Karta dnia
#1

Jestem zupelnie nowa w tym forum. Od niedawna ucze sie Tarota. Dzis jako karte dnia wyciagnelam WIEZE a jest to dzien moich imienin. Jak mam ja zrozumiec?
dziekuje za odpowiedzi
Odpowiedz
#2

Wieza,
zadalam pytanie o znaczenie karty Wieza jako karty dnia.

Zauwazylam, ze Renata w swoim poscie z 25 /02/2011 wspaniale odpowiedziala na moje pytanie. Dziekuje
Odpowiedz
#3

Po to się wyciąga karty dnia, aby nauczyć się ich znaczeń z własnych doświadczeń, a nie z książek, więc trudno jest cokolwiek powiedzieć co ta karta będzie znaczyła dla ciebie, jakakolwiek karta. Po prostu dowiadujesz się na koniec dnia. Prowadzisz rozmowę ze swoja talią tarota, rób zapiski z tej "konwersacji"

Karta Wieża ogólnie zapowiada nieoczekiwany zwrot akcji w niepomyślnym kierunki, więc możliwy jakiś kwas na twoich imieninach :?
Odpowiedz
#4

zapisywanie karty dnia i wydarzen dnia - Dziekuje bardzo za pozyteczna rade.

Wieza- a moje imieniny, Ermit miales racje oj miales
serdecznosci ella
Odpowiedz
#5

A nie opowiesz nam co się stało Myśli
Odpowiedz
#6

wydarzenie ma troche osobisty charakter, wiec nie moge dzielic sie nim na forum. Niemniej doskonale wpisuje sie w Wieze
Odpowiedz
#7

tak sobie wymyśliłam że chciałabym ciągnąć kartę dnia ale nie chcę żeby pokazywała mi pracęUśmiech
po prostu nie chcę wiedzieć co się może dziać w pracy nie wiem tu się jakieś moje przesądy ujawniają... co innego rozkład miesięczny czy sprawdzający relacje ze współpracownikami,,,
jest to wogóle możliwe?
Odpowiedz
#8

:laughing-rolling: ...Dobra jestes....chyba bedzie ciezko zebys nie zobaczyla pracy..... Myśli ...To chyba jedyna sprawa , o ktorej myslisz... Bezradny

Mozesz jednak zaryzykowac.
Odpowiedz
#9

muahahaUśmiech no chyba masz rację:0 ostatnio jakoś się na pracy skupiłamJęzyk

rozumiem że mam sobie tłumaczyć a nie kartomJęzyk
Odpowiedz
#10

Witam! Uśmiech
Mam pytanie do wszystkich Wróżek Uśmiech Chciałabym się dowiedzieć odnośnie karty dnia, co jeśli wypadnie mi odwrócona ? Czy już wtedy jej znaczenie ulega zmianie, niżeli w przypadku pozycji prostej czy w tym wypadku nic się nie zmienia ?
Odpowiedz
#11

Najczęściej jest tak, że odwrócona karta znaczy coś innego, niż nie odwrócona. Jednak tzw. jest to umowa między osobą, która stawia karty a kartami. Niektórzy stosują odwrócone karty, niektórzy nie. Niektórzy uważają, że jak wypadnie tak z 3 razy, to nie należy zadawać tego pytania Uśmiech Ale to zależy od wróżącego Uśmiech
Wracając do pytania : dobrze się domyślasz, bo wtedy inaczej czyta się karty Uśmiech Odwrotnie jakby Oczko
Odpowiedz
#12

Hej Uśmiech Mam pytanie odnośnie karty dnia. Zalecane jest by taką kartę po wyjęciu odłożyć nieodwróconą na bok i wieczorem dopiero odkryć po całym dniu. W takim razie jeśli ta karta jest odłożona to wróżycie z innej talii? (bo ta z której wyjęliście kartę dnia jest niepełna a karty dnia nie można do niej włożyć z powrotem ponieważ jest nieodkryta i nie wiemy co to za karta). Czy jednak odwracacie już rano ta kartę i chowacie z powrotem do talii?
Odpowiedz
#13

Ale ty mozesz na nią spojrzeć. Chodzi o to, że przykładowo wyciągniesz śmierć i potem będziesz cały dzień sie bała wyjsć z domu.
Odpowiedz
#14

Wiem że w gruncie rzeczy mogę na nią spojrzeć i póki co tak robię bo nie znam jeszcze znaczenia większości kart ale wiem że niektórzy patrzą na kartę dnia dopiero wieczorem i chciałabym wiedzieć co robią w takiej sytuacji.

Ps. Co do karty Śmierć to chyba żadna osoba zajmująca się tarotem nie wkręca sobie takich rzeczy Język
Odpowiedz
#15

Andrina ja zawsze wolałam wyjmować kartę dnia wieczorem. Jako podsumowanie dnia. Od razu wiedziałam, jak ocenić przesłanie karty. Gdybym rano wyjęła 10 mieczy, mogłabym cały dzień podświadomie spodziewać się przykrych niespodzianek. Gdy się uczyłam ten sposób wydawał mi się najwłaściwszy. Około 22 wyjmowałam kartę, czytałam sobie o niej jeszcze i konfrontowałam to z tym co danego dnia się wydarzyło. Oczywiście po wyjęciu karty chowałam ją z powrotem do talii, na wierzchu strażnik i do woreczka. Obecnie nie wyjmuję karty dnia, ale chyba do tego wrócę Uśmiech
Odpowiedz
#16

Joana Bardzo mi się podoba Twój sposób na wyjmowanie karty dnia wieczorem, Dziękuję za podsunięcie pomysłu Uśmiech
Odpowiedz
#17

Witam. Wylosowałam kartę dnia tyle że w nietypowy sposób. Zawsze tasuję karty i rozkładam w wachlarz. Tym razem nie spojrzałam jak karty są ułożone, rozłożyłam wachlarz, wyjęłam kartę i okazało się że jest ona odwrócona. Wszystkie karty były po prostu do góry nogami Język Nie wiem jak to traktować, nie stosuję odwróconych kart a tu nagle jednak odwrócona. Traktować jako prostą czy odwróconą?
Odpowiedz
#18

Jeżeli nie uznajesz odwróconych kart, to potraktuj jak prostą.
Odpowiedz
#19

Jeśli wszystkie karty były odwrócone, ja odczytuję taką kartę w pozycji prostej. To się zdarza, jak nie zaglądamy pod spód talii. Proponuję to czasem robić.
Wtedy mamy pewność w jakiej pozycji są karty Uśmiech
Odpowiedz
#20

Dziękuję Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości