Trzy księżyce
#1
Żarówka 

Hej mam do was pytanie dziś miałem bardzo dziwny sen.

Śniło mi się, że wyszedłem z autobusu, dzień chylił się ku wieczorowi, ale jeszcze nie było bardzo ciemno. Nagle spostrzegam na ludzi stojących w tłumie patrzących się w niebo. Sam odruchowo spojrzałem, a tam było dość nietypowe zjawisko atmosferyczne tzn. zobaczyłem trzy księżyce. Żeby to zobrazować posłużę się numeracją jaka jest w klawiaturze telefonu. Aha jeszcze jedno, niebo było przejrzyste żadnej chmurki.

Na pozycji "5" znalazł się księżyc w pełni, jasny biały świecił niesamowicie. Natomiast po obu jego stronach były jakby jego zniekształcone odbicia.
Na pozycji "7" widać było rogal księżyca tzn. sierp ubywający, który wydawał się jakby był poniżej księżyca i bliżej osoby obserwującej. Zresztą jego wygląd sprawiał wrażenie jakby to było odbicie samego księżyca na atmosferze, ale tylko tej części.
Na pozycji "3" widać było przeciwieństwo tego co opisałem powyżej tj. rogal księżyca w tak zwanym sierpie przybywającym. Wglądał jakby był najdalej usadowiony z wszystkich trzech i też sprawiał wrażenie odbicia od atmosfery.

Chciałem zrobić zdjęcie tego zjawiska, ale 3 próbowałem i trzy raz nie udało miś tego uchwycić na aparacie, aż w końcu samo zjawisko znikło.

Ktoś ma jakieś sugestie co to wszystko może znaczyć?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Trzy księżyce - przez Czesiek - 09-07-2018, 09:28
RE: Trzy księżyce - przez czarnula44 - 09-07-2018, 14:22
RE: Trzy księżyce - przez Czesiek - 12-07-2018, 08:09
RE: Trzy księżyce - przez LeCaro - 12-07-2018, 17:06
RE: Trzy księżyce - przez czarnula44 - 12-07-2018, 21:56
RE: Trzy księżyce - przez Czesiek - 13-07-2018, 08:07
RE: Trzy księżyce - przez LeCaro - 13-07-2018, 15:32



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości