Descendent a związki
#10

Do Farfalli:

Patrzac na twoj horoskop wcale sie nie dziwie, ze nie ciagnie ci do baranow ani osob z silnym marsem, bo ty masz zupelnie inna niz marsowa energie. Twoje silne ryby (masz tam az trzy planety osobiste: marsa, merkurego i slonce), neptuna w dole horoskopu (na IC), no i jeszcze ten mars w 12 domu (znowu ryby!). Dodatkowo twoj mars jest w detrymencie (w opozycji do znaku wladajacego marsem, czyli barana) czyli w wadze i to w retrogradacji, i nie tworzy zadnych specjalnie silnych aspektow z innymi planetami. 

Emocjonalnie i pod wzgledem temperamentu blisko ci jest do ludzi z cechami przypisywanymi trygonowi wodnemu (rak,skorpion i ryby), co zreszta sama napisalas, ze najlepiej dogadujesz sie z rakami, skorpionami (i bykami). Byk jest w sekstylu do twojego slonca w rybach, i mimo ze to troche inny temerament to jednak jest to znak przyjazny rybom, zenski i pasywny, mozesz miec z osobami spod znaku byka wspolne zainteresowania (muzyka, sztuka itp.)
W przyjaznym aspekcie do twoich rybek pozostaje takze znak koziorozca. Rozumiem, ze rybom koziorozec moze wydawac sie zbyt surowy i chlodny (zroszta nie tylko rybom sie tak wydaje, ale niemal kazdemu znakowiUśmiech)
IC masz co prawda w koziorozcu, ale w koncowce znaku i wlasciwie caly twoj 4 dom przypada na znak wodnika, a dodatkowo masz tam planety: neptuna na osi IC, urana i jowisza, co modyfikuje troche wymowe twojego 4 domu "w koziorozcu". Masz tez ksiezyc w kozie, wiec porozumienie z koziorozcami (sloncem w koziorozcu) jest jak najbardziej mozliwe, ale podejrzewam, ze musialyby to byc takie koziorozce o bardziej miekkim i emocjonalnym charakterze (np. z wenus lub innymi plantemi w rybach albo w emocjonalnym skorpionie, lub z czyms w strzelcu (co dalo by pewnego rodzaju polaczenie duchowe)).

Wracajac do kwestii dsc jako takiego- to co mnie zastanawia i z czym sie nie zgadzam, chociaz mozna to przeczytac w nimalze kazdym podreczniku do astrologii, to ze asc i dsc dzialaja na zasadzie przeciwienstwa charakterow. Majac zatem asc w wadze przyciagamy osoby o odmiennym charkterze czyli majace cechy znaku w opozycji czyli w tym przypadku barana. Ze zachodzi pewnego rodzaju "uzupelnianie sie" partnerow, wlasnie na zasadzie przeciwienstw. Ja mysle, ze jest raczej odwrotnie. To, ze ja mam akurat asc w wadze nie oznacza jest jestem "typowa waga" (to jest jedynie ascendent) i potrzebuje energii barana, zeby uzupelnil moje "braki". Sprowadzanie calosci kosmogramu do jednej linii asc/dsc to bardzo duze uproszczenie. Przyciagamy osoby raczej o podobnej energii (oczywiscie moga byc  roznice w postaci np. opozycji i kwadratur w synastrii, ale musi byc jakiekolwiek porozumienie), jakies planety musza tworzyc wzajemne aspekty, zeby ludzie do siebie ciagnelo, na jakiejkolwiek plaszczyznie, czy to intelektualnej, przyjacielskiej czy erotycznej.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Descendent a związki - przez Farfalla - 21-08-2017, 12:18
RE: Descendent a związki - przez New_vision - 21-08-2017, 12:28
RE: Descendent a związki - przez madrugada - 21-08-2017, 14:03
RE: Descendent a związki - przez New_vision - 21-08-2017, 16:37
RE: Descendent a związki - przez Farfalla - 21-08-2017, 16:41
RE: Descendent a związki - przez New_vision - 21-08-2017, 16:53
RE: Descendent a związki - przez barbadossa_32 - 21-08-2017, 17:02
RE: Descendent a związki - przez Farfalla - 21-08-2017, 17:21
RE: Descendent a związki - przez madrugada - 21-08-2017, 18:17
RE: Descendent a związki - przez barbadossa_32 - 22-08-2017, 13:38
RE: Descendent a związki - przez Farfalla - 22-08-2017, 18:21
RE: Descendent a związki - przez Hyacynt - 25-11-2018, 13:52
RE: Descendent a związki - przez Hyacynt - 25-11-2018, 13:53



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości