Oznaczanie miejsc w Tarocie
#12

Sądziłam, że w tym temacie mamy mówić o własnych doświadczeniach z kartami, jakie miejsca one nam pokazywały ... w sumie najwięcej informacji na ten temat np. można uzyskać w dziale ćwiczeń na 3 karty. Tu można to jakoś wyszczególnić ... Mi samej karta XV Diabła nie zawsze kojarzy się z takimi miejscami, jakie są jej przypisywane w książkach, ogólnie mówiąc, to myślę, że informacje w nich zawarte, są po to, abyśmy sami mogli to jakoś sobie zdefiniować, poukładać w jakiś sposób, a nie podporządkowywać siebie i własnej intuicji pod czyjeś przeżyte doświadczenia. W Cyrku też jest ciemno i klatka ze zwierzętami, treser z pejczem (teraz już rzadziej, są występy bez zwierząt, ale kiedyś tak), saunę? bo bardzo duszno i gorąco, jak w piekle i leje się wodę na te żarzące węgle. Karta III Cesarzowej mi nigdy nie pokazała np. luksusowego mieszkania czy restauracji, ale za to bardzo często pokazuje mi gabinety kosmetyczne i dentystę... nie masz takich doświadczeń z kartami?
XVII Gwiazda - kultura i sztuka, tak, ale mi również pokazała dyskotekę i uczelnię (historia)
XVIII Księżyc, kiedyś pokazał mi nocne spacery psa z jego właścicielem w pobliskim parku (było to w warsztacie Luksa, nie odgadłam od razu, ale to właśnie on mi na to zwrócił uwagę, pasowało to z pozostałymi kartami, do dziś pamiętam i dzięki ci Luks Uśmiech )

Zachęcam do tego abyśmy mówili o takich doświadczeniach ... po co powielać czyjeś przeżycia, a i tak są to ogólniki nadające charakter przekazu danej karty.

p.s. 3 Mieczy - wydawnictwo prasy, umieszczałam ogłoszenie w prasie kilkanaście lat temu ... trzeba było wówczas udać się do biura ogłoszeń i wypełniać formularz...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości