9 pucharów i 10 kijów - różnice w interpretacji kart w różnych taliach
#1

Proszę o Wasze opinie na temat znacznych różnic w interpretowaniu niektórych kart, zwłaszcza 9 Pucharów i 10 Kijów.
Otóż np. w Riderze obie te karty mają raczej negatywne znaczenie: 10 Kijów oznacza beznadzieję i głębokie przemęczenie, ciężar (np. związany z pracą czy w związku), a 9 Pucharów oznacza zadowolenie, ale takie nie do końca, raczej na pokaz.
Natomiast u Starowieyskiej obie te karty mają znaczenie pozytywne:
- 9 Pucharów: "karta radości; w każdym rozkładzie jest kartą szczęśliwą; oznacza radość; to karta, która pociesza i przynosi spokój; jest jednakowo pomyślna dla przyjaźni, jak dla miłości, dla małżeństwa, jak i dla niezalegalizowanego związku; szczęśliwe i dość niespodziewane rozwiązanie sporu lub problemów uczuciowych";
- 10 Kijów: "karta szczęśliwa, zapowiada zmianę w dziedzinie interesów i ogólnej sytuacji pytającego. Korzystna podróż".
Jak wobec tego należy interpretować te dwie karty? czy negatywnie, zgodnie z ich wizją u Ridera, czy pozytywnie, jak w Tarocie Marsylskim zinterpretowanym przez Starowieyską?
Ja robiłam dziś ważny dla mnie rozkład z T. Marsylskiego i nie wiem czy wobec tego powinnam wziąć pod uwagę pozytywne znaczenie tych dwóch kart, skoro Starowieyska te dwie karty w Marsylskim interpretuje pozytywnie? czy jednak negatywnie?
Jestem ciekawa Waszych opinii na ten temat.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości