Dyskusje w dziale "Tarot w teorii"
#4

Krystyna napisał(a):Ja nawet skłaniałabym się do tego, aby np. Tarot ogólnie...przenieść do działu Tarot w praktyce...

Tak, i sama źle napisałam Lol Chodziło mi o Tarot w teorii/Znaczenie kart Tarota, nie Tarot ogólnie...
Co do tego działu właśnie, tzn. Tarot ogólnie – faktycznie bardzo mu pokrewnie do Dyskusji i porad, dlatego takie przeniesienie wydaje mi się jak najbardziej na miejscu. Pozostawiłabym natomiast w dziale teoretycznym tę część, która właśnie poświęcona jest stricte informacyjnej stronie zagadnienia.

Co do teorii a praktyki jeśli chodzi o pisanie znaczeń kart – pomijając cytaty z  różnych źródeł, teoretyczne wpisy wiadomo, że mają swoje źródło w praktyce. Jestem bardzo otwarta na to, co każdy ma do dodania od siebie jeśli chodzi o poszczególne karty, nawet jeżeli te podejścia są różne. Uzupełniając dział teoretyczny oczekiwałabym jedynie, że ktoś przejrzy wcześniejsze wpisy, żeby w miarę – w miarę, bez administracyjnej akuratności – nie powielał tych samych treści, które zostały wpisane już wcześniej w danym temacie. Wszystko, co poszerza kontekst patrzenia na daną kartę – super, świetnie.

Natomiast w sytuacji, kiedy ktoś chce podzielić się swoimi wątpliwościami – temat, który wręcz z samego założenia będzie prowadził do dyskusji, wydaje mi się, że lepiej aby był prowadzony w innym wątku, z tego względu, że dopiero poszukujemy znaczeń, kontekstów dla karty, która w praktycznym zastosowaniu coś miała określać. Nie tyle wzbogacamy temat o kolejne znaczenia, czy sposób widzenia karty, ale w pewnym sensie powielamy wcześniejsze teoretyczne opisy wyszukując najbardziej prawdopodobnego kontekstu dla jakiegoś konkretnego rozkładu. Takie dyskusje często mają charakter doraźny, dostosowany do konkretnej sytuacji.

Rozumiem, że niekiedy te granice są bardzo płynne, jak chociażby ostatnio poruszany temat Cesarzowej. Osobiście, na moje „czucie”, wpis taki jak LeCaro pasuje do działu teoretycznego – w tych wypowiedziach, potem moich, Joany  - zwiera się nasze indywidualne doświadczenie z tą kartą, dzielimy się swoimi znaczeniami. Każda pisze ze swojego doświadczenia, więc dla każdej z nas  dana karta ma takie a nie inne znaczenia ogólne, w określonym kontekście pytań.

Natomiast w przypadku, gdy pada tylko pytanie, i założeniem jest znalezienie „dla siebie tu i teraz” odpowiedzi na tę konkretną kartę, bo ona coś znaczy – w rozkładzie, rozkładach, bo się powtarza itd. – wtedy rozmowa skupia się na konkretnej sytuacji, nie na karcie samej w sobie – więc nie mieszałabym tego w dział teoretyczny.

Ps. LeCaro, idealnym rozwiązaniem byłoby coś takiego, jak jest na YouTubie Lol - oglądam filmik, i w trakcie wyskakuje okienko-odnośnik powiązane kontekstem, proponujące coś odlinkowującego do innego filmu Oczko Oczywiście, niemożliwość techniczna Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości