Tarot APOKALYPSIS
#1

Witajcie kochani. Uśmiech
Chciałabym Wam przedstawić nową talię projektu Eica C. Dunne i Kim Huggens, autorów Tarota Illuminati.
Co sądzicie o ich najnowszym dziecku? Uśmiech
Talia "inspirowana religiami i starożytnymi praktykami duchowymi"...
Tutaj można sobie przejrzeć karty:



Rycerz mieczy:

[Obrazek: cPq2kPQ.jpg]

Królowa Mieczy

[Obrazek: V3tC1OE.jpg]

Królowa Pentakli:

[Obrazek: el4gHIi.jpg]

Król Kielichów

[Obrazek: FV5fDQ0.jpg]

Król Buław:

[Obrazek: Tyhvbs3.jpg]

Ja powiem tak od siebie - trzeba się tym kartom głębiej przyjrzeć, by docenić jak bogata jest ich symbolika... tak więc nie urzekły mnie od pierwszego... ale od któregoś tam kolejnego wejrzenia.Oczko
Jest w tej talii wiele wspaniałych kart, ale choćby nie wiem co, to powiem Wam coś... jestem absolutnie pod wrażeniem Króla Mieczy...uważam że w symbolice tej karty idealnie została zawarta cała natura tego Króla...  Tak Jest mocno usadowiony na swoim tronie... jego siwa broda, jednooka i pokiereszowana twarz mówią o tym że wiele już w życiu przeszedł, wiele zaznał złego, w wielu walkach brał udział... ręce założone za siebie świadczą o tym, że jest niechętny bliższym znajomościom i temu by kogokolwiek dopuścić blisko siebie... kruki nad nim i runy pod nim świadczą o tym że to człowiek inteligentny, wie zawsze "co w trawie piszczy" i łatwo go nie oszukasz... zima w tle oznacza, że ten człowiek nie kieruje się uczuciami, rozważa wszystkie decyzje "na chłodno". Zbroja, wilki u jego stóp, wiszący róg i tarcze za jego plecami mówią o tym na czym jest on skupiony - by być zawsze gotowym do walki, obrony, bądź polowania... To człowiek zawzięty i poraniony, który nie spodziewa się już od ludzi niczego dobrego.

[Obrazek: AWy0Q76.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości