Karty a alkohol
#78

Basiu... to co piszę jest, jak wspomniałam, w znakomitej większości oparte jest na moich własnych obserwacjach.Uśmiech
Więc jeżeli chcesz mnie uważać za zarozumiałą bo uważam że ludzie różnią się predyspozycjami i zdolnościami - niech tak będzie, nie będę się spierać Oczko ... mimo to powtarzam jak mantrę: ludzie nie są jednakowi. Komunizm chciał nam wmówić, że wszyscy mamy jednakowe żołądki... Żołądki może tak - i większość z nas ma też np. dwie ręce, tarczycę i woreczek żółciowy (które notabene zapewne dość podobnie reagują na alkohol)... Tylko co z tego, jeśli o naturze człowieka decyduje umysł? A umysły ludzi nie są identyczne. I nawet bez tego rozwijania zdolności o którym wciąż wspominasz - bo już w momencie urodzenia - umysły ludzi różnią się od siebie. Nierówne szanse? Oczywiście że tak... ale nic na to nie poradzimy - nie decydujemy sami o tym w jakiej rodzinie przychodzimy na świat, i tak samo nie decydujemy o tym z jakim umysłem/zdolnościami/predyspozycjami się rodzimy... I choćby człowiek starał się nie wiem jak - sam siebie nie przeskoczy - dostatecznie dużo przykładów na to spotkałam w swoim życiu.
Przypowieść o talentach mówi o tym, że powinniśmy maksymalnie wykorzystać te dary, i te talenty jakimi obdarował nas los. Dlatego od tych, którym los podarował wiele - wymaga się więcej, bo mają większe szanse by wykorzystując swoje "przywileje" osiągnąć wiele. Ale i Ci, którzy dostali mało nie powinni trzymać się tylko tego co mają i narzekać na gorszy los, lecz na miarę swoich możliwości próbować zdziałać cokolwiek więcej. Niemniej - w tym samym czasie naszego życia z dwóch talentów ciężko jest uzyskać tyle, ile z pięciu a tym bardziej z dziesięciu talentów... możemy i powinniśmy się starać, co nie zmienia faktu że szanse nie są równe i nie mamy wszyscy tyle samo "na starcie".
W temacie alkohol kontra karty już napisałam to co miałam do napisania, więc się nie będę powtarzać.Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Karty a alkohol - przez PannaRoztrzepana - 30-12-2016, 01:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości