Wheel of The Year
#1

Nie dawno zafascynowała mnie talia Wheel of The Year - Tarot Koła roku wydawnictwa Lo Scarabeo.
Pomijając, że to wydawnictwo ma fajne talie i doskonałych rysowników, to sama talia jest ciekawą interpretacją RW zwłaszcza Arkana Mniejsze. Jakby Znaczenie RW przedstawione za pomocą innych obrazków, a w niektórych kartach wręcz znaczeniowo odbiegające od RW. Bardzo fajnie są przedstawione tutaj karty dworskie a szczególnie Księżniczki (Walety, Pazie, Giermki) i Rycerze. Można jakby więcej z nich wyczytać. Nawet Asy są tutaj wzbogacone o dodatkowe elementy ułatwiające kojarzenie.

Wstawiam zdjęcia AM i karta dworskich, zachęcając jednocześnie to dyskusji nad obrazkami.

Szczególnie
2 buław - nie ma motywu wyboru, jest współdziałanie
2 mieczy - nie ma motywu niepewności, jest kompromis, jest pojedynek myśli
3 pucharów - motyw narodzin, ale piskle też mówi, że to jest niepoważne
3 buław - patrzy daleko... ale gwiazdy mogą mówić, ze plany są nierealne,
4 pucharów - trochę inaczej, ale to samo
4 mieczy - tutaj dobrze że nie ma trupa jak w RW, za to jest konieczność schronienia, izolacji, odpoczynku
5 buław - bardziej pojedynek siłowy, nie ma tu zawodów, grupy ludzi, walki jak na igrzyskach
5 monet - niby motyw biedy, ale ukazany inaczej, ktoś nie ma domu, chroni się przed deszcze pod grzybem, denary na wyciągnięcie ręki, ale mimo to one problemu nie rozwiązują
6 pucharów - świetnie ukazany motyw wspomnień, ale brak tutaj motywu miłości bezwarunkowej
7 pucharów - czytelne przeslanie - bujanie w obłokach
7 buław - fajnie pokazane walka o swoje, obrona
7 mieczy - tutaj oszustwo, ale bardziej zdrada niż kradzież jak u RW
8 buław - z niewiele mówiącego obrazka w RW mamy fajną zmianę na wiadomości, na listy, na prędkość
8 mieczy - jest motyw wewnętrznych blokad (choroba), ale też opieka...
9 pucharów - tutaj bardziej biesiada niz drugie dno
9 buław - zaciskanie pasa? odstraszanie? nie widzę tutaj dochodzenia do siebie po walce, czyli ciężkich przeżyć...
9 mieczy - ładnie pokazane dręczące myśli...
10 mieczy - tutaj w końcu trup, ale tez świadomość, że musimy się z tym pogodzić.
wszystkie pazie i asy
Princessa pucharów - doskonale pokazany narcyzm, niedojrzałość, romantyzm, flirt, żadna inna talia tak świetnie nie oddaje znaczenia pazia
Princessa buław - stoi u źródła, są tam listy, ona na kogoś czeka, kogoś zaprasza, takie jest znaczenie zaproszenie...
Princessa monet - liczydło, monety, piórem coś pisze.... uczy się czegoś, albo rachuje, karta księgowego, ale też karta ucznia... nabierania doświadczenia
Princessa mieczy - patrzy przez lunete, chce się czegoś dowiedzieć, zobaczyć, ta karta mówi o plotkach, ale utaj nacisk położony na wyszukiwanie wiadomości informacji


Załączone pliki Obrazki
                           
Odpowiedz
#2

Też uwielbiam tę talię. Jest przepięknie kolorowa, przemawiająca i wesoła. Piękny rewers - co dla mnie jest równie ważne. Bardzo lubię talie, które mówią własnym językiem, nie są klonami RW - choć się na nich wzorują. Co jakiś czas nachodzi mnie chęć na zakup i walczę z tym dzielnie, bo przestałam już kolekcjonować talie. Ale jakby trafiła się jakaś wymiana........ Uśmiech
Odpowiedz
#3

Mam tę talię od kilku miesięcy. Skusiłam się, bo znalazłam ją w mniejszym formacie, na który od dawna polowałam.
Fajnie leży w dłoni, choć jakość jest gorsza, jak to bywa w przypadku talii, produkowanych wiadomo gdzie. Nie miałam pojęcia, że coś takiego się dzieje. Dopiero po zakupie się dowiedziałam Krzyk
No, ale mam i nie oddam przecież....
Jest piękna!
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości