Karty a alkohol
#24

Artur napisał(a):Z prekognicją mam na bakier bo nie lubię determinizmu i koncepcji z nim związanych. Siłą rzeczy i konsekwentnie irytuje mnie także koncepcja losu i tego co nieuniknione czy pisane (nawet jeśli nie w kamieniu). O wiele lepiej czuję się z pojęciem woli, aczkolwiek nie wolnej, gdyż istnienie takowej uważam za idealistyczną mrzonkę. Świadomość posiadania woli. Chęć podejmowanie decyzji w sposób świadomy.
Tak masz rację Arturze, mnie to też sprawia przyjemność jeśli jesteśmy świadomymi naszych wyborów, jednak ja myślę że to co jest nam pisane i tak wydarzy się, nie zależnie od tego jakie w życiu podejmiemy decyzje. Jest mi to ciężko w skrócie wytłumaczyć mój punkt widzenia, ale np. weźmy sobie tą ostatnią przykrą dla nas wszystkich sytuację z Berlina ... Kierowca ten, całe swoje życie nic nie robił w tym kierunku, aby nad jego trumną pochyliła się głowa państwa - sam Prezydent. Oczywiście nie chcę go tutaj dyskwalifikować w oczach innych, z pewnością był wspaniałym człowiekiem, ale załóżmy, że kiedyś w jego młodości, jakaś wróżka przepowiedziała mu życie pełne przygód, dalekich podróży, a swój żywot zakończy z wielkimi honorami i tłum ludzi będzie go żegnać, a cały jego naród bohaterem go okrzyknie ... O jakim życiu możemy mieć tutaj wyobrażenie, że będzie sławny, bogaty, obracał się wśród elit ... przecież tak nie było ... a wróżba i tak się wypełniła ... Przepraszam, że podałam ten przykład, ale mnie też to zdarzenie dotknęło i myślałam o tym człowieku. Znając przyszłość możemy coś zrobić w tym kierunku, ale jedynie zmieniamy perspektywę, poszedł by do szkoły wojskowej i został by generałem, który na służbie ratuje czyjeś życie, albo jako aktor lub wyjeżdżając na misję jako ksiądz. Świadomie wybieramy w jaki sposób chcemy przeżyć to nasze życie, ale nie mamy już wpływu na wydarzenia jakie nas spotkają, na te przypadki, które można zobaczyć we wróżbie, ponieważ to nas kształtuje, doświadcza i sprawia jakimi jesteśmy ludźmi.To inne czynniki na które nie mamy wpływu na nas działają, człowiek, który dopóścił się zamachu, też robił to z pełną swoją świadomością - do czegoś dążył ...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Karty a alkohol - przez PannaRoztrzepana - 30-12-2016, 01:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości