As pucharów + 5 monet
#1

As pucharów + 5 monet ostatnio pokazał mi przytłoczenie emocjami. Chyba weszłam na jakiś nowy poziom w nauce tarota, bo zaczynam patrzeć na połączenia a nie pojedyncze karty. As pucharów generalnie wydaje się dobra karta a w tym przypadku pokazał nadmiar uczuc ( i pozytywnych i negatywnych ) 5 monet to oznaka przytłoczenia.
Odpowiedz
#2

As kielichów i 5 monet-mi te karty pokazują taką niespełnioną miłość,takie wzdychanie do kogos typu np.chcę z nim być,a nie jestem.
 
Tak na marginesie  mówiąc /pisząc to cieszę sie tarot55557 ,że weszłaś jak to mówisz na wyższy poziom w odczytywaniu Tarota.
Chcę Ci powiedzieć ,ze przy rozkładaniu kart bardzo ważne jest powiażanie kart. Ok Uśmiech Hura

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#3

Z doświadczenia podobnie mi pokazało lecz bardziej zubożenie emocjonalne, przeważanie w kontekście NOWEJ miłości gdzie idzie takowe uczucie w jedną stronę więc równie dobrze zgodzę się z Izydą. Przytłoczenie ( Pozytywne i te negatywne ) raczej mi przy 10 buław się zdefiniowało. Uśmiech

'Nie ma lepszego czasu od teraźniejszości." 
~ Graham Masterton ⭐

[Obrazek: LYmFzaWMtMTcwLWgyLTE0MzQ4MTMyMzcuOTA1LSM...er=1392018]
Odpowiedz
#4

Tarot55557 As kielichów w połączeniu z 5 denarami to dla mnie brak uczuć. Jedna osoba nie otrzymuje od drugiej takiej dawki uwagi, emocji, zainteresowania jak by oczekiwała. Bardzo dobitnie pokazuje mi to na brak wzajemności. Podobnie pisała o tym powyżej Izyda i Ameners. Jeśli te karty dotyczą jednej osoby, nie w odniesieniu do drugiej, to również odczytuję to jako brak. Brak drugiej połówki, nie ma kogo obdarzyć uczuciem. 
Jako inną interpretację podam żal, rozgoryczenie z powodu straty finansowej. Brak środków materialnych i rozpacz z tego powodu. Troska z powodu biedy, niedostatku. W Tarocie Skarabeuszy karta As kielichów kojarzy mi się z przesytem, nadmiarem. Na karcie z kielicha się wprost przelewa. Czasami odczytuję tą kartę jako żal. Za wiele emocji. Tutaj Twoja interpretacja pasuje idealnie, choć ja osobiście nie odczytałabym 5 denarów jako przytłoczenia. Ta karta oznacza dla mnie niedobór. Gratuluję wejścia na nowy poziom odczytu. To zawsze inspirujące doświadczenie Uśmiech

Jako ciekawostkę podam, że Hajo Banzhaf w książce "Vademecum tarocisty" łączy kartę 5 denarów z kartą XVIII Księżyc - wątek strachu i obawy i z kartą VI Kochankowie- wątek miłości. Choć karta wskazuje na materialne trudności, które są głęboko niesprawiedliwe, ludzie przedstawieni na karcie w ich obliczu potrafią sobie pomagać. Denary na witrażu symbolizują 7 czakr naszego ciała. Mówią one o energiach łączących partnerów w sytuacjach ekstremalnych. Autor zaznacza, że karta ma wiele interpretacji i dużą sztuką jest wyłapać odpowiednie znaczenie. 
Tradycyjne znaczenie- strach, samotność, niepowodzenie( w miłości i finansach), nędza, tarapaty, oszustwo, bankructwo, finansowa zależność, potrzeba lub poszukiwanie pomocy, ale także miłość i sympatia.
Przy odwróconej karcie- zamęt, chaos, ruina.
Odpowiedz
#5

Dziękuję za odpowiedzi. Zgadzam się, że może być to różnie odczytane w zależności od kontekstu, którego nie podałam. Akurat nie było to w odniesieniu do drugiej osoby, ani związane z kwestiami uczuciowymi, ani finansowymi. Chodziło o moją sytuację na studiach, ogólna aurę i tak to się pokazalo Oczko
Odpowiedz
#6

Zatem prawdopodobnie w pełni nie wykorzystujesz swojego potencjału, lub masz pewne zubożenie w wiedzy gdzie należałoby się czegoś douczyć. Myśli

'Nie ma lepszego czasu od teraźniejszości." 
~ Graham Masterton ⭐

[Obrazek: LYmFzaWMtMTcwLWgyLTE0MzQ4MTMyMzcuOTA1LSM...er=1392018]
Odpowiedz
#7

(27-04-2019, 20:17)tarot55557 napisał(a):  As pucharów + 5 monet ostatnio pokazał mi przytłoczenie emocjami. Chyba weszłam na jakiś nowy poziom w nauce tarota, bo zaczynam patrzeć na połączenia a nie pojedyncze karty. As pucharów generalnie wydaje się dobra karta a w tym przypadku pokazał nadmiar uczuc ( i pozytywnych i negatywnych ) 5 monet to oznaka przytłoczenia.

To połączenie raczej pokazuje, że powinnaś wykorzystać sytuację, którą los ci szykuje. Z pewnością nie jest przytłoczeniem emocjami. Raczej pokazuje to, że zaczynamy myśleć bardziej egoistycznie ... o sobie... 

To połączenie pokazuje mi, że być może spędzasz zbyt dużo czasu martwiąc się o rzeczy, które nigdy nie nadejdą. Marnujesz energię i swoje zasoby, które mogłyby być lepiej wykorzystane gdzie indziej. 

Zmniejszony komfort życia, na rzecz pewnych osiągnięć... kosztem czegoś. 

Spontanicznie sięgnęłaś po karty, aby znaleźć  usprawiedliwienie dla siebie samej. Sama siebie nie doceniłaś.

Zwątpiłaś w siebie ... 

Kotek
Odpowiedz
#8

As kielichow i 5monet moze przynosic niekomfortowe (5 monet) emocje (as kielichow). Wiec trzeba sie zahartowac (5 monet - zimno) emocjonalnie (as kielochow), bo tych emocji jest zbyt duzo.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości