Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota?
#27

Witam serdecznie.
Dziękuję, Barbaro, za miłe słowa. W sumie muszę przyznać, że naprawdę bardzo się się obawiałem, czy sygnalizując – w sumie przecież w dość bezpośredni sposób – fakt rozbieżności naszych punktów widzenia w sprawie rozumienia interpretacji kart Tarota, nie wyrządzam Tobie jakiejś krzywdy. Po opublikowaniu czytałem jeszcze swoją wypowiedź wielokrotnie, by dodatkowo pod tym kątem ją weryfikować i ewentualnie poprawić. Doszedłem jednak do wniosku, iż wypowiedziane przeze mnie słowa nie powinny nikomu wyrządzić jakiejkolwiek krzywdy. W sumie czekałem na Twój wpis, by owe wątpliwości oraz niepokój z mojej strony, zostały całkowicie rozwiane. Cieszę się, że się odezwałaś.
Przyznam szczerze, że czuję się bardzo dziwnie, wręcz nieswojo, zwracając się do Osoby ze zdecydowanie większym względem mojego, doświadczeniem, do Osoby, której nie miałem okazji poznać w świecie realnym – po imieniu lub wręcz per „Ty”. Być może po prostu jestem „starej daty”. Jeszcze stosunkowo nie tak dawno zwracało się na te kwestie zdecydowanie większą uwagę. Pewne sprawy wypadało czynić, inne nie, a w jeszcze innych kwestiach konieczne było wykazanie zachowań spełniających pewne określone kryteria, zwłaszcza w odniesieniu do innych, nieznanych nam Osób. Ktoś na Naszym Forum już mi ten problem zasygnalizował, jednak naprawdę trudno jest mi się „przestawić”, choć zapewniam, że będę starał się ten problem jakoś rozwiązać. Wiem, że być może mój sposób zwracania się był aż nadto oficjalny, kłócący się niejako z intencjami przyświecającymi istnieniu Forum, jednak nie potrafiłem czynić tego w inny sposób. Inną, bardzo podobną kwestią jest fakt, iż niektóre Osoby stosują nick pisany z małej litery. I tutaj także kłócę się sam z sobą, gdy zwracam się do Kogoś poprzez nick pisany właśnie w ten sposób. Staram się pisać małą literą, gdyż miałem okazję spotkać się (przed kilkoma laty) z pewnymi opiniami na ten temat wymienianymi na innym forum (na którym nie miałem okazji się wypowiadać). Najlepszym wyjściem, swego rodzaju kompromisem, być może będzie zwracanie się do Państwa właśnie poprzez obrane przez Nas wszystkich nicki. Być może ten problem nie byłby aż tak widoczny, gdybym był bardziej aktywnym uczestnikiem życia w wirtualnym świecie. Nie posiadam konta na „Facebook” i innych portalach społecznościowych. Zwyczajnie nie lubię zbytnio gdziekolwiek się uwidaczniać. Na Naszym Forum także już chyba jestem nazbyt widoczny, co nieco mnie już onieśmiela...
Widziałem Pani filmik – udało mi się go odnaleźć wśród opisów kart. Okazuje się, że nie zauważyłem oddzielnych tematów ogólnie dotyczących poszczególnych Dworów. Znalazłem opisy poszczególnych blotek oraz kart dworskich, jednak opisy ogólne jakoś całkowicie mi umknęły (prawdopodobnie dlatego, że nie jest zachowana kolejność wpisów – ach, ten wzrok...). Jestem pod ogromnym wrażeniem – naprawdę wielki podziw z mojej strony. Wspaniałe sentencje, ukazanie zupełnie innych znaczeń kart. Przygotowanie tego materiału wymagało naprawdę mrówczej pracy, poświęcenia czasu – a przecież mamy jeszcze filmiki dotyczące pozostałych Dworów.
W jednej ze swych wypowiedzi wspominałem, iż jako podstawę obrałem sobie talię RW oraz w miarę zbliżone pod względem przekazu – pochodne interpretacje Tarota. Zresztą w literaturze w zdecydowanej większości mamy właśnie opisy takich talii, plus ewentualnie jeszcze Crowley. Inne talie określiłem mianem „udziwnionych”. Okazuje się, że w sumie każda z nich reprezentuje odmienny, specyficzny dla Autora, sposób rozumienia zagadnień związanych z Tarotem. Jedna z Osób napisała, iż tyle mamy interpretacji kart, ile Osób nimi się posługujących. Co ciekawe, tych „udziwnionych” kart jest zdecydowanie więcej, niż owych uważanych dotąd przeze mnie za „standardowe”. Najpierw zatem postaram się dobrze zaznajomić się ze spojrzeniem i rozumieniem przedstawionym przez RW, a w późniejszym czasie zapewne zainteresuję się i pochylę nad tymi nieco bardziej odbiegającymi od „waitowskiego” standardu, co z biegiem czasu ubogaci moje rozumienie przekazu kart Tarota. Nieco zatem zbliżyłem się do Twojego spojrzenia na Tarota, z czego ogromnie się cieszę, choćby z tego powodu, iż bardziej jasne stają się dla mnie już w tym momencie Twoje wypowiedzi.
Prawdopodobnie, gdybym widział ten filmik wcześniej, niniejszy wątek po prostu nie został by przeze mnie założony. Ale wtedy nie miał bym też tej przyjemności zarówno Ciebie, jak również innych przemiłych Osób poznać i móc z Nimi porozmawiać. Także mam ogromną nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będzie nam dane z sobą porozmawiać.
Dziękuję zatem za film oraz wszelkie inne informacje (bardzo krótką notkę zamieściłem już wczoraj także w Twoim wątku związanym z Dworem Mieczy) i ze swej strony serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego – także pozostałym Forumowiczom.
Marzyciel.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 12:41
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez madrugada - 05-04-2017, 15:39
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 16:49
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez madrugada - 05-04-2017, 17:44
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 18:29
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Joana - 05-04-2017, 18:32
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 19:10
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Joana - 05-04-2017, 19:25
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 05-04-2017, 19:35
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 06-04-2017, 08:57
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez madrugada - 06-04-2017, 11:23
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 06-04-2017, 11:56
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 06-04-2017, 13:16
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez madrugada - 06-04-2017, 13:30
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 06-04-2017, 13:18
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 06-04-2017, 19:05
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 06-04-2017, 20:43
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 06-04-2017, 22:08
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 06-04-2017, 21:58
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 07-04-2017, 09:20
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 07-04-2017, 09:20
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 07-04-2017, 09:21
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 07-04-2017, 12:47
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 07-04-2017, 13:16
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 07-04-2017, 13:40
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Barbara - 08-04-2017, 00:05
RE: Pani Alicja Alla Chrzanowska – Alternatywna wizja Tarota? - przez Marzyciel - 08-04-2017, 10:43



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości