Karty a alkohol
#50

Dlaczego taki odczyt mógłby być w niektórych przypadkach lepszy? Bo być może czasami takie jest działanie ludzkiego mózgu. Nie chodzi mi o "leczenie" alkoholem nieśmiałości, uprzedzeń czy zahamowań - nie spotkałam nigdy nieśmiałej czy niechętnej ludziom wróżki, to w końcu praca związana z kontaktem z obcymi zazwyczaj ludźmi... Ale zgodzisz się chyba że jedne wróżki są lepsze, inne są gorsze (chodzi mi o trafność wróżby) i że wróżenie to praca mózgu na zasadach których być może jeszcze do końca nie znamy. Więc nie wiadomo też jak mózg konkretnej osoby zareaguje na taką dodatkową stymulację w postaci alkoholu. Większość ludzi uważa że efekt może być tylko negatywny, ponieważ alkohol sam w sobie jest szkodliwy. Ale na przykład adrenalina - w końcu też związek chemiczny - jednych paraliżuje, a u innych wyzwala pokłady energii o które sami wcześniej by siebie nie podejrzewali i czasem w ten sposób ratuje ona komuś życie... Stosowana jest też w formie leku... Jednak produkowana przez organizm w nadmiarze i regularnie (pod wpływem długotrwałych stresujących przeżyć), może prowadzić do bardzo szkodliwych dla zdrowia skutków. Zresztą inna sprawa, że od adrenaliny również się można uzależnić.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Karty a alkohol - przez PannaRoztrzepana - 30-12-2016, 01:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości