Skąd wiadomo czy chodzi o pozytywną czy o negatywną stronę karty?
#8

Zgadzam się w zupełności z tym co napisała LeCaro w pierwszym punkcie a więc tego nie zamierzam komentować, ale ...

Karta VII Rydwan dla mnie może stanowić, jak najbardziej pozytywną odpowiedź w pytaniu np. Czy Pan "Jaś" stworzy związek z Panią "Małgosią", dlaczego? ponieważ o tym informują mnie sąsiadujące karty, nie ona sama, a nawet jeśli to mowa jest tu o ruchu, działaniu, coś się ruszy. Dla przykładu pytanie brzmi: czy zostanie stworzony jakiś związek, między dwojga ludźmi? ( a nie o tym, czy któryś z nich ma jakieś problemy, ma jakieś nie uregulowane sprawy odnośnie jego statusu, żonaty lub też i nie). Karta XIX Słońce zawsze jest tą jedną z najlepszych kart w Tarocie, daje siłę i moc, niesie pozytywną energię, jakby nie patrząc dla każdego słońce świeci tak samo, a więc nawet jeśli odwrócimy tą kartę, to ten negatyw naprawdę nie będzie taki zły, a jedynie zachmurzony ... To połączenie tych 2 kart, w odpowiedzi na to pytanie, jak najbardziej stanowi pozytywną odpowiedź, w szczególności jeśli jest mowa o tej samej kolejności kart, czyli VII Rydwan i jako kolejna karta nawet na przeszkodzie - XIX Słońce - dla mnie nic tutaj nie stanowi przeszkody ... Z kolei jeśli odwrócimy tą kolejność, też nie widzę tutaj żadnego zagrożenia, a jedynie szczere chęci ruszenia do przodu w swojej relacji, przezwyciężenie trudności i już wspólne dążenie do celu, na co wskazuje karta XIX Słońce Rotfl do wspólnego celu (razem mieszkamy w tym ogródku). Przede wszystkim ani karta VII Rydwan, ani karta XIX Słońce NIE są kartami negatywnymi, a więc dają jak najbardziej pozytywny wydźwięk ... w takim razie gdzie tutaj doszukiwać się również tych negatywów skoro nie odwracamy kart?? A no ja myślę, że w energii i w jednym i w drugim przypadku jest mowa o osiągnięciu zadowolenia, ale czy zamierzonego celu?? ... to muszą pokazać inne karty. Możemy stworzyć z kimś związek, "Jaś" z "Małgosią" - odpowiedź jest Tak, będą mieć ten związek, ale w momencie kiedy ktoś zadaje to pytanie, wiemy czym się ta osoba kieruje ... Ja zawsze kładę nacisk na to, w jaki sposób ktoś zadaje pytanie lub pytając się kart, czego oczekuje w zamian ... Myślę iż to jest najważniejsze - zadane pytanie ... Generalnie, każdą jedna kartę Tarota, można odczytać jako tylko pozytywną lub negatywną lub po części czyli neutralną ... i żadne symbole kolejno ułożone w tym nie pomogą ... To nie jest logika w wyciąganiu wniosków z kolejno ułożonych symboli jako ciąg wydarzeń ... Ktoś, jak tak pojmuje Tarota, ma jeszcze przed sobą długą drogę do jego poznania, ponieważ nie zdaje sobie sprawy z jednej rzeczy, iż kolejność absolutnie nie ma nic tu do rzeczy, a jedynie najważniejszy jest wpływ, jednej karty na drugą ... W Tarocie są karty, które dominują, podporządkowują się i są neutralne w swoim przekazie, o czym często zapominamy. Karty w pozycji prostej moim zdaniem jest łatwiej odczytywać, niż w pozycjach odwróconych (z niedbalstwa sami sobie komplikujemy sprawę, a wystarczy ułożyć odpowiednio karty w talii, oczywiście można to stwierdzenie podważyć)... nawet bardzo pozytywną kartę można zdominować negatywną i odwrotnie, jeśli zna się siłę przekazu danej karty. To można osiągnąć dzięki poznaniu zawartych w niej odpowiednich symboli, archetypów, astrologii, numerologii, kabały, religii, nawet same obrazy zawarte przez autora w danej karcie, motywują do zgłębiania wiedzy o danym aspekcie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości