Pentagram, pentakl
#18

Zafina napisał(a):Nigdy nie odprawiałam czarów z rytuałem i zaklęciami.
Za to uprawiałam magię za pomocą amuletów ochronnych, uzdrawiających, wspomagających umiejętności wróżbiarskie.
Czasem używałam ich jak wahadełek.

Wśród moich amuletów na szczególną uwagę zasługują dwa pentagramy, pierwszy kupiłam sama, a drugi dostałam od bardzo serdecznej mi osoby. Co dziwne, ten podarowany był silniejszy i łatwiej współpracował niż ten co ja kupiłam. Świetnie chronił przed złymi życzeniami i negatywnymi energiami,robił się ciepły bez racjonalnego powodu. Używałam go też do wzmacniania swojej energii i podczas wróżenia.
Teraz sprawdzam działanie magii runicznej.

Zafina napisał(a):Sama sobie kupiłam taki zwykły wisiorek ze stopu metali kolorowych, ten podarowany był ze srebra.
Pentagramy były wpisane w koło bez uzupełnionych przerw między liniami, jedno z ramion było skierowanie w górę
.

Zafina napisał(a):Zdaję sobie sprawę, że pentagram wpisany w okrąg też jest zwany pentaklem, ale to słowo głównie odnosi się do takich krążków jakie pokazałam wcześniej.
Sama napisałaś, że definicja Wikipedii określa to jako "Inne znaczenie" a nie główne.
Nie chciałam sugerować, że pracowałam z takimi krążkami w formie amuletów.

Widzę, że ty naprawdę nie rozumiesz o czym mówisz ... Może tak ci wyjaśnię ... Czy twój wisiorek wyglądał tak ... ?

[ATTACHMENT NOT FOUND]
A może wyglądał tak :

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Biały Pentagram w okręgu (inaczej pentakl) uważany jest za amulet chroniący przed zgubnym wpływem magii oraz klątwami. Można go zauważyć na różnych talizmanach i amuletach oraz odnaleźć w wielu budowlach sakralnych, itp. Pentakl jest między innymi symbolem religii Wicca i innych tradycji pogańskich.

A o to rozwiązanie zagadki ... pierwsze zdjęcie to pentagram, a drugie to pentakl .... więc proszę cię nie pisz mi tutaj coś, co ludzi wprowadza w błąd. Nie prawdą jest, że słowo Pentakl odnosi się do takich krążków, jak to nazwałaś i pokazywałaś, ktoś może pomyśleć, że tylko i wyłącznie ...
Pentakl – płaski, przeważnie okrągły, przedmiot wykorzystywany w praktykach magicznych, na który naniesiono symbole ewokowanych sił. Zazwyczaj zrobiony jest z kitu albo wosku pszczelego, pergaminu, papieru lub metalu. Pentakl ma dwie definicje. Pierwsza, to pentagram (pięcioramienna gwiazda), wpisana w okrąg. Jest jednak niezbyt aktualna - obraz pentagramu na planie koła tak silnie wrył się w świadomość nie tylko czarownic, ale i całego społeczeństwa, że przestano rozróżniać pentagram od pentaklu w ten sposób. Drugą, bardziej powszechną dziś definicją jest fizyczna, materialna forma symbolu, jakim jest pentagram. W podsumowaniu można napisać, że pentakl to magiczny amulet chroniący przed złem i niewątpliwie, taka definicja mi odpowiada.

Cytując ciebie Zafino: Nie chciałam sugerować, że pracowałam z takimi krążkami w formie amuletów.
Zajmujesz się czymś, o czym nie masz pojęcia, wprowadzasz też innych w błąd oraz jak większość ludzi, potem za to "siły nieczyste" będziecie obwiniać i jeden wielki płacz i lament ... Tak powierzchownie do tego podeszłaś, o czym świadczy twoje małe rozeznanie w temacie i już stwierdziłaś, że masz prawo zająć się magią runiczną ... no tylko Oklaski Oklaski Pozdrawiam Kotek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości