Warsztat 152 - Kolekcja mamy
#4

(12-03-2017, 21:30)Joana napisał(a):  Witam na kolejnym warsztacie  Uśmiech

Na pomysł natchnęła mnie zawartość szafy. Do dziś przechowuję pewną kolekcję. Moja mama mając 13-14 lat zaczęła coś zbierać i  kolekcjonować.
Przerodziło się to z czasem w jej  wielką pasję i olbrzymie zainteresowanie tematem. Mam dla Was dwa pytania, mam nadzieję, że zobaczycie w kartach na nie odpowiedź.

1. Co zbierała, kolekcjonowała moja mama ?

2. Tej pasji oddawała się w określonych porach roku, jakich i dlaczego ?


Zdjęcie kolekcji wraz z rozwiązaniem podam za tydzień w niedzielę 19 marca. Będzie mi miło jeśli weźmiecie w nim udział Kwiatek

Witaj Uśmiech

1. Arcykapłanka + królowa kielichów
Niezbyt cieszy mnie ten zestaw kart, bo Kapłanka to moja strażniczka talii i lubi ukrywać przede mną odpowiedzi Smutny ... Po tych 2 kartach powiedziałbym, że to było coś kobiecego, kojarzonego z kobiecością. Ale posiłkując się bezpośrednią podpowiedzią obrazków stawiam też na:
  • książki;
  • świece;
  • naczynia np. szklanki, kieliszki lub opakowania po napojach np. puszki, butelki;
  • ubrania - w szczególności suknie;
  • to może być też coś związanego z ezoteryką lub sztuką, z motywami kwiatowymi lub dosłownie suszone kwiaty/rośliny.

2. Pora roku: 8 mieczy - zima (w mojej talii to zima) lub późna jesień; druga pora: 10 kielichów a tu mi wyszła wiosna (w mojej talii kielichy to wiosna) i to wczesna wiosna/przedwiośnie. Generalnie wyszedł okres 31.10. - 21.03.
Dlaczego wtedy: 2 buław + rycerz mieczy
Hm, myślę, że w tym czasie przybywał ktoś (wg mnie mężczyzna) kto jej coś przywoził ze sobą. To gość z daleka, przylatywał samolotem, niewykluczone że z południowej półkuli (u niego było lato, a u niej zima).

Dzięki za warsztat  Papa
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości