Tarot, a magia
#14

Zgodze sie z Adrianna, ze i w jednym i drugim przypadku operujemy energia.
Zgodze, sie z Toba LeCaro, bo sposob tej pracy jest inny, i te systemy sa inne.

Mi sie wydaje, ze w sposob znacznie mniej doslowny niz magia, ale owszem zmieniamy rzeczywistosc odczytujac karty. Zreszta juz pisalam o tym przy alkoholu, uwazam to co robimy za odpowiedzialne zadanie wlasnie z tego powodu. Oczywiscie, ze Magia to zupelnie co innego niz Tarot, i sposob ich dzialania jest inny, ale.. no wlasnie ile razy mowimy osobom, ktore zadaja nam pytania, ze tarot to nie 10 przykazan, w kamieniu nie jest to zapisane, a oni sami maja mozliwosc zmiany rzeczywistosci.

Ile razy osoby pod wplywem wrozby napisanej przez tarociste, w jakims stopniu sie programuja na wrozbe, albo przeciwnie, czasami wskutek motywacji danej im przez wrozbite, walcza chcac zmienic swoj los i udaje sie im to.

Jednak, zarowno w przypadku wrozby jak i bialej magii, ruszamy w jakims stopniu wyobraznia osoby, wkutek naszych dzialan ta osoba moze podjac inne dzialania niz te, ktore wczesniej miala w zamierzeniu. Oczywiscie sprawa nadal jest pod wladza wolnej woli tej osoby, i my nie podejmujemy za nia decyzji. Ale w przypadku bialej magii rowniez nie wedle mojej wiedzy.

Pozostaje jeszcze kwestia czarnej magii, ktora wedle tego napisalam, zdaje sie byc dalej od bialej magii, niz tarot, jako iz ma wplywac na wolna wole.


Dajmy na to przyklad banalny, zbliza sie wiosna, dopiero co mielismy tlusty czwartek (zapomnialam o nim! jak zwykle Smutny( ), duzo osob moze teraz myslec o zgubieniu wagi celem pokazania sie w zwiewnej sukience, lub seksownym tank topie w czasie urlopu.
Osoba pojawia sie w naszym gabinecie i prosi o porade czy tez pyta, Uda mi sie schudnac do wiosny? W kartach widzimy, ze osoba ta ma dajmy na to slaba wole i odpowiadamy, jesli bedziesz robila tak i tak to nie, a moze nam wyjda jakies problemy zdrowotne? Moze wyjdzie ze bez pomocy dietetyka co bedzie nad nia stal z biczem nic z tego nie wyjdzie. Taka wrozba moze spowodowac, ze ta osoba zmieni swoje postepowanie.
Albo i w druga strone, osoba zachecona tym ze sie uda spocznie na laurach.

Dokladnie tak samo jak skrypt runiczny ktory nosi w portfelu i nastepnym razem, placac za kawe i wyciagajac banknoty przypomni sobie i odlozy ciasteczko na swoje miejsce. Czy swieczka zapalana co tydzien, szczerze mowiac nie stosowalam nigdy tego, wiec nie wiem co sie tam czyni na zrzucenie wagi, ale na stowe cos jest Uśmiech


U nas na forum wyjatkowo popularne sa czary/mary na powrot danej osoby. I tutaj faktycznie pojawia sie pytanie, czy ta osoba tego chce? No jesli nie chce, to wydaje mi sie, ze zarowno biala magia jak i wrozba z radami nic nie zdzialamy, choc tutaj Adriana moglaby nam pewnie wyjasnic jak to dokladnie wyglada.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości