Warsztat 152 - Kolekcja mamy
#9

1. Co zbierała, kolekcjonowała moja mama ? - 7 pucharów, 8 mieczy - Myślę, że Twoja mama łapała motyle, albo może zbierała martwe motyle i przymocowywała je szpilką do tabliczki pokrytej ciemnym materiałem. Mogły to być również inne znalezione owady. Prawdopodobnie też odzwierciedlała je na papierze w formie rysunków. Ewentualnie były to rośliny, które zbierała na łąkach czy na polu i suszyła, tworząc zielnik. Swoje zbiory mogła oglądać zimą, kiedy przypominały jej o lecie, pięknym słońcu, beztroskiej zabawie, ale też kiedy była chora i nie mogła się bawić na dworze, czy chodzić do szkoły. 

2. Tej pasji oddawała się w określonych porach roku, jakich i dlaczego ? - X Koło Fortuny, 9 monet - motyle/owady/kwiaty zaczynają pojawiać się, gdy robi się ciepło, w zasadzie tak długo, jak długo trwa okres wegetacyjny. Wraz ze zmieniającymi się sezonami pojawiają się także inne gatunki roślin czy motyli, więc wciąż jest bardzo ciekawie. Na pewno oddawała się tej pasji, gdy było ciepło, świeciło słońce, czyli wiosna, lato, początek jesieni. 



Dziękuję za warsztat Uśmiech

"Every wall is a door". (R.W. Emerson)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości