magiem, powinno byc polaczone z praktyka i wiedza, intuicja i umiejetnoscia analizy, medytacja, umiejetnoscia wyciszenia sie- Wszystkie te cechy to cos co moze, i powinno zostac wycwiczone, i utrzymane podczas calej praktyki tarocisty, i do tego moze dojsc kazdy. Tak samo jak w przypadku kazdej umiejetnosci, ktora nabywamy w zyciu, sa osoby mniej lub bardziej ku temu predysponowane, i co jednemu zajmie rok, innemu lat kilka. Dla mnie osobiscie najwiekszym problemem w prawidlowym odczycie czy wylosowaniu kart, jest moja empatia. Pamietam jaki mialam stres jak kladlam karty mojej wspolokatorce, ktora miala problemy emocjonalne. Okazalo sie, ze moj odczyt byl dobry, ale powiem szczerze, bylam mocno wypalona po tym doswiadczeniu. Zdarzaja mi sie zapytania wobec ktorych ciezko mi sie zdystansowac (np. problemy z zajsciem w ciaze) i to moze skutkowac odczytem " nieprawdlowym" - zreszta mowi sie ze dobry tarocista ma tak naprawde okolo 70-80% sprawdzalnosci.

Mysle, ze podobnie jest z magia, aczkolwiek sama jej nie stosuje i nie polecam, poza "magia" zwiazana z praca nad soba. Jesli komus w medytacji i wsluchaniu sie w siebie ma pomoc jakis rytual czy sekwencja run, czy zapalenie swiecy, to bardzo prosze. Dla mnie wszystko tkwi w czlowieku - wiec kwestia powodzenia rytualu czy pracy z kartami tak naprawde ma zwiazek z tym na ile my sami jestesmy w stanie uslyszec, zrozumiec i glosno samemu sobie przekazac prawde.

Osobiscie nie wierze w "czary", ktore moga u kogos wywolac milosc, temat ostatnio popularny na naszym forum. Uwazam, ze "magia" powinna byc nakierowana na prace ze soba, ewentualne odciecie, czy ochrone, czy medytacje. Bardzo w tym temacie wierze w afirmacje.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości