Karty a alkohol
#52

Przytoczę tutaj literaturę tematu, do której odwołałam się w poprzednim poście. Wszyscy autorzy, których czytałam, a najpierw zanim sięgnęłam po karty przeczytałam sporo książek, odradzają stanowczo alkohol, narkotyki, niektórzy również papierosy. Przykładów jest więcej, te odszukałam " na szybko"

Barbara Antonowicz- Wlazińska "Vademecum tarota" strona 221 " pracując nad sobą i spotykając się z ludźmi obowiązują te same zasady jak ludzi uczestniczących w pomocy innym, nie możesz być uzależniony od niczego, nie przyjmuj ludzi po wypiciu alkoholu, nie pal papierosów. "

Alicja Chrzanowska "Tarot. Podstawy " strona 193 "dekalog tarocisty zasada 10 - zrezygnuj z alkoholu a tym bardziej narkotyków."

Ewgienij Kolesow " Zasady magii" strona 109 "Ucieczka w świat iluzji, czyli samozniszczenie maga - alkohol i narkotyki. W zasadzie ani jeden ani drugi środek nie jest kategorycznie zakazany, bo w niektórych tradycjach wykorzystywano środki narkotyczne do wejścia w trans. O możliwości ograniczonego stosowania alkoholu jest mowa w " Encyklopedii okultyzmu" ( wykład VII ). Ograniczone spożycie może łatwo przerodzić się w nieograniczone, a to prowadzi do upadku maga. Jednym słowem zatraci swoje zdolności magiczne."
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Karty a alkohol - przez PannaRoztrzepana - 30-12-2016, 01:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości