3 buław
#51

Luks napisał(a):Niezły wątek się tu rozwinął... Pisząc z własnego doświadczenia:
- 3 buław jak każda 3 jest kartą komunikacji, kontaktu z innymi ludźmi.
- Jak najbardziej jest to karta ruchu, i to nie tylko emocjonalnego, często pokazuje mi po prostu aktywność fizyczną, bieganie, zabawę. Może zatem pokazywać też wyjazdy i podróże (i to nie raz mi pokazywała).
"W 3 nie ma działania, ruchu, przemieszczania się, natomiast jest potwierdzenie, że możesz, masz w sobie odpowiednią siłę i moc..." ... Przepraszam ale większej herezji w życiu nie widziałem. Jeśli nie w 3 to gdzie niby jest działanie?!
- Jest to karta przygody, odkrywania nowego, też karta zabawy.

- Jest to karta chęci oraz planów, ale i aktywnego działania, wdrażania tych planów. Oczywiście rezultat jeszcze nie jest widoczny, to dopiero przed nami. Oczywiście planów można też nie realizować...
- Zgadzam się, że pokazuje zmiany w sposobie działania. 2 buław nadaje kierunek, a 3 buław idzie w obranym kierunku wykorzystując potencjał asa buław, ale przynosi też nowe szanse i nowe kierunki - bo komunikuje się z innymi ludźmi i to przynosi nowe możliwości czy rozwiązania.
- 3 buław to nie są marzenia, które prowadzą do działań w 4 buław. W 4 buław się nie działa, to jest stabilizacja energii, odpoczynek. Kolejna herezja, tylko, że w stosunku do 4.
- Nie widzę w niej poczucia bezpieczeństwa, ale jest to optymistyczna karta. Jednak bezpieczeństwo odczuwa się dopiero w 4 buław.
- Nie zgadzam się jednak ze stwierdzeniem, że w tej karcie są jakieś obawy czy wątpliwości, człowiek ma bowiem dobre perspektywy przed sobą, otwierają się nowe możliwości. Z doświadczenia - to optymizm i nadzieja na poprawę poparte rzeczywistymi nowymi możliwościami, które dopiero się pojawiły.
"- 3 buław to nie są marzenia, które prowadzą do działań w 4 buław. W 4 buław się nie działa, to jest stabilizacja energii, odpoczynek. Kolejna herezja, tylko, że w stosunku do 4."
Czy o to ci chodziło, co napisałam tutaj ... ?
"muszę iść do urzędu ... " nie wskazuje mi na wykonaną akcję, jedynie jest stwierdzeniem, że coś muszę zrobić ... a już 4 buław jako kolejna karta, pokazuje nam co zrobiliśmy z tym stwierdzeniem.
hmm...
Postaram się jeszcze napisać coś, czego wcześniej nie pisałam i jako kontynuacja moich wcześniejszych wypowiedzi, nie będę się powtarzać.
Herezja, ok ale to stwierdzenie zostało przypisane do jednego zdania, które zostało wyrwane z kontekstu. Już pisałam, gdzie ja widzę tę energię, to działanie, umiejscowione w tej karcie Smutny

3 Buław dla mnie również jest to karta wizji i dalekowzroczności. Gdy chcemy widzieć dalej, możemy wspiąć się wyżej. Idąc w górę, możemy zwiększyć naszą ofertę i usunąć się od bezpośredniej sytuacji. Mamy odłączyć się od tego co już osiągnęliśmy (nie pozbywać się) i zyskać dalszą perspektywę. 3 To jest też karta "Brama". W odczycie karta ta każe nam zobaczyć, jak obecna nasza sytuacja pasuje do większego obrazu, prosi się, aby być wizjonerem - marzyć poza obecnymi ograniczeniami. Może to wskazywać na przeczucia lub inne intuicje dotyczące się tego aspektu, co ma nadejść (widać wodę na karcie). Być może uda mi się to wytłumaczyć w połączeniu z odpowiednikami tej karty jakie ona ma w AW:
Jako podstawowe, z których nasza 3 się wywodzi, jako że jest to też karta "Brama" to III Cesarzowa i XIII Śmierć - 3 i 13 odpowiednio numerowane karty w AW. Cesarzowa jest kartą, która oznacza, zbieranie wszystkich dobrych rzeczy w życiu, w jednym miejscu, w jednej osobie, w jednym celu. Śmierć to karta, która oznacza transformację, przekładanie wszystkiego na inne wartości, co może tutaj nam mówić w zasadzie to, że jesteś, kim naprawdę jesteś. 3 Buław sprawia, że poszukiwanie i zachłanność III Cesarzowej, staje się podróżą celem napędzana. 3 Buław zapewnia nas, że karta XIII Śmierci, oznacza to przejście na lepszy rozdział w swoim życiu, niczym nieograniczony z przeszłości. Dodatkowo napiszę, że 3 Buław ma też swoje powiązanie z IX Pustelnikiem i XII Wisielcem, daje to jej idealne praktyczne rozwiązania, aby móc wydostać się z kłopotów, to dlatego przesłanie tej karty będzie pozytywne i skłaniało tylko do działania Kotek
W odczycie, 3 Buław prawie zawsze będzie nam wskazywać na osobę, która zwróciła się z zapytaniem do kart ...
Odniosę się jeszcze do tego co napisałeś odnośnie cytuję:
- Jest to karta przygody, odkrywania nowego, też karta zabawy.

A ja właśnie tę przyjemność i zabawę widzę w karcie 4 Buław, nigdy nie w 3 Buław...
Podróż ... już też o niej wspomniałam wcześniej, ta karta nie wskazuje mi na podróż ... Statki, które są czasami widoczne na tej karcie ja odbieram zupełnie inaczej, nie jako podróż, człowiek twardo stoi na ziemi, jest "uziemiony", jeszcze buławą się wspiera ...
Dziś nasze statki są budowane, aby wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe i możemy na nich polegać bezpiecznie zacumować. Służą nam też do podróżowania. Jednak dawniej, osoby fizyczne lub właściciele firm doskonale wiedzieli z czym się wiąże podróż statkiem, było ogromne ryzyko przy wysyłaniu dużych przesyłek, towarów drogą morską, nie pływało się w celu turystycznym, dla przyjemności, odkrywania nowych przygód. Wielu ludzi stracili całe swoje majątki, fortuny zostały utracone i zrujnowane nie jedno życie, kiedy statek zatonął z ich ładunkiem podczas burz i katastrofy (pirackich napadów). Ten człowiek dobrze wie, że wysyłając swoje statki w morze, on bierze ogromne ryzyko - to jest dla niego teraz hazard. Jednak, w przeciwieństwie do jego kolegi w 3 Denarów, on jest szczęśliwy, aby podjąć takie ryzyko. On nie zamierza się martwić lub ugrzęznąć w każdym żmudnym i drobnym drobiazgu, że może się coś zdarzyć. On bierze szerszy widok, patrząc na wielki obraz. Jest również bardzo optymistyczny i pewny pozytywnego rezultatu ... A cieszyć się, odpoczywać, zabawiać się właśnie będzie w 4 Buław ... Tę podróż muszą mi potwierdzić inne odpowiednie karty ... działanie zostało podjęte w 2 Buław, teraz jest inny moment zawarty w tej karcie. Kotek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości