XIX - Słońce
#8

"Karta Słońce jest symbolem ogromnej radości życia, witalności, ciepła i ufności. Oznacza też oświecające siły świadomości, za pomocą których osiągniemy jasność i przezwyciężmy troski, irytację, przejmujące lęki. Poza tym jest symbolem młodzieńczej świeżości i uczucia bycia <<jak nowonarodzony>>. Znamionuje słoneczną stronę życia. Na głębszym poziomie Słońce wzywa do przezwyciężenia wewnętrznych ciemności, rozwinięcia naszej słonecznej natury, uwolnienia naszych ciemnych braci lub ciemnych sióstr i wyprowadzenia ich na światło dzienne.

W życiu zawodowym Słońce oznacza, że praca sprawia nam przyjemność, a do obowiązków podchodzimy kreatywnie i osiągamy sukcesy. Słońce pokazuje nasze wewnętrzne ciepło i zdrowe poczucie własnej wartości w kontaktach z przełożonymi, współpracownikami i partnerami. Wskazuje również na dobrą emanację i przekonywującą jasność, z jaką prezentujemy nasze poglądy i pomysły.

Na poziomie świadomości karta ta otrzymuje swe podstawowe znaczenie. Zapowiada przebudzenie, rozkwit i dojrzewanie naszej słonecznej natury, którą możemy postawić na równi z naszym prawdziwym <<Ja>>. Mowa tutaj o wszystkich cechach związanych z tym pojęciem. Są to: wiara w siebie, pewność siebie, samopoznanie, samoświadomość, niezależność i w końcu, ich dojrzałe przekształcenie w mądrą bezinteresowność. To dojrzewanie nie może być mylone z syndromem rezygnacji z własnego życia i ucieczki od samego siebie. Inaczej mówiąc, nie wolno zapomnieć się w roli pomocnika, który pała jedną żądzą- <<bycia potrzebnym>>. Torowanie drogi do samego siebie, do wewnętrznego <<Ja>>(...).

W związkach osobistych karta ta zapowiada prawdziwe słoneczny okres. Oznacza czas beztroski,pomysłowości i aktywności, ciepła, napawania się wspólnym szczęściem. Jeśli chodzi o wydarzenia- może zapowiadać szczęśliwy urlop. Na głębszym poziomie Słońce pokazuje tutaj swą właściwą, wspaniałą naturę. Jest siłą bezgranicznie obdarowującą, bez oddawania siebie samego. Jest uosobieniem wspaniałomyślności, jasnym światłem rozproszpraszającym ciemne chmury. W związkach partnerskich oznacza wzajemną troskę, rozpieszczanie się, pełne zrozumienia oraz głęboką akceptację w związku."


Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Słońce - przez liv222 - 13-07-2017, 11:59



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości