XXI - Świat
#22

Jednorożec LeCaro napisał(a):Uważam podobnie jak Le Stelle - karty nerwic, depresji, chorób psychicznych to dla mnie Wisielec i 9 mieczy, a nie Świat. Bezradny
Natomiast Świat to pomyślna wróżba, uwolnienie od choroby. Ok

Takie dziwne przypisanie karty Świata do depresji i fobii, opisane przez Ciebie Joano znalazłam tylko tutaj (nie wiem czy stąd je wzięłaś?):
http://forumezo.pl/karty-tarota-swiat-xxi-t31699.html
Joano, czy Tobie rzeczywiście się sprawdził Świat w rozkładach na zdrowie jako karta nerwic, lęków i depresji?
Jeśli nie są to Twoje osobiste doświadczenia, to zamieszczaj w opisach kart źródło z którego korzystałaś (nawet jeżeli zmieniłaś szyk kilku zdań).

Uczyłam się znaczeń zdrowotnych kart z książki Alicji Chrzanowskiej- "Tarot a zdrowie".
Taka interpretacja  karty jest tam podana. Jeśli stosuję rozkłady Pani Chrzanowskiej na zdrowie, opieram się na tej interpretacji.
W książce karta opisana jest tak- XXI Świat- odwrócona!
- Nerwice- lękowe, natręctw, wegetatywne.
-Fobie- irracjonalne lęki.
-Depresja,-smutek, lęk, zniechęcenie.
-Kompulsje- palenie, nałogowe zakupy.

Podałam znaczenie karty, jakie czasami odczytuję, kładąc rozkłady Chrzanowskiej. Tak widziałam w rozkładach w tej karcie nerwicę, objawiającą się napadami panicznego lęku, oraz depresję sezonową. Karta pojawiła się w rozkładzie, a osoba potwierdziła mi jej znaczenie. Nie podałam  w opisie, że chodzi o kartę odwróconą. Tutaj mój poważny błąd.

Teraz jak będę opisywać znaczenie karty podam autora, zwłaszcza opisując zdrowotny aspekt karty. Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
XXI - Świat - przez Tarofides - 14-11-2010, 04:38
RE: XXI - Świat - przez Agnieshka - 26-12-2017, 19:56
RE: XXI - Świat - przez czarnula44 - 16-01-2021, 07:43



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości