3 buław
#28

Właśnie, uczymy się, więc może miejmy tę wiedzę odpowiednią...
Tak odpowie twierdząco na zadane pytanie, np. czy podróż się powiedzie, ale nie wskazuje na tę podróż. Tak przyglądając się tej karcie, to w przeważających przypadkach postać zawsze stoi, moim zdaniem ma wyczekującą pozę, jakby z utęsknieniem patrzył w dal, stoi lub siedzi ... to nie daje sygnału do przygody, ruchu, zmian, owszem one następują, ale wewnętrznie, w środku u człowieka, w jego sercu i umyśle. Jest pewny siebie, dlatego nie ucieka, walczy sam ze sobą, bo czegoś mu brakuje, jakby "instynkt" coś mu podpowiada, nie czuje się władcą, odkrywa, że na świecie jeszcze coś innego istnieje, coś czego nie zna, jest owiane tajemnicą. Chce korzystać z własnych umiejętności, 3 jest pewna siebie, ponieważ jest wynikiem z połączenia 1 i 2, ma poparcie. I bardzo dobrze to ujęłaś, że to nasze EGO, no ale jednak skoncentrowane na sobie... postać na karcie, chce iść do przodu, chce działać, chce przeżywać coś nowego, aby właśnie zaspokoić własne EGO, myśli o tym, ma zamiary, ale jednak stoi w miejscu. Można to odbierać jako zaletę, ponieważ w karcie 3 buław z rozwagą i odpowiednim planem szykuje się do zmian, jest na nie otwarty, nie będzie sentymentalnie patrzył za tym co już było, więc dla tego czegoś, co jest za nim, nie jest ten człowiek oparciem i bezpieczeństwem, stabilizacją. Walka odbywa się w nim samym i tu jest ta siła buław umiejscowiona. Zresztą pacząc na pozostałe 3 w tarocie to mamy tu, 3 kielichów, która tkwi w czymś, co jej nie do końca odpowiada, zakłada maskę, aby nie zdradzić swoich uczuć, zamiarów, które łatwo w niej wyczytać, nadal nie chce odstawać o reszty, czuje silną więź i poparcie ze strony 1 i 2. 3 mieczy, też tkwi w jednym miejscu, jest skupiona na swoim cierpieniu, wygraża się słowem, nie czynami, myśli i analizuje co przeżyła...W 3 denarów również widać tkwienie w jednym miejscu, skupienie się na pracy, dbanie o szczegóły, często kojarzy mi się to, z cierpliwością i precyzją jaka jest potrzebna np. zegarmistrzowi... W 3 nie ma działania, ruchu, przemieszczania się, natomiast jest potwierdzenie, że możesz, masz w sobie odpowiednią siłę i moc...
Nic nie wspominałam o Joanie... a przez rozmowę, można niekiedy posprzątać ten bałagan ... mam nadzieję ...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości