Warsztat 148 - Skarb
#9

MAG napisał(a):Obecnie czytam książkę, której bohaterowie, już na początku książki, znajdują skarb.
1. Co jest tym skarbem?
2. Gdzie znaleźli ten skarb?

No ciekawe, ciekawe Oczko ...to co oni potem robią przez te 800 stron?? Rotfl
Więc tak na szybko złapałam karty, i:

1. Co jest tym skarbem?
VII RYDWAN, 4 denary
W zasadzie karty przeciwstawne - przyszło mi więc na myśl, że jest to coś co umożliwia przeniesienie się, jakąś zmianę, ruch... postaci, czasu, miejsca - albo dosłownie, albo w przenośni (np. przy czytaniu o czymś odległym w czasie). Przedmiot może mieć podłużny kształt, (np. laska, berło, miecz/inna broń lub jakieś pismo zwinięte w zwój). Z racji karty Rydwanu i tych sfinksów, skojarzyło mi się z Egiptem, być może z jakimś starym/starożytnym miastem... Skarb i historia jego ukrycia może się wiązać z czyjąś nagłą śmiercią, albo zburzeniem miasta... natomiast odnalezienie go może się wiązać z jakąś nagłą zmianą okoliczności, wytrąceniem z równowagi, podróżą, odwróceniem sytuacji...

2. Gdzie znaleźli ten skarb?
Paź Kielichów, 6 mieczy
Może gdzieś w pobliżu wody (morze, jezioro,ocean), lub wewnątrz przedmiotu/miejsca, który kojarzy się z wodą lub został przez nią wydrążony (np. łódź, dzban, piasek, kamyki, jaskinia). Możliwe, że ktoś pływał, albo się o coś potknął, coś się rozbiło - i w ten sposób trafił na tę rzecz.... lub też woda coś wymyła, wypłukała... Skarb mogło odnaleźć też dziecko, albo młoda osoba/para która się przeprowadzała w nowe miejsce.

Pozdrawiam Cię serdecznie MAG, ciekawa jestem odpowiedzi... Buziak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości