3 buław
#39

Dokładnie, są tu przytoczone opisy tej karty i o czym ja również we wcześniejszych moich wypowiedziach wspominałam, nie o wszystkich, jednak zwróciłam na jedną rzecz, którą widzę, że często się przypisuje tej karcie, a uważam, że mylnie.

3 Buław.
Dla mnie to nie jest żadna karta typu przygody, bezpieczeństwa, czy też podróży ... tu nie ma czegoś takiego ... tu jest wpisany pewien zastój i niepewność, niepewność i poczucie braku satysfakcji z tego co już zostało osiągnięte, próba łączenia dwóch biegunów w jedność Wydawałoby się, że buławy zmuszają nas do działania lub są tego odpowiednikiem, tak, taką energię wnoszą te karty z dworu buław, ale nie karta 3 buław. W moim odczuciu, jest to karta zamiarów, planów, myśli i braku satysfakcji...


Zastanawianie się co będzie lepsze, ciągła praca nad sobą. Takie myślenie, mam to co mam, ale czy nie mogę mieć czasem czegoś więcej ... ? do czego jestem zdolny ... ? takie stawianie wszystkiego na jedną szalę ... gdzie tu jest bezpieczeństwo i stabilizacja? Człowiek w 3 buław jest wstanie poświęcić wszystko co ma, aby czuć satysfakcję, chce wiedzieć jaka jest przyczyna (1- As Buław) i skutek (2- Buław), jakie przyniosą korzyści te połączenia, co z tego wyniknie

Władczyni Stałych Sił.
[u]Do tej pory pragnęłam tylko działać, a teraz chcę umacniać swoje działanie i korzystać z niego ...


nie szukam sensu życia w nowych przygodach, tylko analizuję to, co już osiągnęłam. Mam w sobie wiele wątpliwości, dlatego jestem obecna w każdej sytuacji kiedy ktoś pyta się o przyczynę jej zaistnienia. Nie mam w głowie nowe podróże, ale jestem ciekawa, czy to coś nowego może mi przynieść jakieś korzyści, zaplanowane działania posuwam do przodu, nie uciekam przed nimi wyjeżdżając ... popycham do działania 1 i 2 PLANUJĘ, ZAMIERZAM, MARZĘ, MYŚLĘ ...

Tak odpowie twierdząco na zadane pytanie, np. czy podróż się powiedzie, ale nie wskazuje na tę podróż.

Jest pewny siebie, dlatego nie ucieka, walczy sam ze sobą, bo czegoś mu brakuje, jakby "instynkt" coś mu podpowiada, nie czuje się władcą, odkrywa, że na świecie jeszcze coś innego istnieje, coś czego nie zna, jest owiane tajemnicą. Chce korzystać z własnych umiejętności, 3 jest pewna siebie, ponieważ jest wynikiem z połączenia 1 i 2, ma poparcie. I bardzo dobrze to ujęłaś, że to nasze EGO, no ale jednak skoncentrowane na sobie... postać na karcie, chce iść do przodu, chce działać, chce przeżywać coś nowego, aby właśnie zaspokoić własne EGO, myśli o tym, ma zamiary, ale jednak stoi w miejscu. Można to odbierać jako zaletę, ponieważ w karcie 3 buław z rozwagą i odpowiednim planem szykuje się do zmian, jest na nie otwarty, nie będzie sentymentalnie patrzył za tym co już było, więc dla tego czegoś, co jest za nim, nie jest ten człowiek oparciem i bezpieczeństwem, stabilizacją. Walka odbywa się w nim samym i tu jest ta siła buław umiejscowiona.

W 3 nie ma działania, ruchu, przemieszczania się, natomiast jest potwierdzenie, że możesz, masz w sobie odpowiednią siłę i moc...

Tu w karcie 3 buław, bardziej jest mowa o pewnym temperamencie, zwierzęcym instynkcie, aczkolwiek blokowanym przez coś, nie widzę tu ruchu i działań, więc nie będzie tu mowy o przemieszczaniu się, dowodzeniu ludźmi, parcia na przód za wszelką cenę... Widzę bardziej ognistą naturę w człowieku i to może być motywujące w swoim przekazie, dające duże szanse na powodzenie pewnych zamierzeń, ale to wszystko, ta energia w tej karcie skupia się w człowieku, to w nim jest walka, to w środku u niego odgrywa się akcja, jest to ukryte i analizowane, nie wypuszczone jeszcze na zewnątrz, aby mogło dawać jakieś działanie i ruch ...

Czy teraz jest to bardziej widoczne co pisałam wcześniej i pokrywa się z tym co teraz napisała LeStelle i LeCaro, przytaczając tu te cytaty ...?
Enterprise - jako przedsiębiorstwo, przedsięwzięcie, które się realizuje pewnymi etapami (też o tym pisałam)... nie przygoda, nie podróż, nie przywództwo, nie panowanie nad czymś - a nie, jak często jest tłumaczone te słowo Przygoda, najczęściej kojarzone ze słowem Star Trek (w dosłownym tłumaczeniu Gwiezdna Wędrówka) - Enterprise jako statek jest okrętem, który ma swego kapitana, jest przedsiębiorstwem.
cytuję z wypowiedzi LeStelle : ("W karcie tej zapisana jest potrzeba mocnych wrażeń, sprawdzenia się, zakosztowania przygód. Ta sama energia, która zawarta jest w tej karcie, kiedyś wyganiała ludzi w świat, każąc im wędrować i żeglować, poznawać egzotyczne kraje, a nawet narażać swoje zdrowie i majątek, byle tylko doświadczyć życia bardziej barwnego") - dokładnie zmusza, każąc im wędrować i żeglować... o czym pisałam wcześniej... Zmusza, bo nie ma tu żadnego ruchu i działania na tej karcie, a człowiek nie powinien stać w miejscu, tym bardziej kiedy czuje i wie, że może coś więcej osiągnąć. "Kupiec" patrzy na te swoje statki, bo sam chciałby z nimi popłynąć, ale coś go przytrzymuje... jest tęsknota, marzenie, myśli, za czymś nowym...

jedno mnie osobiście wydaje się pewne: nie wszyscy patrzą na znaczenie wróżebne kart jako na pewną ciągłość liczbową (jakoby każda kolejna karta wynikała w pewien sposób z poprzednich). - a ja z goła myślę, że jest właśnie dokładnie tak jak piszesz, jako że kolejna karta wynika z poprzedniej i następna będzie tym wynikiem powziętych działań... Wielkie hasło "Wędrówka Głupca przez Arkana Wielkie" np. I Mag i II Kapłanka rodzice duchowi, III Cesarzowa i IV Cesarz rodzice ziemscy lub Głupiec będąc w karcie XV Diabła, jeśli nie zmieni swego postępowania czeka go totalna klęska jak jest zawarta w karcie XVI Wieża, po karcie XVI Wieża, Głupiec odnajduje swą nadzieję w karcie XVII Gwiazdy ... itd, itd. może ty nie patrzysz w ten sposób, ale ja właśnie tak, co pozwala mi na zrozumienie jakie niesie za sobą dana karta, ponieważ uważam, że nie bez znaczenia jest zastosowana pewna hierarchia w kartach Tarota, dzięki temu możemy odczytać i te złe i te dobre strony kart. Sądzę, że jest wielu, co właśnie w ten sposób poznaje karty i z nimi pracuje.
Nie twierdzę, że 3 buław, jest to zła karta w swoim przekazie, o czym również wspomniałam ...jaką energię ty narzucisz danej karcie tak ona się będzie realizowała, ale czy w ten sposób nie wprowadza się w błąd innych osób. To by było na tyle z mojej strony. Pozdrawiam Kotek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości