Które karty mogą symbolizować zdradę?
#1

W związku z coraz liczniejszymi pytaniami przez znajomych o rozkłady, zastanawiam się nad pytaniem, które z czasem może padać coraz częściej. Chodzi mi przede wszystkim o kartę zdrady.
Do tej pory o dziwo trafnie udawało mi się odczytywać u znajomych ich aktualne sytuacje życiowe, ich cechy (zarówno pozytywne, jak i negatywne), samemu też dowiedziałem się z kart wielu rzeczy.
Jednak dojdzie na pewno do pytania od kogoś:
"Czy on/ona mnie zdradza?"
Z tego, co widziałem u jednej (moim zdaniem bardzo rzetelnej) wróżki na Youtube, na samo pytanie "czy mnie zdradza" odpowiada się losując kartę z samych Arkan Wielkich. Dopiero przy 'drążeniu tematu', używa się wszystkich kart, w celu uzyskania odpowiedzi na pytania 'jak mnie zdradza', 'od kiedy', 'z kim', 'dlaczego'.
To już są wyższe interpretacje (możliwości dużo), ale jednak na sam początek interesuje mnie odpowiedź Tak / Nie.
Opiszę wszystkie karty z Arkan Wielkich, oraz przypuszczalne (moje odpowiedzi), bądź pytajniki w przypadkach, gdzie nie mam żadnego pomysłu.

0 - Głupiec - ? tutaj nie mam pojęcia, jest to karta która sugeruje początek czegoś, ale czy romansu?
I - Mag - Tak. W zależności od połączenia z innymi kartami, może to oznaczać osobę mądrą, wykształconą, ale również podstępnego mężczyznę (zwłaszcza w pytaniu czy to mężczyzna zdradza)
II - Arcykapłanka -  Tak. Analogicznie do Maga, oznaczać może kobietę mądrą, ale w niekorzystnym ułożeniu kart, jest również podstępna i 'ma jakąś tajemnicę'.
III - Cesarzowa -  Nie. Ta karta oznacza kobietę troskliwą, idealną żonę i matkę, w przypadku pytania "czy ona jest idealną kandydatką dla mnie?" jest odpowiedzią "tak, z nią stworzysz idealny związek".
IV - Cesarz -  Nie. Analogicznie do Cesarzowej, ta karta oznacza dobrego partnera, chociaż wymagającego, jak i również apodyktycznego. W pytaniu o zdradę mężczyzny ona wskazuje na wiernego partnera.
V - Wiara/Papież/Arcykapłan -  Nie. Ta karta oznacza dla mnie osobę wierną, z którą można wiązać nadzieję na przyszłość
VI - Kochankowie -  Tak. W wielu wypadkach, pytaniach, zwłaszcza "czy będziemy razem?" ta karta wręcz jest oczekiwana. Zwiastuje absolutną miłość, namiętność ale... również cielesne pokusy, niekoniecznie te pożądane. Więc w pytaniu "Czy on/ona mnie zdradza?" karta Kochanków znaczy... dosłownie, że ta druga połówka ma osobę, z którą dzieli łoże.
VII - Rydwan - ?? Ta karta pokazuje ruch i burzliwość, w pytaniu o związek kojarzy mi się z burzliwą znajomością, pełną kłótni, ale w pytanie o zdradę nie jestem w stanie określić jednoznaczności.
VIII - Moc - ? - oprócz dosłownego znaczenia nazwy, nie rozumiem tej karty za żadną cenę, również i w tym wypadku.
IX - Pustelnik (eremita) -  Nie. Ta karta kojarzy mi się z introwertykiem, osobą, która ceni prywatność, a w przypadku porad, wskazuje na choćby chwilowe, odizolowanie się. Nie sądzę, by ta karta wskazywała osobę, co dzieli łoże z kimś dodatkowym, niż osoba pytająca.
X - Koło Fortuny -  Tak. Z tego, co się orientuję, ta karta oznacza "co jest dobre, może się zmienić, a także i złe się odmieni lada chwila". W przypadku pytań o zdradę ta karta sugeruje nagłą odmianę danego stanu rzeczy, zatem nawet gdy aktualnie jest dobrze, lada chwila może się to odmienić.
XI - Sprawiedliwość -  Nie. Nie muszę chyba nic tłumaczyć.
XII - Wisielec - ? - i tutaj nie mam pojęcia. Zazwyczaj ta karta oznacza 'zawieszenie', również w przypadku znajomości, sytuacji, biznesu. Również w przypadku porady zaleca na chwilę się od czegoś odciąć. Ale jak to interpretować pod kątem zdrady, nie mam pojęcia.
XIII - Śmierć - ? - po raz kolejny nie mam pojęcia. Ta karta jest tak rozległa, że może zarówno pokazać dosłownie Śmierć, jak i koniec czegoś, ale też odrodzenie, nowy początek.
XIV - Umiarkowanie / Równowaga -  Nie. Jak sama nazwa wskazuje, ta karta pokazuje niezmienność aktualnego stanu rzeczy, spokój w zachowaniu, zatem i zdrady nie ukazuje.
XV - Diabeł - Zdecydowanie Tak! To jest bardzo zła karta, podobnie jak i 5 mieczy oraz 7 mieczy. Bardzo mnie przeraża ta karta. Oznacza ona złych, obłudnych i fałszywych ludzi, którzy dla materialnych i cielesnych potrzeb poświęcą wszystko. Poza tym jest to "Brama", otwarcie czegoś, również symbolizuje klątwy, uroki. W pytaniu o zdradę zawsze oznacza "najgorszą z możliwości".
XVI - Wieża - Tak. Interpretując różne rozkłady i różne opinie, odbieram "Wieżę" jako tzw. "wzmacniacz", zatem w dobraniu z pozytywną kartą, Wieża będzie wzmacniała pozytywne uczucia. Analogicznie, w przypadku połączenia ze złą kartą, tylko pogrąży katastrofę. Dlatego, w pytaniu o zdradę, "Wieżę" mogę odebrać jako zdecydowaną zdradę.
XVII - Gwiazda -  Nie. Jest to karta nadziei, która nie wskazuje nic złego, zatem i nie powinna wskazywać zdrady.
XVIII - Księżyc - Zdecydowanie Tak! W mojej talii Ciro Marchettiego ukazuje nagą kobietę oddającą swoje wdzięki księżycowi. Nie od dziś wiadomo, że "oddawanie się księżycowi" kojarzy się z czarną magią, wilkołakami, etc. Naga kobieta jest tutaj wyraźną kusicielką, a i interpretacje tej karty wskazują na kobietę podstępną, uwodzicielską oraz zwyczajnie złą. Jest to żeńska wersja Diabła, więc nie widzę tutaj dobrej odpowiedzi na pytanie.
XIX - Słońce - ? - i tutaj nie mam pojęcia. Owa wróżka sugerowała, że ta karta może sugerować zdradę. Mnie ta karta kojarzy się z gorącym, pozytywym uczuciem, rosnącą miłością. Jak wy to widzicie?
XX - Sąd Ostateczny / Sprawiedliwość -  Nie. Analogicznie do "Umiarkowania", nie widzę w tej karcie ani krztyny niesprawiedliwości, ni zdrady.
XXI - Świat -  Tak. Moim zdaniem, osoba którą ta karta określa, ma najzwyczajniej w świecie ochotę "iść w świat", rozpocząć coś nowego.

Kochani, przedstawiłem Wam swoje interpretacje, czekam na Wasze Oczko
Odpowiedz
#2

Astaroth, nie wiem dlaczego tylko WA, i tylko jedna karta, no ale zapewne każda wróżka ma swoje własne metody. Oczko
Oczywiście - jak zawsze - bardzo ważna jest pozycja karty w rozkładzie i karty leżące obok. Ale - w dużym skrócie: czerwone światełko powinno się zapalić w przypadku wielu kart buławowych, 3 i 7 kielichów (czasem również kielichowych kart dworskich), 5 i 7 mieczy. Z WA źle wróżą Diabeł, Księżyc i Kochankowie, ale mogą to być również Kapłanka, Moc lub Gwiazda. Nie zawsze te karty muszą mówić o tym że do zdrady już doszło, czasami wskazują na zamiary, chęci, tendencje... tak jak napisałam - zależy od całości rozkładu.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#3

(12-03-2019, 23:27)Astaroth napisał(a):  "Czy on/ona mnie zdradza?"
A na czym, ta zdrada ma polegać?  Myśli 
Odpowiedź z jednej karty, może być tu zwodnicza.
Odpowiedz
#4

(14-03-2019, 06:35)LeCaro napisał(a):  czerwone światełko powinno się zapalić w przypadku wielu kart buławowych
Buławy = ogień, namiętność. 2 buławy = wybór, u mnie w talii jest jeden klucz i dwie skrzynie, więc fakt, oznaczałby to wybór pomiędzy dwoma osobami.
5 buław = walka z myślami, namiętnościami,
10 buław = dźwigany ciężar
co do reszty - w zasadzie nie wiem, jak je zinterpretować, bardziej bym się bał mieczy, w każdym razie ja odczuwam miecze jako głównie negatywne karty.

Cytat:, 3 i 7 kielichów (czasem również kielichowych kart dworskich)
Tak, tak, racja. 3 kielichy = trzecia osoba między parą. Dodatkowo, ta karta może oznaczać osobę rozrywkową, jak i alkoholika (zależy od zestawienia).
7 kielichów = wybory
Dodam 5 kielichów = rozczarowanie, żal, złamane serce, zapijanie smutków
8 kielichów = chęć uwolnienia się


Cytat:5 i 7 mieczy.
Nawet więcej.
2 mieczy = wybór, z którego jedna decyzja wpłynie destruktywnie na alternatywę
3 miecze = złamane serce (według większości talii), nawet ciekawostka, w filmie 'The Love Witch' główna bohaterka patrzy na kartę 3 mieczy i wspomina swojego byłego, który ją zostawił, a ona go otruła Rotfl
4 miecze = rozczarowanie, udręka
5 mieczy = zdecydowanie porażka, ewentualnie zwycięstwo okupowane na ranach. W pytaniach "prawda / fałsz" tą kartę odbieram też jako "fałsz, pudło"
7 mieczy = kombinowanie za plecami, oszustwo, kłamstwo. Bardzo nie lubię tej karty!
8 mieczy = uwiązanie połączone z udręczeniem
9 mieczy = niepokój, podejrzenia

Cytat:Z WA źle wróżą Diabeł, Księżyc i Kochankowie, ale mogą to być również Kapłanka, Moc lub Gwiazda.
Właśnie, interesuje mnie, dlaczego Moc i Gwiazda?

Cytat:Nie zawsze te karty muszą mówić o tym że do zdrady już doszło, czasami wskazują na zamiary, chęci, tendencje... tak jak napisałam - zależy od całości rozkładu.
Właśnie, jeśli chodzi o te zamiary, to tak traktuję Koło Fortuny. Że 'sytuacja może się odmienić'

Cytat:A na czym, ta zdrada ma polegać?  [Obrazek: mysli.gif] 

Odpowiedź z jednej karty, może być tu zwodnicza.
Chodzi tutaj właśnie o badanie, czy osoba jest zdradzana, oraz dociekanie, w jaki sposób.
Odpowiedz
#5

Cytat: napisał(a):Z WA źle wróżą Diabeł, Księżyc i Kochankowie, ale mogą to być również Kapłanka, Moc lub Gwiazda.
Właśnie, interesuje mnie, dlaczego Moc i Gwiazda?

Obie karty na pewnych pozycjach/w pewnych układach przybierać mogą erotyczne zabarwienie, mówić o związkach opartych na seksualności, wolnych - tak więc jeżeli w odpowiedniej konfiguracji pokażą się w rozkładzie dotyczącym pytania o zdradę, jak najbardziej mogą na nią wskazywać. Moc jako karta przenikania się dwóch sił...  (na karcie Rider-Waite'a kobiecej uczuciowości i "dyplomacji", oraz zwierzęcej ekspansywnej fizyczności) - obrazowo rzecz ujmując, Moc to karta zapasów... również tych łóżkowych. Icon_e_wink  Gwiazda natomiast (naga kobieta na karcie u Waite'a) jako karta nieskrępowania, otwarcia na nowe, a także świadomości i akceptacji własnego ciała (w negatywie karta ta może mówić o zahamowaniach seksualnych).

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#6

Jestem zwolenniczką teorii, że zdradę możemy wyczuć z całego rozkładu a nie np. z jednej karty . Nagromadzenie kart dworskich w rozkładzie w zależności od płci partnera,na którego wróżymy jest znakiem, że w relacji są aktywne osoby trzecie i to jaką rolę one pełnią w życiu jednego z partnerów możemy uzyskać wyciągając do nich dodatkowe karty. Karty, które mogą nas zastanowić to wszelkie trójki, karty które są ostrzegającymi o nieszczerości to 5 Mieczy , 7 Mieczy, karta , która bez dociągania świadczy o zdradzie partnera jest Diabeł, przy Księżycu i Kochankach , dociągam karty aby zyskać pewność.
Odpowiedz
#7

A tak, masz oczywiście rację, Lady Tak - zapomniałam o tym wspomnieć - na przykład dwie królowe w jednym rozkładzie...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#8

Cytat:Moc jako karta przenikania się dwóch sił...  (na karcie Rider-Waite'a kobiecej uczuciowości i "dyplomacji", oraz zwierzęcej ekspansywnej fizyczności) - obrazowo rzecz ujmując, Moc to karta zapasów... również tych łóżkowych. [Obrazek: icon_e_wink.gif]  Gwiazda natomiast (naga kobieta na karcie u Waite'a) jako karta nieskrępowania, otwarcia na nowe, a także świadomości i akceptacji własnego ciała (w negatywie karta ta może mówić o zahamowaniach seksualnych).

Dziękuję, bardzo dużo mi wyjaśniłaś  Uśmiech właśnie w tym celu, wspólnych interpretacji i dyskusji założyłem ten temat Uśmiech

Cytat:Nagromadzenie kart dworskich w rozkładzie w zależności od płci partnera,na którego wróżymy jest znakiem, że w relacji są aktywne osoby trzecie i to jaką rolę one pełnią w życiu jednego z partnerów możemy uzyskać wyciągając do nich dodatkowe karty.


Tak, karty dworskie mogą nawet w jakiś sposób wskazać, kim jest osoba uczestnicząca w zdradzie. Dlatego też, jakoś nie przemawiają do mnie teorie, że 'płeć na karcie nie ma znaczenia w stosunku do płci osoby, którą sprawdzamy' - jeżeli np. sprawdzam kobietę, a wychodzi mi Cesarz, dla mnie - na chłopski rozum - będzie to oznaczać to, co ta karta sugeruje (bez opisu osoby). Jeżeli wyjdzie Arcykapłanka, to już na bank wiem, że ta karta opisuje ją. I vice versa.


Cytat:A tak, masz oczywiście rację, Lady [Obrazek: tak.gif] - zapomniałam o tym wspomnieć - na przykład dwie królowe w jednym rozkładzie...

Co one oznaczają?
Odpowiedz
#9

Cytat: napisał(a):A tak, masz oczywiście rację, Lady [Obrazek: tak.gif] - zapomniałam o tym wspomnieć - na przykład dwie królowe w jednym rozkładzie...

Co one oznaczają?

Jak zawsze bierzemy pod uwagę cały rozkład, pozycje wszystkich kart - ale jeżeli kobieta pyta o Pana z którym nawiązała relację, a w rozkładzie pojawiają nam się dwie królowe, to może oznaczać że nie jest tą jedyną, że jest jeszcze przy nim inna Pani.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

Czyli analogicznie mężczyzna pytający o kobietę zobaczy dwóch rycerzy/królów oznacza, że też inny facet jest w jej otoczeniu...
Tak jak i 3 puchary - że jest trzecia osoba w tej relacji.
Odpowiedz
#11

Ja myślę, że łatwo się pomylić wróżąc samymi arkanami dużymi. Małe arkana bardzo pomagają zrozumieć rozkład pod kątem bardziej szczegolowym.
Odpowiedz
#12

Astaroth  Skoro czekasz na innych i ich interpretacje ... Mój wpis nie ma służyć ocenie wcześniejszych, ani późniejszych wypowiedzi, a jedynie ma przedstawić moje podejście do tego tematu bazując na twoim pierwszym wpisie.
 
 
Temat zdrady dla mnie jest dość trudnym wyzwaniem, ale to nie znaczy, że go omijam szerokim łukiem. Nie mniej jednak są pewne czynniki, które tutaj ułatwiają mi pracę z kartami i zawsze będę ostrożna w interpretacji.
 
 
Za każdym razem, kiedy mam rozkładać karty, to w pierwszej kolejności zastanawiam się nad tym, czy zadać odpowiednie pytanie, czy też w ogóle go nie zadawać, bo tak też można. Można poprosić karty o pokazanie mi tego jak prawdopodobnie będzie rozwijać się dalej dana sytuacja. Sztuka zadawania pytań jest źródłem wszelkiej wiedzy. Nasz odczyt nie zaczyna się od interpretacji kart, a od tego jakie pytanie im zadaliśmy lub co każemy im pokazywać oraz co my sami z tym później możemy lub jesteśmy wstanie zrobić. Uważam, że kiedy zacznie się zadawać właściwe typy pytań, to również zacznie się dostrzegać prawdziwego ducha Tarota.
 
 
Mogę zapytać się kart np. Czy On/a mnie zdradza? = Tak ... i co dalej mogę zrobić z tą informacją? W czym ona mi pomogła? Informacja ta sprawiła, że poczułem się lepiej? Czy aby na pewno? A może źle odczytałam karty? Moim zdaniem przede wszystkim jest źle sformułowane pytanie, a odpowiedź na to pytanie może spowodować jeszcze więcej zamieszania (dlatego też, poruszasz ten temat) oraz wnosić strach i często obsesyjne zachowania w nasze życie, co nie wzmacnia zaufania do drugiej osoby. Nawet odpowiedź na Nie, nadal nie zaspokaja naszych emocji, jest negatywną odpowiedzią, ponieważ skoro już takie pytanie padło, to niesie za sobą brak zaufania i nadal tkwienie w niepewności oraz w skrywanej kontroli nad drugą osobą (może teraz mnie nie zdradza, ale dwa dni temu to mnie zdradził/a lub co gorsza będzie zdradzać?  Bezradny ). Warto jest zastanowić się nad odpowiednim pytaniem, a nawet kilku, aż do wyczerpania tematu i wówczas uzyskam więcej informacji, które mogą pomóc mi w tej tak trudnej sytuacji. Warto jest się zastanowić nad tym, dlaczego w ogóle chcę się pytać karty o zdradę?
 
 
Co muszę wiedzieć teraz o moim związku? Jaką rolę odgrywam w jej/jego życiu? Co mogę zmienić, aby móc umocnić tą relację? Jak mogę odpowiednio przygotować się do dużych zmian w moim życiu? Jaki jest potencjał w naszej relacji? Jak można przezwyciężyć ten trudny czas w naszym związku? itd., itp ... Tego typu pytań mogę zadać bardzo wiele, aż poczuję, że wyczerpałam temat. Po interpretacji mogę wysunąć dla siebie jakieś wnioski, które pomogą mi podjąć pewne dalsze kroki ku lepszemu (nawet jeśli dojdzie do rozstania), nie pozostawia mnie to w martwym punkcie i wzmacnia moje samopoczucie.
 
 
Zawsze musimy pamiętać o tym, że karty jedynie odpowiadają nam na zadane pytanie, bez naginania ich w interpretacji pod dodatkowe okoliczności np. Czy on/a mnie zdradza? = Tak ... i często potem jeszcze dodajemy np... "ponieważ już mu się nie podobam". Zamknięte pytanie, to i zamknięta odpowiedź, nie pytasz się o przyczyny tej zdrady, ale czy ona w ogóle jest. O ile jest wiele takich sytuacji, kiedy są nam potrzebne tego typu pytania, to w tym przypadku uważam, że zadanie tak postawionego pytania jest nieprofesjonalne, wręcz niepożądane. Lepiej jest wówczas poprosić karty o to, aby pokazały nam dalszy rozwój sytuacji, gdzie możemy sobie pozwolić na swobodną wg. naszych umiejętności interpretację kart.
 
 
Przypuszczam, że każdy ze mną się zgodzi, że każda jedna karta Tarota, ma na zadanie dać odpowiednią informację na każdy temat, na każdy aspekt naszego życia. Dla przykładu, jeśli na pytanie o finanse wypadną nam same emocjonalne i uczuciowe Kielichy, to również o sprawach finansowych będą one nam coś mówić. A więc jeśli narzucamy kartom Tarota jakiś temat, a w tym przypadku mamy tutaj temat - Zdrada, to wówczas wszystkie karty mają nam na ten temat coś powiedzieć. Uważam, że nie ma czegoś takiego, że jakieś karty o zdradzie nam nie mówią, wszystkie o niej będą mówić, tym bardziej kiedy we wcześniejszym rozkładzie ją potwierdziliśmy. W innym przypadku otrzymujemy sprzeczne informacje ...
 
 
Czy On/a mnie zdradza? = Tak (potwierdzona informacja o zdradzie)
Dlaczego On/a dopuszcza się zdrady? = i w tym przypadku nawet jeśli wypadną same najbardziej optymistyczne karty z całej talii Tarota, to powinny one dać nam odpowiedź dlaczego ktoś dopuszcza się tej zdrady. Nie możemy powiedzieć, że zdradza cię, boś piękna jak ta gwiazda w karcie XVII Gwiazda, bo jest to sprzeczność.

W mojej codziennej pracy z kartami, całą pewnością nigdy nie dam odpowiedzi z jednej karty, tym bardziej przy zamkniętym pytaniu. Do swojej dyspozycji nie mam jedynie kilku kart, aby z konieczności siebie ograniczać, lecz aż 78 kart, które mogę odpowiednio użyć. To już lepiej jak zacznę wyrywać płatki z kwiatka i zacznę wyliczać, aby mieć odpowiedź Tak lub Nie. Odpowiedzi nie można dawać jedynie po tym, czy pokaże się negatywna, czy też pozytywna karta. Wylosowanie np. tylko karty XV Diabła, absolutnie nie musi być potwierdzeniem zdrady. Kluczowe słowa do tej karty to: Przywiązanie, brak równowagi, cień, przymus, uzależnienie, samolubstwo. Jaka zdrada, skoro tych dwoje na tej karcie są uwiązani? Z kolei pozytywna karta np. 2 Kielichów może dać mi potwierdzenie o romansie, ponieważ w tej karcie jest wpisana interakcja również na poziomie seksualnym. Osobiście potrzebuję większy obraz sytuacji i nie da mi go tylko jedna karta. Mogę zadać zamknięte pytanie lecz wylosować więcej kart. W ogóle na całym świecie, na pierwszym miejscu kartą zdrady jest przyjęta karta 10 Mieczy nie zależnie od jej pozycji, lecz brak tej karty w rozkładzie nie świadczy o tym, że tej zdrady nie było. Aspekt zdrady jest wpisany w wiele innych kart, lecz musimy pamiętać o tym, że to my sami narzucamy temat.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, że każdy z nas inaczej rozumie zdradę, a więc i w kartach będzie ją inaczej widział. Samo pytanie "Czy On/a mnie zdradza?" jest również pytaniem, które automatycznie z góry zakłada, że ktoś notorycznie i wielokrotnie zdradza, a to już moim zdaniem nie jest wróżba, lecz z góry zakładanie czyiś złych intencji. Inną zdradzał, to i mnie będzie na pewno zdradzać. Uff ... Tarot dał odpowiedź Nie, czyli że co, jeszcze nie zdradza  Bezradny
W przypadku wszelkich niepomyślnych odczytów, dając odpowiedź z kart, również muszę wiedzieć jak ta druga osoba przyjmie te informacje, co z nimi może zrobić, czy zniesie to dzielnie, jakie mogą być dalsze konsekwencje, za które również i ja od tego momentu będę odpowiedzialna. Z jednej karty tego nie odczytam. 

Cała rzecz polega na tym, aby samemu czegoś z góry nie zakładać, wówczas szukamy jedynie potwierdzenia w kartach, a Nie wróżby. Może być też tak, że bezpodstawnie ktoś posądza kogoś o zdradę, ponieważ jest tą toksyczną osobą w tej relacji ukazaną w karcie XV Diabła. Rozkładając karty warto w całości obiektywnie ocenić obecną relację, w której jesteśmy i dostrzec w kartach tą ew. zdradę. Nigdy nie odwrotnie. Nie możemy naginać kart pod nasze potrzeby, lecz to w kartach mamy zobaczyć pewne zdarzenia, o których jeszcze nie mamy w danym momencie świadomości. 

Trudno będzie mi tutaj wymienić wszystkie 78 kart, co będą mówić na temat zdrady. Wystarczy samemu usiąść nad kartami i kolejno zastanowić się nad tym, co będzie każda karta mówić na temat zdrady. Teraz odniosę się jedynie do twoich zapytań i wątpliwości. 

Negatywny temat Zdrada:

0 Głupiec - Jesteś zbyt naiwny/a w tym związku, sporadyczne przygody. Jesteś głupcem!, ofiara oszustwa.
III Cesarzowa - Bycie niewiernym, gdzie być może w wyniku tego są już dzieci i to niezależnie od tego czy to kobieta, czy mężczyzna.
IV Cesarz - W temacie zdrady reprezentuje niedojrzałe i kontrolujące zachowanie. Zapotrzebowanie na moc, ale i brak charakteru. Kochanka/i są mu potrzebne dla poczucia panowania. Po mimo swojej mocy, to bez podwładnych nie może panować.
V Kapłan - Odrzucenie tradycyjnych obyczajów. Renegat - zdrajca. Łamie zasady, a w pewnych kontekstach może nawet sugerować rozwód. Kapłan jest ekspertem tego, co musisz teraz wiedzieć.
VI Kochankowie - Namiętni kochankowie. Może to być niezadowolenie wynikające z źle dobranego małżeństwa. W niektórych kontekstach zwiastun rozpadu lub rozwodu.
VII Rydwan - Brak nad tym kontroli ...
VIII Moc - W temacie zdrady karta ta powie, że coś już jakiś czas trwa. Wypowiedź tej karty bardzo zależy od zadanego pytania i jej pozycji.  Nie można złamać złych nawyków ani przezwyciężyć uzależnień. Tradycyjnie gniew, tyrania, słabość, okrucieństwo, niecierpliwość. Dynamiczna relacja na pograniczu norm społecznych.
IX Pustelnik - Waite w swojej książce pt: "Pictorial Key to the Tarot" tak pisał o Pustelniku: „Roztropność, ostrożność, a szczególnie zdrada, dysymulacja, łajdactwo, korupcja”. Dodatkowo odpowiednik Pustelnika w talii Etteilla nazywa się „Traitre” (zdrajca) i odwrócony „Faux dévot” (fałszywy bhakta - ktoś, kto symuluje oddanie). Jest to również karta, która może pokazać, że prawda tej sprawy jest ukryta, dopóki osoba pytająca nie jest gotowa do jej pełnego przyjęcia. Jest nosicielem światła, ale zaprzeczył Prawdzie - Odstępca. (Introwertyzm jest często mylony z nieśmiałością, tutaj popełnianie zdrady może być w szczególnym ukryciu i z kimś kogo już blisko znamy).
X Koło Fortuny - Przypadkowe odkrycie zdrady i wprowadzanie zmian. Zaniedbanie
XI Sprawiedliwość - Jej wypowiedź na temat zdrady, jest ściśle związana z sąsiednimi kartami. Teraz musimy zrobić coś dla siebie, szala tej wagi to nasze indywidualne konto. Zdrada nie koniecznie musi mieć jedynie wymiar romansu i miłości lecz konieczność w osiągnięciu celu. Brak uczciwości wobec siebie lub innych.
XII Wisielec - Egoizm, odwlekanie, nieodpowiedzialność, brak wiary, nie przyznawanie się do winy, ma już kolejną alternatywę. 
XIII Śmierć - Koniec związku, który może być w wyniku dokonanej zdrady. 
XIV Równowaga - Dysharmonia. Próba pogodzenia przeciwnych elementów zawodzi (czyli bycie w relacji z dwoma innymi osobami).  Niezgody, złe kombinacje, brak współpracy, konflikt, konkurencja. 
XVII Gwiazda - Są odpowiednie warunki do tego, aby doszło do zdrady. 
XIX Słońce - Wolimy nie wiedzieć, nie dostrzegamy wyraźnych sygnałów
XX Sąd Ostateczny - dokonana już zdrada w przeszłości (dalekiej lub bliskiej) nadal ma wpływ na tą relację. 

Oczywiście w pierwszej kolejności musimy w kartach zobaczyć samą zdradę ... 
U mnie, kiedy wykonuję rozkład na relację, duże obawy wzbudzają takie karty jak :

10 Mieczy
7 Mieczy
3 Mieczy
3 Kielichów
5 Kielichów
8 Kielichów
2 Denarów
9 Denarów
Rycerz Buław
As Buław
7 Buław (zaprzeczanie zdradzie)
O Głupiec
II Kapłanka
XII Wisielec
XIII Śmierć
XVI Wieża
XX Sąd Ostateczny 

Pojawienie się jednej z tych kart, wzbudza u mnie większe zainteresowanie jeśli chodzi o relacje, lecz nie koniecznie od razu będzie negatywna wypowiedź. Natomiast sąsiedztwo wokół tych kart może zdecydowanie przesądzić cały odczyt. 

Zachęcam do analizy większej ilości kart, niż tylko skupianiu się na jednej karcie ...  Kotek
Odpowiedz
#13

Ja w kwestiach zdrady posługuje się rozkładem, który sam opracowałem kilka lat temu.
1. Tło sytuacji.
2. Aktywność emocjonalna
3. Aktywność seksualną
4. Otoczenie
5. Świadomość

Rozkład wprost nie odpowiada na pytanie czy zdradził, ponieważ uważam że nie ma jednoznacznej definicji zdrady, związek dwóch osób to kwestia indywidualnych uzgodnień. Dlatego rozkład pokazuje czy była aktywność emocjonalna np. Kontakty SMS, Facebook, portale randkowe. Ale także czy pojawiają się emocje skierowane na osobę trzecią. I analogicznie w przypadku aktywności seksualnej z inna osoba czy po prostu seks miał miejsce. W otoczeniu karty mówią o okolicznościach, albo wręcz pokazują konkretnego człowieka- karta dworska. Ostatnia pozycja pokazuje stosunek osoby o którą pytamy do tego co zaszło. Ktoś może flirtowac w pracy w cale nie uważając tego za zdradę i to właśnie w tym wychodzi.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości