Warsztat 210 - Ona
#1

Witajcie w kolejnym warsztacie,
ostatnio oglądałam film o pewnej kobiecie:
1. Kim była, czym się zajmowała?
2. Opisz jej wygląd.
* dla chętnych czy jest to postać historyczna czy współczesna?
Rozwiązanie za tydzień w niedzielę :--)
Odpowiedz
#2

(31-03-2019, 19:59)MAG napisał(a):  Witajcie w kolejnym warsztacie,
ostatnio oglądałam film o pewnej kobiecie:
1. Kim była, czym się zajmowała?
2. Opisz jej wygląd.
* dla chętnych czy jest to postać historyczna czy współczesna?
Rozwiązanie za tydzień w niedzielę :--)

Według mnie jest to postać historyczna.
Kim była ? Czym się zajmowała?
Kaplanka II, Rycerz mieczy, As buław 
Była to kobieta spokojna, wrażliwa, introwertyczna o ogromnej intuicji. Rycerz mieczy wskazuje na kogoś o nieszablonowym, oryginalnym myśleniu. Mogła zasłynąć dzieki jakiemuś nowatorskiemu pomysłowi lub działaniom, które "wyprzedzały jej czasy", szokowały. Mnie się kojarzy coś jakby Coco Chanel, Margaret Thatcher, ewentualnie uczona o ogromnej wiedzy, która miała jakiś wyjątkowy pomysł, siłę przebica, intelekt, mogla przecierać szlaki i zrobic coś pierwszy raz w swoich czasach. Ewentualnie ktoś kto szybko odszedł, w młodym wieku.

Wygląd
2 monet, 3 pucharow, Umiarkowanie XIV 
Nie wiem czemu karty wskazują mi na jej figurę, bo to nie pasuje do tego co wczesniej pisałam. Mogła być albo przesadnie szczupła, koścista lub właśnie z nadwagą, pulchna, mogla miec problemy ze wzrokiem lub stopami. Dbała o wygląd, ale raczej tak bardziej w towarzystwie, na "pokaz". Jeśli była znana to szykowała się bardziej tylko na "wielkie wyjścia" Wyglądała ładnie, dosyć elegancko ale skromnie, "tanio"

Dzięki za warsztat
Odpowiedz
#3

Dziękuję za udział tarot Kwiatek

Czy są jeszcze odważni? ;--)
Odpowiedz
#4

1. Kim była, czym się zajmowała?- Sprawiediwość (-) Kochankowie 4 Puchary

To postać historyczna, ona miała bliskie związki z władzą , polityka, prawem.. Mam wrażenie , że to była jakaś królowa, mająca bardzo romansowe życie. To ktoś na tyle ważny i znaczący , że inni jej usługiwali, zapraszali ją ...była osobą ważną , pełniła znaczącą role, bo miała welkie wpływy.. Możliwe też, że jej życie naznaczone było trudnym wyborem, który doprowadził ją przed wymiar sprawiedliwości , który skazał ją na śmierć... (ale teraz odleciałamOczko cha cha)

2. Opisz jej wygląd- 5 Buław(-) , 4 Buław(-) Wisielec
Ciało szczupła, blondynka, jej ubiór budził respekt...lubiła kolor niebieski i czerwony...na głowie korona....

To tyle ode mnie.
Ściskam wszystkich.
Odpowiedz
#5

Dziękuję Lady,
Wieczorem podam rozwiązanie.

Może ktoś jeszcze chciałby popróbować sił?
Odpowiedz
#6

Witaj !
1.Kim była ta kobieta i czym się zajmowała?
Wieża,Królowa kielichów,7 buław.
To była kobieta ,bardzo emocjonalna ,powiedzaiałabym ,ze była Królowa i moje skojarzenie Wieża=zamek,posiadłość,nie wykluczone ,ze straciła wszystko. była odważna ,walczyła z trudnościami,była niezalezna ,mogła być butowniczką.
Diabeł,As mieczy ,8 monet.
Nie wykluczone ,że wchodziła w toksyczne relacje,romanse,w których to oczekiwała harmoni i stałości.
Świat
Ta karta informuje mnie ,ze to postać historyczna.
Dzięki i pozdrawiam

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#7

1.Kim była, czym się zajmowała?

V Kapłan, As mieczy, As kielichów
Osoba sprawująca najwyższą władzę, myślę że królowa. Kobieta jako najwyższy autorytet duchowy, może papieżyca. Być może wyznawana przez nią religia podzieliła naród, doprowadziła do wojny. Waleczna, pewna siebie i swoich niezłomnych zasad walczyła o swoje. Religia i miecz, jak razem idą w parze oznaczają dla mnie, że nawet jeśli zamiary czy wyznawane wartości są dobre, wprowadzanie ich na siłę niczemu nie służy. Zbrojnie wprowadzając swoje rządy, mogła podzielić naród. Chyba nie miała szczęścia w miłości, bo w mojej talii ( Tarot skarabeuszy) As kielichów to przeważnie gorycz porażki, rozczarowanie, łzy. Zakochana, ale bez wzajemności, mająca wielu adoratorów, lecz nie mogąca stworzyć prawdziwego związku. Emocjonalna osoba, w dobrym i złym znaczeniu tego słowa, czasami kapryśna, zmienna kiedy indziej bardzo wrażliwa i współczująca innym.
Kobieta o jaką pytasz to autorytet duchowy i moralny. Swoje zasady wprowadzała w czyn. Może to założycielka imperium dosłownie i w przenośni. Właścicielka firmy, szefowa korporacji, autorytet duchowy dla mas. Osoba związana z religią, ale też jej propagatorka- nowa religia, organizacja, sekta. Silna osobowość, narzucająca innym swoje poglądy, niezłomna w wyznawanych zasadach. Pomagała innym, czerpiąc z tego siłę i utwierdzając się w wyznawanych wartościach.

2. Opisz jej wygląd
Koło fortuny

Jej majestat robił wrażenie. Bogaty strój, korona, mnóstwo klejnotów. Tytuły jakie posiadała i dobra mogły być nieograniczone. Często zmieniała swój wygląd. Skoro X Koło Fortuny, to jej losy były zmienne, co może mieć odzwierciedlenie w wyglądzie. Może w okresie gdy jej się źle wiodło, chodziła ubogo ubrana. Kolory jakie przychodzą mi na myśl to niebieski, róż, fiolet i dużo złota.
Jeśli to postać współczesna to bogactwo, przepych i dobra jakie ją otaczają mogą być efektem jej sukcesu. Ktoś kto gromadzi dobra dla siebie, a może i innych. By posiadać je tylko dla siebie, albo się nimi dzielić. Jednak ta karta to zmienne koleje losu, od żebraczki do milionerki ?

Chyba załapałam się na ostatnią chwilę Uśmiech
Odpowiedz
#8

Bohaterką warszatu jest Zaha Hadid – architektka

Jest pierwszą kobietą uhonorowaną prestiżową Nagrodą Pritzkera
Jej budynki wyróżniają się kontrowersyjną formą, wywołują dyskusje, budzą emocje, przyciągają turystów i uwagę mediów. Doceniona została po 40 – stce wygrywając konkursy. Wcześniej jej projekty były uważane za utopijne, fantazy. Dopiero technologia współczesna oraz bogaci inwestorzy pozwoli na ich realizację. Była uparta i nie do podważenia. Ponad 40 jej budynków możemy podziwiać dziś na świecie.

Zaha nigdy nie wyszła za mąż, nie miała dzieci, nie nosiła dżinsów, nie miała zwierząt domowych i nie zdążyła też zaprojektować własnej rezydencji. Przy pracy nad swoimi projektami nie używała komputera, wolała odręczne szkice, nie chcąc, by sprzęt w jakikolwiek sposób ją ograniczał. Indywidualistka najwyższego formatu. Stworzyła własną firmę, w której zatrudniała 350 pracowników. Była feministką.

Ubrana skromnie, zawsze na czarno. Wysoka, cięższej postury, oczy wyłupiaste, ciemna cera, długie ciemne włosy.

Jest postacią współczesną, choć 3 lata temu przeszła do historii. Miała 66 lat

Dziękuję za udział.
Niestety forum nie działa poprawianie, nie ma opcji podkreślenie i nie mogę zaznaczyć prawidłowych Waszych wypowiedzi.
Jej prace oraz zdjęcia Zahy umieściłam na dole strony, bo nie można wstawić do posta.

Warsztat wygrywa tarot55557  odpowiedziała trafnie na dwa pytania. Gratulacje!

(09-04-2019, 23:37)tarot55557 napisał(a):  Według mnie jest to postać historyczna.
Kim była ? Czym się zajmowała?
Kaplanka II, Rycerz mieczy, As buław
Była to kobieta spokojna, wrażliwa, introwertyczna o ogromnej intuicji. Rycerz mieczy wskazuje na kogoś o nieszablonowym, oryginalnym myśleniu. Mogła zasłynąć dzieki jakiemuś nowatorskiemu pomysłowi lub działaniom, które "wyprzedzały jej czasy", szokowały. Mnie się kojarzy coś jakby Coco Chanel, Margaret Thatcher, ewentualnie uczona o ogromnej wiedzy, która miała jakiś wyjątkowy pomysł, siłę przebica, intelekt, mogla przecierać szlaki i zrobic coś pierwszy raz w swoich czasach. Ewentualnie ktoś kto szybko odszedł, w młodym wieku.

Wygląd
2 monet, 3 pucharow, Umiarkowanie XIV
Nie wiem czemu karty wskazują mi na jej figurę, bo to nie pasuje do tego co wczesniej pisałam. Mogła być albo przesadnie szczupła, koścista lub właśnie z nadwagą, pulchna, mogla miec problemy ze wzrokiem lub stopami. Dbała o wygląd, ale raczej tak bardziej w towarzystwie, na "pokaz". Jeśli była znana to szykowała się bardziej tylko na "wielkie wyjścia" Wyglądała ładnie, dosyć elegancko ale skromnie, "tanio"

Dzięki za warsztat


(14-04-2019, 08:25)Lady of Dreams napisał(a):  1. Kim była, czym się zajmowała?- Sprawiediwość (-) Kochankowie 4 Puchary

To postać historyczna, ona miała bliskie związki z władzą , polityka, prawem.. Mam wrażenie , że to była jakaś królowa, mająca bardzo romansowe życie. To ktoś na tyle ważny i znaczący , że inni jej usługiwali, zapraszali ją ...była osobą ważną , pełniła znaczącą role, bo miała welkie wpływy.. Możliwe też, że jej życie naznaczone było trudnym wyborem, który doprowadził ją przed wymiar sprawiedliwości , który skazał ją na śmierć... (ale teraz odleciałamOczko cha cha)

2. Opisz jej wygląd- 5 Buław(-) , 4 Buław(-) Wisielec
Ciało szczupła, blondynka, jej ubiór budził respekt...lubiła kolor niebieski i czerwony...na głowie korona....

To tyle ode mnie.
Ściskam wszystkich.


(14-04-2019, 20:03)Izyda napisał(a):  Witaj !
1.Kim była ta kobieta i czym się zajmowała?
Wieża,Królowa kielichów,7 buław.
To była kobieta ,bardzo emocjonalna ,powiedzaiałabym ,ze była Królowa i moje skojarzenie Wieża=zamek,posiadłość,nie wykluczone ,ze straciła wszystko. była odważna ,walczyła z trudnościami,była niezalezna ,mogła być butowniczką.
Diabeł,As mieczy ,8 monet.
Nie wykluczone ,że wchodziła w toksyczne relacje,romanse,w których to oczekiwała harmoni i stałości.
Świat
Ta karta informuje mnie ,ze to postać historyczna.
Dzięki i pozdrawiam


(15-04-2019, 08:29)Joana napisał(a):  1.Kim była, czym się zajmowała?

V Kapłan, As mieczy, As kielichów
Osoba sprawująca najwyższą władzę, myślę że królowa. Kobieta jako najwyższy autorytet duchowy, może papieżyca. Być może wyznawana przez nią religia podzieliła naród, doprowadziła do wojny. Waleczna, pewna siebie i swoich niezłomnych zasad walczyła o swoje. Religia i miecz, jak razem idą w parze oznaczają dla mnie, że nawet jeśli zamiary czy wyznawane wartości są dobre, wprowadzanie ich na siłę niczemu nie służy. Zbrojnie wprowadzając swoje rządy, mogła podzielić naród. Chyba nie miała szczęścia w miłości, bo w mojej talii ( Tarot skarabeuszy) As kielichów to przeważnie gorycz porażki, rozczarowanie, łzy. Zakochana, ale  bez wzajemności, mająca wielu adoratorów, lecz nie mogąca stworzyć prawdziwego związku. Emocjonalna osoba, w dobrym i złym znaczeniu tego słowa, czasami kapryśna, zmienna kiedy indziej bardzo wrażliwa i współczująca innym.

2. Opisz jej wygląd
Koło fortuny

Jej majestat robił wrażenie. Bogaty strój, korona, mnóstwo klejnotów. Tytuły jakie posiadała i dobra mogły być nieograniczone. Często zmieniała swój wygląd. Skoro X Koło Fortuny, to jej losy były zmienne, co może mieć odzwierciedlenie w wyglądzie. Może w okresie gdy jej się źle wiodło, chodziła ubogo ubrana. Kolory jakie przychodzą mi na myśl to niebieski, róż, fiolet i dużo złota.

Chyba załapałam się na ostatnią chwilę Uśmiech
                           
Odpowiedz
#9

Mag dziękuję za ciekawy warsztat Buziak

Tarot 55557 gratuluję zwycięstwa Oklaski
Odpowiedz
#10

Dziękuję za warsztat bardzo serdecznie i gratuluję zwyciężczyni serdecznie!
Odpowiedz
#11

Dziękuje za ciekawy warsztat,gratuluję tarot 55557.

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#12

Bardzo interesująco moja Sprawiedliwość pokazała zawód architekta, a przed chwilą przekazano informację , że płonie iglica katedry w Paryzu a na ten czas, tego pożaru, miałam Asa Mieczy. W Sprawiedliwości również jest miecz, wnioskuje z tego , że ta karta pokazuje konstrukcje stalowe... Bardzo ciekawy dla mnie warsztat. Jeszcze raz dziękuję.
Odpowiedz
#13

Dziękuję wszystkim bardzo Buźki fajny warsztat. To już wiem czemu mi karty wskazywały na oczy , bo była wzrokowcem i miała duże oczy Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości