Dyskusje w dziale "Tarot w teorii"
#7

Jednorożec LeCaro napisał(a):1). Wydaje mi się że czasami bardzo płynna jest granica pomiędzy działami "Tarot w praktyce" a "Tarot ogólnie", więc jak najbardziej byłabym za pomysłem Krystyny, by dział "Tarot ogólnie" przenieść do "Tarot w praktyce", nie mam pojęcia dlaczego jest on w dziale "Tarot w teorii".  Ja bym w ogóle go najlepiej przeniosła do działu "Tarot - dyskusje i porady", bo tam on najbardziej pasuje.  
Tak jest np. ze względu na historię tarota, która nie będzie pasowała ani do tarota w praktyce, ani do dyskusji i porad. Można jeszcze wymienić kilka takich aspektów, które są teoretyczne i dotyczą ogólnych kwestii związanych z tarotem.
Problem nie jest w działach, tylko w korzystaniu z nich. Niestety często pisze się w pierwszym, który wydaje się stosowny bez zapoznania z resztą działow.
Nie widzę powodu do przenoszenia,ewentualnie można zduplikować pewne subfora, własnie tam gdzie toczą się dyskusji, a kończy się "encyklopedyczna teoria" że tak powiem.
Zresztą w znaczeniu kart nie sposób mnożyć tej teorii w nieskończoność i dlatego nie interweniowałem gdy karta jest już opisana teoretycznie, a dalej zaczyna się "wymiana opinii"
chciałem żeby wątki się rozwijały.
Technicznie można w pierwszym poście umieścić link do dyskusji na temat karty w innym dziale  mając nadzieję, że bedzie zauważony  Uśmiech
Trzeba na belce umieścić regulamin nie tylko w dziale, ale też w subforach teoretycznych, to może spowoduje więcej porządku  Prosi

Jednorożec LeCaro napisał(a):2). I druga sprawa - moim zdaniem aż się prosi zrobienie osobnego, dobrze widocznegoOczko działu na temat talii - "Talie tarota" z dwoma rozdziałami: np. "1. porady na temat talii - którą wybrać?" i "2. opisy talii" (gdzie byłyby omówione konkretne talie).
W pierwszym rozdziale mogłyby się znaleźć np. takie tematy:
[administrator] obrazek został usunięty,ponieważ uległ uszkodzeniu...
Dobrze wiem, że bardzo wiele osób szuka u nas głównie wiadomości na tematy związane z taliami: jaką talię dla początkujących, czy nowicjusz może sobie kupić tę konkretną talię itp., a także opisów i dyskusji na temat konkretnych talii. Myślę że taki rozdział powinien być w "Tarot w praktyce". A na razie opisy talii i tematy dotyczące wyboru talii są ukryte  w dziale "Tarot w teorii" pod nazwą "Odmiany tarota i inne karty do wróżenia"... ?
To można zrobić  Ok
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości