Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota?
#20

Odpowiedź na post Pani Barbary – część 1/3:
***
Szanowna Pani Barbaro.
Bardzo dziękuję za informacje dotyczące kart oraz książki. Mam nadzieję, że uda mi się ją kupić.
***
Spróbuję jakoś sensownie wyjaśnić sprawę terminu „inni”, „pozostali” autorzy, który zastosowałem w odniesieniu do punktu widzenia prezentowanego przez Panią Chrzanowską. Poniżej przedstawiam zatem fragmenty opracowań pochodzące z literatury, a następnie skonfrontuję to z fragmentem książki wspomnianej Autorki pt. „Tarot. Podstawy”. Inaczej tego uczynić naprawdę już nie potrafię… Zakładam (w sumie jestem tego pewny), że Szanowna Pani zna przedstawione przeze mnie opisy, zatem pragnę poinformować, iż pewne wnioski przedstawiłem w 3 części niniejszego postu (dokonałem jego podziału z uwagi na fakt, iż nie wiem, jak system zareaguje na ponadprzeciętną jego wielkość; nie wiem, jak system zareaguje, jeśli ów wpis nie zmieścił by się na jednej stronie). Z góry także przepraszam za ewentualne błędy – tego tekstu jest naprawdę ogromnie wiele, jak na moje możliwości wzrokowe...
Trójka mieczy:
Ciro Marchetti – „Tarot Snów”
Znaczenie ogólne: bolesne przeżycie, rozczarowanie i cierpienie pojawiające się, gdy osoba, rzecz lub sytuacja zachowuje się zgodnie ze swoją naturą, a niezgodnie z naszymi oczekiwaniami lub pragnieniami. Przenoszenie naszych własnych pragnień i wyobrażeń na innych, a następnie rozczarowanie i cierpienie, gdy odkrywamy, że świat nie zawsze jest taki, jakbyśmy sobie tego życzyli.
Znaczenie szczegółowe: Kobietę (…) spotkało bolesne przeżycie. Kolor mieczy wskazuje na aktywność umysłową (…) jej problemy są raczej natury umysłowej, a nie emocjonalnej (…) kobieta zbyt mocno skupiła się na jednym punkcie widzenia. <dalszy opis jest zasadniczo zgodny ze znaczeniem ogólnym – osoba, rzecz, sytuacja różna od stworzonego w (...) głowie obrazu > cierpienie < obiekt działa zgodnie z własną naturą, a nie z wyobrażeniami, jakie miałeś na jego temat. Jest to lekcja, której często doświadczamy i (…) z jakiegoś powodu wciąż uczymy się jej od nowa.
Teraz pojawia się przytoczony przez Szanowną Panią tekst.
Ciro Marchetti – „Boski Tarot”
CM (…) Nasze wątpliwości i obawy okazały się być prawdziwe, jesteśmy zrozpaczeni i pozostaniemy w tym stanie przez jakiś czas (…) teraz przynajmniej leczenie może się rozpocząć (…) zastąpiłem tradycyjne serce przebite trzema mieczami zbliżeniem twarzy, które w moim odczuciu, nadaje tej karcie silne emocjonalne zabarwienie.
RA&WA Smutek przemawia z miejsca, w którym nie ma żadnych słów. Wystarczy spojrzeć, a łza powie wszystko.
JWR Trójka Mieczy (…) odbiega od surowego obrazu mieczy przeszywających serce (…) stąd umniejsza instynktowną reakcję ludzi widzących zazwyczaj taką symbolikę i dzięki temu pozwala skupić się na innych znaczeniach tej karty, bardziej intelektualnych, niż emocjonalnych, takich jak potrzeba przyznania się, zrozumienia albo wyrażenia bólu i cierpienia; odkrycia nawet przykrej prawdy; oraz gorzkich, krzywdzących słów, których, raz wypowiedzianych, nie da się cofnąć.
L.R. Smutek.
Słowa kluczowe: łzy, emocjonalne cierpienia, emocjonalny ból, smutek, silny ból, niepokoje, trójkąt małżeński, separacja.
Znaczenia: stosunki, mysli i słowa mogą wnosić ból i smutek (…) kryzys stosunków partnerskich, z którego jest bądź nie ma wyjścia. Prawdziwym wyzwaniem jest to wszechogarniające uczucie, że możesz zostać zniszczony przez swój smutek.
Zdolności: zrozumienie, współczucie.
Rada: serce naucza rozum.
Ciro Marchetti – „Pozłacany Tarot”
Olbrzymie serce przebite trzema mieczami wynurza się spoza burzowych chmur. Symbolizuje ono bolesne przeżycia. Przedstawione jest w dramatyczny i wstrząsający sposób (...) znajdujące się w środku serca słońce jest synonimem własnego „ja” i może odnosić się do przeżywanej rozpaczy, czyniąc ją większą niż jest w istocie. Miecze wbite w serce wskazują , że postrzeganie zaistniałej sytuacji jest błędne (…) właściwa perspektywa poprawi jasność spojrzenia (...)
Hajo Banzhaf – „Klucze do Tarota”
Znaczenie ogólne: Gorzka prawda; rozczarowanie; mądra, ale trudna decyzja; wyrzeczenie.
Praca: Męczący wybór; ostra krytyka.
Relacje: Miłosne męki, rozczarowania, łzy.
Świadomość: Bycie przygotowanym na nieprzyjemne odkrycia.
Cel: Mądrość opanowania.
Cień: Tyrania rozsądku nad uczuciami.
Odwrócona: NA CHWILĘ OBECNĄ – NIE STOSUJĘ.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 12:41
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez madrugada - 05-04-2017, 15:39
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 16:49
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez madrugada - 05-04-2017, 17:44
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 18:29
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Joana - 05-04-2017, 18:32
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 19:10
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Joana - 05-04-2017, 19:25
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 19:35
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 06-04-2017, 08:57
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez madrugada - 06-04-2017, 11:23
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 06-04-2017, 11:56
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 06-04-2017, 13:16
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez madrugada - 06-04-2017, 13:30
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 06-04-2017, 13:18
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 06-04-2017, 19:05
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 06-04-2017, 20:43
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 06-04-2017, 22:08
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 06-04-2017, 21:58
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 07-04-2017, 09:20
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 07-04-2017, 09:20
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 07-04-2017, 09:21
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 07-04-2017, 12:47
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 07-04-2017, 13:16
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 07-04-2017, 13:40
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 08-04-2017, 00:05
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 08-04-2017, 10:43



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości