Wróżka prawdę Ci powie
#8

LeCaro

Cytat:Arbogast, jeśli chodzi o numerologię... moim zdaniem nawet podstawowe obliczenia numerologiczne wiele pokazują - mówię to z własnego doświadczenia. Mały przykład: już patrząc na datę urodzenia osoby która prosi o wróżbę, potrafię z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić że ta osoba po otrzymaniu wróżby prawie na pewno będzie podważać to co napisałam... z kolei po innej widzę że ta osoba pięknie podziękuje, ale i tak będzie bardziej wierzyć facetowi który ją zdradza, niż ostrzeżeniom od kart... a z inną muszę postępować bardzo delikatnie, bo ma tendencje do popadania w dołki... no tak to już jest.
Czyli de facto jest to kwestia Twojego komfortu pracy, dzięki temu wiesz jak z daną osobą rozmawiać, czy delikatnie, czy dobitnie etc

Cytat:Oczywiście że - dla przykładu - nie każda osoba urodzona 9 dnia się kiedyś rozwiedzie... bo w numerologii nie mówimy jedynie o faktach, jakie miały miejsce w życiu danego człowieka - ale przede wszystkim o tendencjach i skłonnościach. Czyli ta osoba urodzona 9-tego niekoniecznie musi być po rozwodzie... jednakże jej charakter, dążenia, i potencjalni partnerzy do jakich ją będzie ciągnąć, będą powodować że z dużym prawdopodobieństwem albo jej związki się będą wcześniej czy później rozpadać, albo będzie utrzymywać te związki "na siłę", np. kosztem swojego szczęścia (mam takie przykłady w bliskim otoczeniu). W tym właśnie jest zawarta odpowiedź na Twoje pytanie: "czy każda osoba urodzona 21.11 zdradza? A urodzona 22.11 już nie zdradza?".
A no właśnie i tu jest pies pogrzebany. Jak przyjdzie p. Stanisław urodzony 22.11 i p. Józef urodzony 22.11 to usłyszy dokładnie to samo, w jednym przypadku trafisz, w drugim nie... dlatego twierdzę, że liczenie samej daty jest obarczone ogromnym uproszczeniem i stopniem ogólności. Podczas gdy kładąc karty dla tych dwóch jegomościów przekaz jest indywidualny.

Cytat:Numerologia nie mówi o pierwotnych instynktach, fizjologii, męskiej naturze, czy stanie zaburzonego rozumowania (czyli to co robimy pod wpływem np. alkoholu).
Ale tarot już tak, potrafi pokazać zdradę po pijaku.


Numerologia mówi o skłonnościach, czyli z dużym prawdopodobieństwem coś się wydarzy, np. dana osoba ma skłonności do zdrady jako np. 3 z dnia... ale czy zdradzi? Tego numerologia nie mówi... zatem rozmawiamy w kontekście numerologii o skłonnościach, czy o tym - jak to mawia wróżbita Maciej - czego numerologia od nas żąda, że np. 1 z dnia powinna być po rozstaniu i nie oznacza to, że jest po rozwodzie, ale powinna być po rozwodzie, bo jak nie to nie będzie szczęśliwa bo działa wbrew swojej numerologii.... itp itp Czyli tak naprawdę numerologia wprowadza pewien zamęt tylko, bo o to przychodzi klient pyta o związek i mówimy na podstawie daty urodzenie, pańska żona ma tendencje do zdradzania, jak klient w to uwierzy to już będzie żonę podejrzewał, że go zdradza... ale czy faktycznie zdradza? Przecież to że ktoś ma skłonności kompozytorskie nie znaczy, że zostanie muzykiem... ale ziarno wątpliwości w kliencie zostało już zasiane... dlatego dla mnie numerologia z daty urodzenia jest nie dość że zbyt ogólnikowa to jeszcze bywa szkodliwa, bo nie mówi o tym co faktycznie się wydarzy, ale o tym co powinno się wydarzyć wg numerologii....

Cytat:W takim razie - jeśli to taki człowiek nauki - to po co się zajmuje czymś co uważa za niepoważne? [Obrazek: mysli.gif] Jak studiowałam na UJ, to tam nikt nie zajmował się publikacjami czy tematami które (z naukowego punktu widzenia) uważał za niepoważne.

No nie wiem... zawsze z dużym dystansem podchodzę do ludzi, których wypowiedzi zamykają się w zdaniu: "nie znam się na tym, ale i tak się wypowiem."
Myślę, że nie do końca dobrze zrozumiałaś ten wykład, on tam nie tyle rozprawiał się ze skutecznością metod dywinacyjnych, co jako psycholog społeczny pokazał mechanizm wyciągania kasy od ludzi - podawał przykład amerykańskiego Padre i tych różnych aniołów co się nazywają jak preparat grzybobójczy, podawał różne sztuczki jakimi oni się posługują, jak również pokazał mechanizm dlaczego ludzie chodzą do wróżek - chcą mieć poczucie kontroli...

Oczywiście słuchając dr Grzyba można odnieść wrażenie, że on we wróżby nie wierzy, albo inaczej - nie znajduje naukowego uzasadnienia, ale przecież są psycholodzy, którzy korzystają z Tarota, są nawet tacy, którzy będąc psychologami są jednocześnie tarocistami np. Anna Kempisty...

Myślę, że korzystanie z daty urodzenia jest kwestią pewnego komfortu tarocisty, wiemy w jakim wieku jest pytający (pytanie wprost o wiek byłoby zbyt pretensjonalne, a tak pod postacią analizy numerologicznej można to zgrabnie ukryć) i w związku z tym wiemy jak z nim rozmawiać, co więcej - szczególnie we wróżbach internetowych podanie imienia i daty urodzenia jakoś nam tą osobę konkretyzuje i pozwala wykryć sytuację, kiedy ta osoba z innego konta na forum, czy innego adresu e-mail zadaje to samo pytanie. Takie względy czysto praktyczne.... oczywiście każda wróżka może mieć swoje rytuały... rytuały są pewną iluzją, która działa dlatego, że się w nią wierzy, a nie dlatego działa, że działa... i w rytuałach nie ma nic złego, np. zapalanie kadzidełka, muzyka relaksacyjna, drewniane koty na biurku... wszystko oprócz wymiaru magicznego ma wymiar czysto praktyczny, wprowadza odpowiedni nastrój i jeśli wróżka dzięki temu, że w to wierzy potrafi się lepiej skoncentrować to nie ma w tym nic złego... ja jedynie sprzeciwiam się takiej argumentacji, że data czy imię jest potrzebne aby energetycznie namierzyć tą osobę... gdyby tak było musielibyśmy prosić o nr PESEL - ale to moje zdanie Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wróżka prawdę Ci powie - przez Arbogast - 26-08-2019, 16:15
RE: Wróżka prawdę Ci powie - przez SmekT - 26-08-2019, 19:28
RE: Wróżka prawdę Ci powie - przez Arbogast - 26-08-2019, 20:01
RE: Wróżka prawdę Ci powie - przez LeCaro - 26-08-2019, 21:20
RE: Wróżka prawdę Ci powie - przez Arbogast - 26-08-2019, 22:09
RE: Wróżka prawdę Ci powie - przez LeCaro - 27-08-2019, 00:50
RE: Wróżka prawdę Ci powie - przez SmekT - 27-08-2019, 06:11
RE: Wróżka prawdę Ci powie - przez Arbogast - 27-08-2019, 08:32
RE: Wróżka prawdę Ci powie - przez LeCaro - 27-08-2019, 21:58
RE: Wróżka prawdę Ci powie - przez Arbogast - 27-08-2019, 22:50



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości