Pentagram, pentakl
#2

Toczka, pisząc, iż magia jest w nas, miałam na myśli podejście człowieka do tego zagadnienia. Jak widać niektóre osoby myślą o wykonywaniu pewnych czynności, rytuałów w określonym celu nie zgłębiając istoty określonych zjawisk. Pozornie wydaje im się, że np. zapalenie trzy razy świeczki w określonym kolorze o danej porze przyniesie określony efekt. Nieszczęśnicy szukają remedium na rozwiązanie trapiącego ich problemu nie szukając jego przyczyn w sobie, myślą że "zrobią coś" i problem zniknie"- szukają przepisu na czary- mary podobnego do przepisu na zupę. Pisząc, że magia jest w nas miałam na myśli, podejście do tego zagadnienia. Wszystko co człowiek robi powinno mieć według mnie jakiś sens i podbudowane powinno być wiedzą, doświadczeniem. Generalnie uprawianie magii to nic innego jak próba zmiany rzeczywistości. Stąd też od zarania dziejów człowiek wypracował sobie rożne metody wpływania na nią w zależności od modelu pojmowania istoty magii - na poziomie duchowości, energetycznym, lub psychologicznym. Zafina, mam pytanie jakiego rodzaju pentagramów używasz?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości