Afirmacje
#11

ZOSTAŃ ZWYCIĘZCĄ!
Zostałam zasypana listami od Czytelników, którzy wkrótce będą zdawać egzaminy - do szkół, na prawo jazdy, a także... przed przyszłymi teściami.
Z wszystkich listów bije lęk i niewiara we własne możliwości.
A to pierwszy krok ku klęsce!

Wielokrotnie pisałam, że nasze myśli mają moc tworzenia rzeczywistości.
Jeśli wątpimy w siebie, przyszłość widzimy czarno i cały czas w głowie tłucze się myśl "ja sobie nie poradzę" - to mamy niemal 100% "szans" na to, że rzeczywiście nic nam się nie uda.
Nie namawiam nikogo, by zachowywał się bezczelnie i z tupetem, ale, spójrzmy prawdzie w oczy - tacy ludzie zdobywają wszystko, choć mają mniej wiedzy, mniej możliwości i mniej klasy od innych.
Ale za to mają niezachwianą wiarę w siebie - i to się udziela!

Powalcz z własną podświadomością
Jak więc sprawić, by z przestraszonego wyzwaniami człowieka zmienić się w zwycięzcę?
Trzeba przekonać naszą podświadomość, że jesteśmy warci sukcesu i możemy go osiągnąć.
Robimy to za pomocą afirmacji, dzięki której możemy odmienić na lepsze swoje dotychczasowe życie, osiągnąć sukces, bogactwo, znaleźć idealnego partnera, łatwiej przyswajać wiedzę, wydostać się z kłopotów wszelkiego rodzaju itp.
Afirmacja jest w pewnym sensie modlitwą opartą na harmonijnym współdziałaniu świadomych i podświadomych sił umysłu. Jeżeli doprowadzisz do sytuacji, gdy świadomość z podświadomością zaczną zgodnie współpracować, Twoja modlitwa zostanie wysłuchana - na tym między innymi polega moc magii huny.
Jednocześnie afirmacja to nic innego jak wielokrotne powtarzanie pewnego zdania lub zdań, które mają za zadanie wpłynąć na umysł podświadomy w celu zmiany jego dotychczasowego sposobu działania (np.: "wiedza wchodzi mi do głowy z łatwością", "wszystko umiem i nie boję się egzaminu" lub: "umiem jeździć, więc otrzymam prawo jazdy" albo: "jestem wart tej dziewczyny i jej rodzice mnie polubią" czy: "jestem ładna, warta miłości najlepszego z chłopaków".
A jeśli ktoś do tej pory spotykał samych wrogów, niech powtarza: "wszyscy, których spotykam, pomagają mi w życiu").
Przypominam, że to właśnie podświadomość zajmuje się materializacją naszego życia, więc, zmieniając sposób jej działania za pomocą afirmacji, możemy dowolnie kształtować nasz świat materialny.

Podziękuj za to, co pragniesz otrzymać
Afirmacje trzeba wyrażać tylko i wyłącznie w sposób pozytywny ("jestem szczęśliwa, zdrowa, bogata", a nie: "nie chcę być nieszczęśliwa, biedna i chora", gdyż podświadomość nie odróżnia dobra od zła i może opacznie zrozumieć Twoje intencje),
jak również w czasie teraźniejszym lub przeszłym, nigdy przyszłym.
Katolicy modlący się w sposób proszący najczęściej nie osiągają pożądanych rezultatów, ponieważ prosząc, jednocześnie przekonują podświadomość, że tego, o co proszą, jeszcze nie mają.
Tymczasem modlitwa jest wysłuchana tylko wtedy, gdy mocno i bezwzględnie uwierzymy, że już stało się to, o co prosimy.
Jest to w pewnym sensie sprzeczne z logiką, ale na tym polega wiara.
Wierzyć znaczy właściwie uznać za zaistniałe to, czego właściwie jeszcze nie ma.
Lecz tylko taka postawa umysłu daje pozytywny rezultat.
Ogromną moc mają tzw. afirmacje dziękczynne.
To właśnie akt dziękowania przekonuje do końca podświadomość, że rezultaty, o które się modlimy, już zaistniały:
np. "Dziękuję niezwykłej sile mojej podświadomości za to, iż znalazłem świetną pracę, która daje mi duże zadowolenie i pozwala godnie żyć"
lub: "Dziękuję, że wszystkiego się nauczyłam i zdałam śpiewająco wszystkie egzaminy".
Niezwykle skutecznym sposobem jest układanie afirmacji, w których występuje słowo "Bóg" (Bóg zarówno jako postać z Biblii czy jako Istota Najwyższa - w zależności od tego, w co wierzy modlący się).
Samo słowo "Bóg" ma w sobie potężną moc, a poparte pozytywnym stwierdzeniem potrafi szybko zmienić nawet najgorszą sytuację: "Dziękuję Ci, Boże, za to, że pobłogosławiłeś pomyślnością moje życie."
Ludzie, którzy czują się samotni niech powtarzają z mocą: "Bóg mnie kocha i troszczy się o mnie".

Pomóż sobie energią kamieni
Bardzo ważny jest dobór prawidłowej afirmacji.
Nie powinna ona stać w sprzeczności z sytuacją.
W przeciwnym wypadku podświadomość storpeduje wszelkie nasze wysiłki.
Człowiek, który bankrutuje, nie może twierdzić: "Jestem bogaty", bo natychmiast wzbudzi to sprzeciw w jego umyśle.
Może za to powtarzać: "W dzień i w nocy wszystko mi sprzyja".
A przede wszystkim - z góry zaakceptuj wynik swojej modlitwy, abyś swym zdziwieniem, że sytuacja się zmienia, nie osłabił/a swojej wiary, co może Cię doprowadzić znów do punktu wyjścia.
Afirmuj, kiedy zechcesz - najlepiej wtedy, gdy nachodzą Cię czarne myśli.
Rób to także tuż przed zaśnięciem i tuż po przebudzeniu.
Wtedy rozum jeszcze śpi i nie będzie się sprzeciwiał treści afirmacji.

Możesz także pomóc sobie energią kamieni.
Gdy rozmawiasz z podświadomością, przyłóż do czoła ametyst, który sprowadza natchnienie, ułatwia kontakt z Wyższym Ja oraz z Bogiem.
Podczas uczenia się trzymaj przy czole (np. pod zawiązaną na głowie chustką) sprzyjający koncentracji amazonit.
Podczas egzaminu miej go w lewej dłoni.
A gdy wzywasz powodzenie materialne, do portfela włóż drobinki chryzolitu, który przyciąga pieniądze.
Na koniec jedna uwaga: pamiętajcie, że same afirmacje nie pomogą, jeśli np. nie uczyliście się do egzaminu albo nie macie odpowiednich kwalifikacji, by zdobyć daną pracę.
Z pustego i Salomon nie naleje.
Elwira D'Antes
http://www.gwiazdy.com.pl/component/cont...ta-zwycizc

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Afirmacje ... - przez Krystyna - 01-07-2011, 14:51
Afirmacja ze szklanką wody Vadima Zelanda - przez Iwona Agata - 19-02-2022, 08:30
RE: Afirmacje - przez himena1 - 21-01-2023, 16:13
Re: Afirmacje ... - przez Krystyna - 01-07-2011, 16:18
Re: Afirmacje ... - przez Severus - 08-08-2011, 20:13
Re: Afirmacje ... - przez FairyWitch - 08-08-2011, 20:31
Re: Afirmacje ... - przez Gruszek - 08-08-2011, 23:06
Re: Afirmacje ... - przez Krystyna - 09-08-2011, 07:06
Re: Afirmacje ... - przez Krystyna - 09-12-2011, 13:49
Re: Afirmacje ... - przez Krystyna - 09-12-2011, 13:56
Re: Afirmacje ... - przez Krystyna - 09-12-2011, 14:07
Afirmacje ... - przez Oliveto - 03-02-2012, 10:45
Re: Afirmacje ... - przez Oliveto - 03-02-2012, 10:49
Re: Afirmacje ... - przez Oliveto - 03-02-2012, 21:57
Re: Afirmacje ... - przez Oliveto - 03-02-2012, 22:03
Re: Afirmacje ... - przez Oliveto - 03-02-2012, 22:07
Re: Afirmacje ... - przez Oliveto - 03-02-2012, 22:10
Re: Afirmacje ... - przez Oliveto - 12-02-2012, 22:42
Afirmacje ... - przez panna39 - 07-07-2012, 17:32
Afirmacje ... - przez Krystyna - 07-07-2012, 21:13
Re: Afirmacje ... - przez panna39 - 08-07-2012, 15:26
Re: Afirmacje ... - przez carolina-32 - 25-07-2012, 09:03
Re: Afirmacje ... - przez Margola - 25-07-2012, 10:41
Re: Afirmacje ... - przez carolina-32 - 27-07-2012, 08:10
Re: Afirmacje ... - przez zielonapanienka - 08-02-2013, 20:40
Afirmacje- swój wlasny sposób czy skuteczny? - przez devonaaa - 13-03-2014, 13:35
Re: Afirmacje- swój wlasny sposób czy skuteczny? - przez Sophia - 18-03-2014, 19:55
Re: Afirmacje- swój wlasny sposób czy skuteczny? - przez Kasha - 18-03-2014, 20:11
Re: Afirmacje ... - przez Iwona Agata - 12-04-2014, 12:53
Re: Afirmacje ... - przez Iwona Agata - 12-04-2014, 12:55
Re: Afirmacje ... - przez Iwona Agata - 12-04-2014, 12:57
Re: Afirmacje ... - przez Anastazja0107 - 23-02-2016, 21:24
Re: Afirmacje ... - przez toczka - 24-02-2016, 11:38
Re: Afirmacje ... - przez Anastazja0107 - 24-02-2016, 21:36
Re: Afirmacje ... - przez toczka - 25-02-2016, 11:33



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości