Powracający sen o mętnej wodzie i zębach
#6

Emem sny o zębach są przeważnie zapowiedzią różnych dolegliwości, nagłych chorób a nawet śmierci osób które znamy lub z którymi jesteśmy spokrewnieni. W wielu sennikach jest nawet określone, który ząb kogo może oznaczać. Zęby górne oznaczają najważniejsze osoby w domu osoby śniącej, dolne zaś mniej ważne. Usta są symbolem domu, a zęby oznaczają jego mieszkańców. Te po prawej stronie szczęki symbolizują mężczyzn, po lewej zaś kobiety. Siekacze oznaczają młodych ludzi, kły ludzi w średnim wieku, zęby trzonowe osoby starsze. Kto śni, że traci któryś z wymienionych zębów straci odpowiednio któregoś z domowników. Zęby jednak mogą też oznaczać to, co się posiada. Trzonowe to przedmioty drogie, kły rzeczy mniej wartościowe, siekacze wyposażenie domu. Wtedy sen o ich wypadaniu może oznaczać jakąś stratę. Zęby obrazują też przebieg różnych spraw. Trzonowce są symbolem tego co w nas ukryte, kły tego o czym niewiele wiemy a siekacze tego co jawne.
Gdy śnią mi się wypadające bądź zepsute zęby mogę spodziewać się choroby swojej bądź kogoś z rodziny. Zdarzyło się też, że wypadające zęby które powodowały krwawienie dziąseł oznaczały śmierć osoby z mojej rodziny. Ze swojego doświadczenia wiem, że sen musi powtórzyć się wielokrotnie by naprawdę coś nieprzyjemnego się zdarzyło. Nie jest to więc regułą, jeśli sen zdarza się sporadycznie może być oznaką wyczerpania organizmu na poziomie fizycznym i psychicznym.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości