Skojarzenia znaków zodiaku z kartami Tarota.
#1

Kolejny mój wątek tym razem o skojarzeniach odnośnie kart Tarota i znaków. 
Baran - as bulaw, Król buław 
Byk - 10 pucharow, 3 pucharów 
Bliźniak - 3 mieczy, 6 mieczy 
Rak - as pucharów 
Lew - Słońce XIX 
Panna - Kapłan V 
Waga - Cesarzowa III 
Skorpion - Śmierć XIII
Strzelec - Sprawiedliwość XI
Koziorożec - Mag I, może trochę Moc VIII
Wodnik - Moc VIII trochę i Głupiec 0 
Ryby - Księżyc XVIII i trochę Gwiazda XVII

A jak wam się kojarzą ?
Odpowiedz
#2

Watek chyba stary, ale przestudiowałam ten temat w Internecie. Arkana Wielkie mają już przypisane znaki zodiaku, chociaż jak znam ludzi spod tych znaków, to mi się z takimi kartami w ogóle nie kojarzą, np. Rak i Rydwan, Panna i Pustelnik, Strzelec i Umiarkowanie, a gdzie tam! Oczko System jest taki, jak poniżej i został dobrze ujęty na kartach np. talii 'Night Sun', natomiast Royo w 'The Labyrinth' sporo pomieszał.

Baran - Cesarz
Byk - Arcykapłan
Bliźnięta - Kochankowie
Rak - Rydwan
Lew - Moc
Panna - Pustelnik
Waga - Sprawiedliwość
Skorpion - Śmierć
Strzelec - Umiarkowanie
Koziorożec - Diabeł
Wodnik - Gwiazda
Ryby - Księżyc

Planety:
Uran - Głupiec
Merkury - Mag
Księżyc - Arcykapłanka
Wenus - Cesarzowa
Jowisz - Koło Fortuny
Mars - Wieża
Słońce - Słońce, Moc
Pluton - Sąd Ostateczny, Śmierć
Saturn - Świat
Odpowiedz
#3

Jeśli chodzi o skojarzenia z kartami i osobami spod danego znaku, a nie o to co z góry przypisane to ja mam tak:

Lew- VIII Siła, XIX Słońce, Królowa Buław
Ryby- XVIII Księżyc, IX Pustelnik, 7 Kielichów
Byk- XIV Równowaga, 10 monet
Strzelec - XI Sprawiedliwość, VII Rydwan
Skorpion - XIII Śmierć, XV Diabeł
Panna -0 Głupiec,  XXI Świat
Koziorożec - XX Sąd, II Kapłanka
Waga - I Mag, XII Wisielec 
Rak - III Cesarz, X Koło Fortuny, 3 Monet
Wodnik- XVII Gwiazda, 10 Kielichów
Odpowiedz
#4

Do Rydwanu, Maga, Giermka pentakli, 2 pentakli, 3 kielichów można by też dopisać Bliźnięta - zabawa, imprezowanie, ruch, pomysły na biznesy, no i Mag - Merkury, wysoka inteligencja.
Gwiazda pasuje mi bardziej do Ryb niż standardowo do Wodnika. Ryby mają zawsze jakąś misję na spełnianie marzeń, uleczanie albo siebie, albo innych, łatwe połączenie z kosmosem. No i 8 kielichów, szukanie idealnej miłości, spełnienia, odchodzenie od tego, co już nie ma treści.
Do Wagi mi pasuje Giermek pucharów i 4 buław - nieśmiały flirciarz, ale i duża potrzeba bycia w związku, równo-Waga emocjonalna.
Panna - 8 pentakli, 4 pentakli, Królowa mieczy, Arcykapłanka, ale Diabeł i Sprawiedliwość też Uśmiech Mrówcza praca, detal, perfekcjonizm, uzależnienie od rutyny, krytyka/wyrobione opinie, logiczne decyzje, czysta energia.
Baran - 5, 7, 8, 9 buław, Rydwan - kłótliwość, rywalizacja, wojownik, niecierpliwość, 'chcę to biorę'.

A 2 kielichów? Który zodiak ma największe zadatki na bliźniacze płomienie? Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości