Descendent a związki
#13

(25-11-2018, 13:52)Hyacynt napisał(a):  
(21-08-2017, 12:18)Farfalla napisał(a):  Wiem, że istnieje już wątek o descendencie, ale tam była poruszona kwestia tego, jak ma się descendent do ascendentu i do naszej osoby, a ja chciałabym poruszyć kwestię relacji z ludźmi. Descendent to z tego, co wiem wierzchołek VII domu (domu związków) i określa nasze relacje i to jakich partnerów szukamy.
Chciałabym zapytać, czy to faktycznie wam się sprawdza? Jeżeli macie descendent  w byku, to często przyciągacie przedsiębiorczych i twardo stąpających po ziemi mężczyzn, a jeżeli w rybach, to wrażliwych romantyków? 
Ja mam descendent w baranie i póki co nie zauważyłam takiej zależności. Jeżeli mam descendent w tym znaku, to znaczy, że powinnam się rozglądać za baranami (zodiakalnymi Głupek), bo z nimi mogę stworzyć dobry związek, czy to po prostu informacja, że takie osoby mogę przyciągać?

Temat potraktujmy dość luźno. Wiem, że spotykamy różnych ludzi. Horoskop horoskopem, a życie życiem.

Dawno juz nie pisalem , ale temat synastrii jak kazdy inny jest tu podjety w bardzo duzym uproszczeniu. W bardzo duzym skrocie jesli chodzi o synastrie nalezy rozpatrzyc co nastepuje:

 1. Sprawdzic horoskopy natalne obojga aby stwierdzic jak zbudowane sa psychicznie obie osoby , tj. co je w zyciu interesuje , przyciaga i odpycha -> vide Ksiezyc / Slonce w znaku i domu , Wenus / Mars w znaku i domy , aspekty tychze , szczyt domu VII, wladca d. VII , jego polozenie w znaku i domu oraz co ciekawe Chiron , jego polozenie w znaku i domu oraz jego aspekty oraz Neptun , znak , dom i aspekty.

 2. Sporzadzic horoskop synastryczny (tj. nalozyc horoskop  obojga jeden wokol drugiego) i sprawdzic aktywacje swiatel (Ksiezyca i Slonca) oraz ich wzajemne polozenie :
     a/ Ksiezyc (k) - Slonce (m) K -kobieta ; m - mezczyzna
     b/ Ksiezyc - ASC (DSC) - wzajemne polozenie 
     c/ slonce - ASC (DSC)  - wzajemne polozenie
     d/ ASC (k)  - DSC - (m) lub odwrotnie.
Generalnie koniunkcje pomiedzy swiatlami , swiatlem i ASC / DSC lub trygony (sekstyle sa za slabe) oraz Kwinkusy (aspekty 150 st) sa bardzo silnymi aspektami przyciagajacymi. Najsilniej dziala koniunkcja Slonce - Ksiezyc , z tym ze Ksiezyc kobiety i Slonce mezczyzny jest lepsza kombinacja.
 
3. Sporzadzic horoskopy Davisona i kompozytowy (oparty na midpointach z dnia i miejsca urodzenia)  - w tych horoskopach widac rodzaj zwiazku , jego jakosc i trwalosc , planety kompozytowe pokaza gdzie i jak partnerzy ze soba maja polaczenia i w jakich domach sie one ujawnia pozytywnie lub negatywnie. 

4. Jesli ktos wierzy w karme wtedy polozenie wezlow ksiezycowych w synastrii i kompozytach da obraz czy dusze te sa ze soba powiazane karmicznie, rodzaj karmy , sile powiazan karmicznych , to co obie osoby zmusilo do spotkania ze soba i co jest lub co moze byc powodem spotkania w obecnym wcieleniu.

5. Chiron i jego aspekty w synastrii , polozenie planet w deklinacjach zarowno w horoskopie tropikalnym geocentrycznym  jak i heliocentrycznym daja odpowiedz czy jest to material na zwiazek trwaly czy przelotny , oparty na seksie lub romantycznym powiazaniu tychze. Planety seksualne (Mars / Wenus / Pluton) i ich powiazanie decyduje o tym czy osoba poszukuje seksu jako podstawy zwiazku lub czy jest to partner o cechach romantycznych , gdzie seks odgrywa role znacznie mniejsza. Aspekty tychze w horoskopie natalnym pokazuja typ powiazan , ktore poszukuje dana osoba ,  natomiast synastria odpowie na pytanie czy dany osobnik znajdzie w drugim to czego szuka i w jakim stopniu - tzw. chemia milosci.

To tak w bardzo duzym skrocie.

Hyacynt

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Descendent a związki - przez Farfalla - 21-08-2017, 12:18
RE: Descendent a związki - przez New_vision - 21-08-2017, 12:28
RE: Descendent a związki - przez madrugada - 21-08-2017, 14:03
RE: Descendent a związki - przez New_vision - 21-08-2017, 16:37
RE: Descendent a związki - przez Farfalla - 21-08-2017, 16:41
RE: Descendent a związki - przez New_vision - 21-08-2017, 16:53
RE: Descendent a związki - przez barbadossa_32 - 21-08-2017, 17:02
RE: Descendent a związki - przez Farfalla - 21-08-2017, 17:21
RE: Descendent a związki - przez madrugada - 21-08-2017, 18:17
RE: Descendent a związki - przez barbadossa_32 - 22-08-2017, 13:38
RE: Descendent a związki - przez Farfalla - 22-08-2017, 18:21
RE: Descendent a związki - przez Hyacynt - 25-11-2018, 13:52
RE: Descendent a związki - przez Hyacynt - 25-11-2018, 13:53



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości