XXI - Świat
#29

(11-08-2014, 12:35)Luks napisał(a):  Ta karta w ogóle jest taka 'tricky', podstępna.
Z jednej strony pokazuje triumf, ostateczne spełnienie i realizację, szczęśliwe osiągnięcie końca etapu. Z drugiej strony jakąś skończoną, zamkniętą całość, więc raczej źle wróży początkom. A z trzeciej strony przecież symbolizuje otwartość na ludzi i świat. Czasem mam wątpliwości jakie niesie przesłanie.

Też uważam tę kartę za wyjątkowo niejednoznaczną. Najłatwiej zinterpretować mi ją, gdy wypada w pozycji "rada, wskazówka". Wtedy wcześniejsze treści są niejako podpowiedzią, o co może chodzić w konkretnej sytuacji.  Natomiast zauważyłam, że w innych miejscach układów kart często pokazuje mi Internet - znajomości zawarte i rozwijane w sieci, pracę online, kontakty z cudzoziemcami, pracę przy międzynarodowych projektach (np. programy typu Erasmus itp.), wyjazdy zagraniczne. Jeśli w rozkładzie chodzi o trwające relacje uczuciowe (w realu, nie w sieci) i karta wypada jako "wynik" lub "przyszłość związku", to mam nie lada zagwostkę, bo możliwości interpretacji jest wiele... Często wręcz sprzecznych. W takich sytuacjach dopytuję karty i wyciągam/sugeruję dociągnięcie karty pomocniczej.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
XXI - Świat - przez Tarofides - 14-11-2010, 04:38
RE: XXI - Świat - przez Agnieshka - 26-12-2017, 19:56
RE: XXI - Świat - przez czarnula44 - 16-01-2021, 07:43



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości