Portret Fio
#1

Właśnie wpadłem na ten dział i postanowiłem spróbować stworzyć własny portret. Nie jestem do końca pewny, czy dobrze wszystko wyliczyłem - sugerowałem się wzorem z portretu Daffne.
Mam też pytanie - gdzie się podziała karta 16-ta? Zauważyłem, że nikt jej nie podaje, pozostaje pustka między kartami 15-tą a 17-tą.
----
07.10.1987
----
karty 1,2,3 - mówią one o ,,drodze życiowej” człowieka, są to ogólne możliwości i predyspozycje człowieka

Karta 1 -> VII RYDWAN (co będzie dominować w dzieciństwie i młodości)
Karta 2 -> X KOŁO FORTUNY (w wieku średnim)
Karta 3 –> III CESARZOWA (w dalszej części życia)

Karty 4,5,6 – to pozostałe dominanty psychiki

Karta 4 (1+2) –> XVII GWIAZDA (podświadomość)
Karta 5 (2+3) -> XIII ŚMIERĆ (świadomość)
Karta 6 (4+5) -> VIII SIŁA (nadświadomość)

Karta 7 (1+5) -> XX SĄD (misja - zadanie do wykonania z jakim człowiek przyszedł na świat)
Karta 8 (2+6) -> XVIII KSIĘŻYC (dary - potencjał umożliwiający wykonanie misji)


Karmiczno-wewnętrzne:

Karta 9 (1-2) -> III CESARZOWA (kim byłem w poprzednim wcieleniu?)
Karta 10 (2-3) -> VII RYDWAN (co robiłem?)
Karta 11 (10-9) -> IV CESARZ (zadania karmiczne)

Karta 12 (7+8) -> XVI WIEŻA (liczba harmonii psychicznej)
Karta 13 (1+4+6) -> X KOŁO FORTUNY (Jak siebie postrzegam?)
Karta 14 (3+5+6) -> II KAPŁANKA (jak postrzegają mnie inni?)

Karta 15 (9+10+11-7) -> (-)VI KOCHANKOWIE(odwróceni?) (sposób odpracowania karmy)
Karta 17 (11+6) -> XII WISIELEC (punkt komfortu karmy)
Karta 18 (11+8) -> XXII/0 GŁUPIEC (Jak pracować z misją na obecne wcielenie?)

Pierwzsy raz spotykam się z portretem psychologicznym w Tarocie, dlatego byłbym niezmiernie wdzięczny za spojrzenie w mój portret i napisanie swoich wniosków.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2

Witam,

Coś nie ma chętnych na ten portret...Słuźę pomocą , a reklamacje proszę przesyłać na Pacanów...
Portret jest obliczony prawidłowo i bez pomyłek. To ważne bo wiele zależy od prawidłowego wyliczenia kart bo wiele jest zależności, tak jak w dominie.

Zacznijmy trochę od przeszłości dalekiej ,ale bardzo istotnej...Od karmy...Twoja karma to budowanie relacji rodzinnych - karta 9 i 10 , w wyniku których powstała karma karty 11 - Cesarza mówi o tym że zmieniali się partnerzy w poprzednich wcieleniach (takie przeskakiwanie z kwiatka na kwiatek) jak w kalejdoskopie. Może to świadczyć o tym że karta Rydwana nie została właściwie przepracowana , tzn karta 15 - Kochankowie - czyli zadanie karmiczne, a ściślej w połączeniu z kartą 7 na obecne wcielenie - XX Sąd Boży - czyli rodziną wskazuje konkretnie na konieczność zbudowania prawidłowych relacji mąż - żona - dzieci. To budowanie (Wieża z karty 12 - komfortu psychicznego) jest już wpisane w Twoją psychikę a karta 7 wskazuje konkretnie co budować (XX relacje rodzinne.)
No to jeśli znasz już swój cel warto sprecyzować konkretniej , czyli jak? Tu wskazówka od karty 17 (Wisielec) - potrzeba skoncentrować się na własnych uczuciach głębiej , a nie tylko powierzchownie. Karta wisielca to umiejętność zrozumienia własnych uczuć i emocji którymi emanujemy na zewnątrz bądź których nam w ogóle brakuje - tutaj raczej można domyślać się że ich w ogóle nie ma bądź istnieją w stanie cząstkowym. Z pomocą przychodzi zrozumienie karty nr.4 - Gwiazdy - to karta problemów i jej interpretacja nasuwa przypuszczenie że jesteś osobą zbyt skoncentrowaną na sobie (taki narcyzm). Nie potrafisz dostrzec partnera a całe Twoje postrzeganie Świata jest widzeniem przez pryzmat własnej osobowości - to się nazywa po prostu wyolbrzymiony egoizm - trzeba umieć zachować pewną równowagę (asertywność jest rzeczą wskazaną, ale bez przesady). Gwiazda w pozycji karty 4 to nauka o byciu ważnym dla innych ludzi ale tylko wtedy gdy Twoje działanie opiera się też na altruizmie i dostrzeganiu wpływu na innych ludzi w sensie pozytywnym bez próby narzucania własnego świata wartości. To służenie ludziom przez przykład , ale taki który oni będą chcieli naśladować samoistnie.
Karta Rydwanu jest obecna również i w tym wcieleniu na pozycji 1 , a więc jest ważna , co w połączeniu z kartą 2 Koła Fortuny daje wyraźną i silną chęć do budowania własnej kariery (zawody prawnicze lub związane z egzekwowaniem prawa są w portrecie wyróżnione).
Niestety silny materializm i skłonność do realizacji w świecie zewnętrznym nie powinna zakłócić budowy rodziny i podstawowego zadania karmy, która właściwie przepracowana da owoce w postaci karty nr.3 - Cesarzowej - symbolu miłości i kobiety która wpisuje się w Twoje życie jako pełnoprawna partnerka.
Zrozumienie sensu karty 5 (Śmierci) jest bardzo istotne bo to karta wymagająca od Ciebie świadomej transformacji własnej osobowości w kierunku samopoznania (sąsiedztwo karty 4) oraz w konsekwencji użycia karty 8 (Księżyc) do uwolnienia energii yin (kobiecej) aby sprawiedliwie (karta nr. 6) ocenić samego siebie w relacji wewnątrzrodzinnej - karta Głupca (18) mówi o spojrzeniu na samego siebie tak jak to robią dzieci , bez uprzedzeń i z ufnością że wszystko co robią kończy się zawsze dobrze.
Obraz życiowego sukcesu jaki sam zbudowałeś (karta 13) to odnalezienie w sobie siły by poznać drugiego człowieka i uczynić go szczęśliwym we wspólnym związku kart Kochanków i Sądu Ostatecznego.System wartości zbudowany na głębokim i wzajemnym zrozumieniu się dwojga ludzi (oddanie części swojego ja drugiej osobie bezwarunkowo i bez chęci dominacji), ale do tego potrzeba cierpliwości i zrozumienia czym są dla Ciebie priorytety w życiu...Pomoże Ci w tym wrodzona intuicja którą widzą inni (karta nr. 14).

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#3

dziękuję bardzo! naprawdę wiele się zgadza, już myślałem, że portret poszedł w zapomnienie Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości