Karty a alkohol
#40

Hmmm... ale ja ani razu w mojej wypowiedzi nie nazwałam tarocisty "artystą", o czym rak obszernie piszesz Basiu ...nie zawsze jest to dla mnie tożsame. Oczko

Ciekawe że większość wypowiedzi sugeruje od razu iż każda osoba pijąca alkohol, nawet okazjonalnie, musi być alkoholikiem, albo chociażby że musi go wypić od razu bardzo dużo... a przecież to nie jest prawda.
Tak czy siak wróżka wróżąca za pieniądze jest w pracy, a w pracy się nie pije - i to jest chyba jasne dla każdego odpowiedzialnego człowieka - przynajmniej jeśli się ma kontakt z drugim człowiekiem. Oczko No bo jeśli zamówisz u malarza obraz, to czy interesuje Cię czy on pił podczas jego malowania? Interesuje Cię tylko czy obraz jest dobry, a jak został namalowany nie ma znaczenia. No ale przypuśćmy, że zamówiłaś portret i przychodzisz pozować, a podczas seansów malarz jest pijany - wtedy już sprawa wygląda inaczej... A czy jeśli wróżka wróżyłaby komuś przez telefon i robiłaby to naprawdę dobrze, ale przed tą rozmową wypiłaby kieliszek alkoholu - czy to by Cię raziło?... Zapewne nawet byś tego nie zauważyła, stwierdziłabyś tylko że to miła i otwarta osoba. Ale gdybyś się z nią spotkała osobiście i poczuła alkohol - to już zmienia postać rzeczy. Tak więc?...

Mieliśmy tu dział o szeptuchach, i nie zawsze są to miłe eleganckie panie, nie raz są bardzo obcesowe i zamknięte w swoim świecie. Ale gdyby ktoś przyszedł do wróżki która zachowywałaby się podobnie, zapewne miałby pretensje... dlaczego? Dlaczego od lekarza wymaga się by był schludny, trzeźwy i ogólnie rzecz biorąc profesjonalny, a w stosunku do zielarki czy wiejskiej babki już byśmy nie byli tak wymagający - ważne tylko żeby pomogła. Przecież obu im płacimy...
(Na marginesie - wiele wspaniałych dzieł sztuki powstało pod wpływem alkoholu lub narkotyków - ale gdy się nimi zachwycamy nie ma to dla nas znaczenia.)

Wprawdzie sam alkoholizm nie jest przedmiotem tego wątku, ale mamy tu osobny wątek, gdzie można o tym podyskutować Uśmiech...
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=24&t=18024&p=58899&hilit=alkoholizm#p58899">viewtopic.php?f=24&t=18024&p=58899&hilit=alkoholizm#p58899</a><!-- l -->
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Karty a alkohol - przez PannaRoztrzepana - 30-12-2016, 01:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości