obliczanie ascendentu w znaku
#1

za astrolabium:
ascendent to znak zodiaku, który wschodził na horyzoncie w chwili urodzenia. Determinuje nasze "ja", ukazuje nasze zachowanie w kontaktach międzyludzkich, jakie wrażenia wywieramy na innych.

ascendent można obliczyć tutaj:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.eraastrologii.pl/Oblicz-swoj-Ascendent">http://www.eraastrologii.pl/Oblicz-swoj-Ascendent</a><!-- m -->

albo tutaj, polecam się zalogować (dla znających angielski):
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.astro.com/cgi/ade.cgi?ract=xx687474703a2f2f7777772e617374726f2e636f6d2f6367692f63686172742e6367693f72733d333b627479703d77326777&lang=e&rs=3&btyp=w2gw">http://www.astro.com/cgi/ade.cgi?ract=x ... &btyp=w2gw</a><!-- m -->

jeśli już wiemy jaki mamy ascendent możemy sprawdzić co "mówi" o nas:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.astrolabium.pl/horoskop/ascendent">http://www.astrolabium.pl/horoskop/ascendent</a><!-- m -->
Odpowiedz
#2

Ja mam asc. w Koziorozcu i dobrze...
Odpowiedz
#3

to ja od razu mam pytanie. nie znam godziny urodzenia.
w związku z tym chciałam się zapytać o to, jak to jest w ciągu jednego dnia, o ile to wszystko może się zmienić? podejrzewam, że te bliskie planety to zdążą sporo przelecieć w ciągu doby, ale te dalsze, to chyba mniej ruchliwe? to znaczy np. ile takich różnych ascendentów przypada na jeden dzień?
(mam nadzieję, że nie wychodzę teraz na nieuczoną kozę Rotfl)
Odpowiedz
#4

Helge
mam ascendent w koziorożcu tak jak Rani i wiem tylko tyle że urodziłam się o konkretnej godzinie, natomiast istnieją sprzeczne teorie co do minut (a to też wiele zmienia), czasem znaki zmieniają się co 2 godziny, bodajże rak trwa 3 godziny
w moim przypadku sprawdziłam opcję dla godziny w przód i wstecz i nadal jest koziorożec
niestety nie umiem analizować wykresów (zalogowałam się i pobrałam ze strony astro com) myślę, że te zmiany minut mieszają w domach ale to już dla mnie wyższa szkoła jazdy

zobacz tutaj:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://proastro.pl/blog/8/26/twoj-horoskop-2010-online">http://proastro.pl/blog/8/26/twoj-horoskop-2010-online</a><!-- m -->

i kliknij "Time unknow"
sprawdziłam w/w stronkę i też mi wyszedł koziorożec
Odpowiedz
#5

jednym slowem obie mamy pod gorke w zyciu Oczko
Odpowiedz
#6

no cóż, właśnie doczytałam z wikipedii - jest tam napisane, że ascendent średnio zmienia się co 2 godziny, ale z uwagi na położenie Polski niektóre znaki "wchodzą" szybciej, inne wolniej.
z przybliżonej godziny, tzn. pamiętam że to była okolica 8, więc sprawdziłam i rano i wieczorem, wychodzi, że asc. w Lwie lub Strzelcu...
Odpowiedz
#7

Tu jest fajna strona do obliczania ascendentu z uwzględnieniem polskich miejscowości :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.astro.com/cgi/ade.cgi?ract=xx687474703a2f2f7777772e617374726f2e636f6d2f6367692f63686172742e6367693f72733d333b627479703d77326777&lang=e&rs=3&btyp=w2gw">http://www.astro.com/cgi/ade.cgi?ract=x ... &btyp=w2gw</a><!-- m -->

Ja mam asc. w wadze. No to taka waga do kwadratu. Nie wiem czy to dobrze czy źle? No widzicie, znowu się waham Bezradny
Odpowiedz
#8

Horoskop ascendentalny dla asc. w wadze :
Waga [Obrazek: libra.jpg]

Jesteś osobą pełną uroku, co znacznie ułatwia Ci realizację swoich zamierzeń. Jesteś również uprzejmy i grzeczny. Cenisz spokój, piękno i harmonię. Jako dziecko mogłeś być albo bardzo kochany i rozumiany, albo uczuciowo zaniedbywany i zamiast prawdziwego zainteresowania obdarzano Cię prezentami i rozrywkami.
Pasjonują Cię stosunki i interakcje z otoczeniem. Masz osobowość skierowaną właśnie na ludzi i lubisz zajmować się sprawami ludzkimi. Możesz prowadzić badania naukowe poświęcone przeróżnym aspektom stosunków międzyludzkich. Możesz także działać w programach prawno-konstytucyjnych lub doradztwie. Potrafisz pogodzić zwaśnione strony pozostając jednocześnie bezstronnym. Chętnie niesiesz pomoc innym, ale bywa, że masz z tego powodu trudności. Możesz czytać i pisać biografie lub inne dzieła oparte na informacjach o osobistym charakterze, ponieważ osobowość ludzka pasjonuje Cię najbardziej.
Masz szczególny sentyment do książek i magazynów ilustrowanych. Masz też silną tendencję do współpracy z innymi i odpowiednie zdolności. Partnerstwo jest istotą Twojego istnienia, stąd posiadanie odpowiedniego współmałżonka i wspólnika w biznesie jest dla Ciebie sprawą najwyższej wagi. Nie lubisz przebywać na sali gimnastycznej. Możesz jednakże wykazywać zainteresowanie niektórymi dyscyplinami sportu. Niestety, jesteś zbyt leniwy, aby konsekwentnie trenować. Wolisz spacerować niż biegać, a ważniejsze jest dla Ciebie ćwiczenie umysłu niż trening fizyczny.
Często masz nieuporządkowane życie osobiste i nieregularnie sypiasz, co może negatywnie odbić się na Twoim życiu. Powinieneś nad tym popracować.
Jesteś optymistyczny, szczery, kurtuazyjny, współczujący, uczciwy i dobry. Jesteś niezdecydowany i zawsze długo się zastanawiasz przed podjęciem ważnej decyzji. Trudno Ci czasami stanąć po jakiejkolwiek stronie jakiejś sprawy, co inni postrzegają jako niezdecydowanie, obojętność lub nawet brak charakteru. Tobie, jednakże, po prostu potrzeba więcej czasu. Doskonale potrafisz ocenić swoje możliwości i wartość, co niestety może uczynić Cię pustym bądź też zarozumiałym i mało wytrwałym.
Jedną z Twoich słabych stron jest nadmierne wahanie się przed podjęciem decyzji. Zdarza Ci się wycofać czy zmienić kierunek w połowie drogi do celu. Niekiedy jest to słuszna decyzja, ale może i też być to objawem niekonsekwencji w działaniu i braku wytrwałości. Może się okazać, że wielokrotnie zmienisz decyzję co do kierunku kształcenia się i zawodu. Możesz mieć talent do jakiejś gałęzi sztuki, ale możesz nie być tego świadomy. Może to być poezja, muzyka lub rzeźba.
Zwykle szybko się uczysz. Masz również zdolności do interesów. Absorbują Cię własne przyjemności i relacje towarzyskie. Twoje związki partnerskie mogą nie być udane, ani też szczęśliwe. Możesz tak bardzo podporządkować się partnerowi, że aż zatracisz swoje własne potrzeby. Takie zachowanie jest zgubne, bo w każdej udanej relacji potrzeby obojga partnerów powinny być realizowane. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być wielość związków lub niewierność. Potrzebujesz w życiu takiego partnera, który będzie Twoim moralnym oparciem. Nie powinieneś samotnie iść przez życie.
Prawdopodobnie pojawisz się przed ołtarzem tylko raz i to z opóźnieniem, ponieważ legalizacja tego związku z różnych przyczyn może być opóźniona.
W okresie dzieciństwa Twój ojciec mógł być przyczyną wielu kłopotów. Mógł utracić swą pozycję czy mieć inne niepowodzenia, które odbiły się na domu rodzinnym. Twoi rodzice mogli się rozejść, a Ty możesz być dzieckiem adoptowanym.
Ty, natomiast będziesz mieć gromadkę dzieci, które dadzą Ci w życiu wiele szczęścia i radości.
Możesz w życiu wiele podróżować lub zmieniać miejsce swojego zamieszkania, głównie z powodu swojej pracy. Mimo licznych podróży, sukces czeka na Ciebie raczej we własnym kraju, a nawet mieście rodzinnym lub aktualnym miejscu zamieszkania. Uważasz, że Twoimi najlepszymi przyjaciółmi są ludzie wysoko postawieni, cieszący się uznaniem i szacunkiem. Szukasz znajomości z osobami powiązanymi ze światem artystycznym, z kręgu pisarzy czy też innymi twórcami.
Masz duże szanse na to, aby Twoje życie potoczyło się zgodnie z Twoimi planami i oczekiwaniami.
Masz sympatyczną urodę, choć możesz nie być pięknością. Jest w Tobie dużo wdzięku, jesteś szczupły i fotogeniczny. Z wiekiem możesz przytyć. Masz ładnie osadzoną głowę oraz symetryczne rysy twarzy. Twój mały nos jest zgrabny, a usta pełne i wycięte jak w łuk Amora. Usta mogą się wydawać kapryśne w wyrazie, z powodu krótszej górnej wargi. Twoje oczy są również urocze, choć często ‘podkrążone’ z ciemnymi cieniami. Masz też łagodne spojrzenie i uroczy uśmiech. Masz smukłą szyję, ładne uszy, okrągłą brodę i dołeczki na policzkach lub brodzie. Masz również ładną, jasną cerę. Twoje zęby lśnią przy uśmiechu, a równe, perłowe zęby przyciągają uwagę. Zapewne masz drobne i lekko wysunięte do przodu zęby. Jesteś raczej średniego wzrostu lub wysoki. Masz też szczupłe kostki i nadgarstki.

[Obrazek: horoskop.gif]

Śmieszny ten układ planet jakiś. Wie ktoś czym to się je? Myśli Myśli Myśli Myśli
Odpowiedz
#9

Dla zainteresowanych, strona z horoskopami ascendentalnymi jest tutaj :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.astrocafe.pl/ascendent">http://www.astrocafe.pl/ascendent</a><!-- m -->
Odpowiedz
#10

To ja wstawiam moj ascendent Uśmiech

Koziorożec


Jesteś osobą ambitną i pracowitą, często masz trudny start, na przykład rodzice nie mają dla Ciebie czasu i wcześnie musisz liczyć tylko na siebie. Jako ascendentalny Koziorożec jesteś ambitny i dążysz konsekwentnie do wyznaczonego sobie celu, niezależnie od tego, czy to lubisz czy nie, nawet wbrew sobie. Możesz być krańcowo wytrzymały i nieludzko cierpliwy, gdy raz zdecydujesz się na jakiś kierunek czy sposób działania to zrobisz wszystko, by osiągnąć zamierzony cel. Jeżeli jednak uważasz swą działalność za chybioną lub gdy masz poczucie, że jesteś wykorzystywany przez innych, możesz być bardzo niecierpliwy. Urodzony z ascendentem w znaku Koziorożca masz żywe poczucie humoru, nie tolerujesz jednak docinków i kpin. Twe ego jest nadzwyczaj delikatne i cierpisz często katusze, ukrywając odniesione w życiu rany za fasadą obojętności i siły. Przyjmujesz odpowiedzialność za własne poczynania i często ją ponosisz, szczególnie wtedy, gdy związana jest z zajmowaną przez Ciebie pozycją kierowniczą lub autorytetem. Zmysł rodzinny i stosunek do tradycji jest nierozerwalnie związany z samą istotą bycia Koziorożcem. Otaczasz miłością i troską zarówno rodziców, jak i potomstwo. Nawet jeśli się zdarzy tak, że trudno mówić o wielkiej miłości rodzinnej, to na pewno przyjmiesz na siebie odpowiedzialność za losy członków rodziny. Zdrowy apetyt na przyjemności cielesne często ciebie charakteryzuje, chociaż wydajesz się być bardzo powściągliwy. Przychylny stosunek do świata fizycznego jest źródłem głębokiego szacunku do przyrody i dlatego powinieneś stwarzać sobie jak najwięcej okazji do spędzenia wolnego czasu na łonie natury.
Jeśli jesteś Koziorożcem to Twoje życie oparte jest na rozsądku i ostrożności, co ogranicza kierunek działania. Jesteś niezwykle ambitny, zdecydowany oraz wytrzymały. Uparcie dążysz do celu, mimo że czasem popadasz w melancholię.
Twoje zachowanie pośród przyjaciół jest bardziej otwarte, pełne energii i elokwencji, podczas gdy w innym gronie możesz być milczący, a nawet robić wrażenie nieśmiałego.
Komuś, kto cię skrzywdził lub obraził, możesz przebaczyć, ale nigdy mu tego nie zapomnisz. Jako przyjaciel jesteś wierny i szczery. Jako wróg możesz być podstępny. Twój sukces w życiu będzie wynikiem wewnętrznych predyspozycji i ciężkiej pracy.
W udzielaniu pomocy rodzinie jesteś niezwykle powściągliwy, zaś stosunki z rodzeństwem są zwykle bardzo trudne, często będąc przyczyną poważnych trosk lub smutku. Spory z rodziną, a szczególnie ojcem, nie polepszają sytuacji. Twoje stosunki z familią często również przybierają formę rywalizacji. Możesz dużo podróżować, ale należy uważać na nieprzewidziane niebezpieczeństwa podczas jakiejś rozpoznawczej misji.
Prawdopodobnie będziesz mieć kilkoro dzieci, ale zwykle w najstarszym pokładasz wszystkie nadzieje i na nim skupia się cała twoja uwaga, tworząc dla tego dziecka emocjonalne jarzmo.
U niektórych ludzi występuje tendencja do traktowania małżeństwa, a ściślej współpartnera, jako przeszkody w realizowaniu swych ambicji. Możesz utracić jednego partnera małżeńskiego, zyskując znaczne profity finansowe poprzez drugiego.
¯ona mężczyzny z ascendentem w Koziorożcu jest zwykle osobą bardzo dobrą i ma pozytywny wpływ na podejmowane przez niego decyzje. Mimo to, małżeństwo takie przeżywa wzloty oraz upadki. Ascendent w Koziorożcu, dając także pozamałżeńskie romanse, pociąga za sobą daleko idące konsekwencje i prowadzi do bardzo poważnych zmian.
Twoimi przyjaciółmi często są osoby o „marsowych" zawodach: lekarze, żołnierze, chemicy, marynarze czy sportowcy. Prawdopodobnie gdy osiągniesz średni wiek, jeden z Twoich przyjaciół będzie bezwiednie przyczyną wciągnięcia Cię w jakiś spór, który zagrozi Twojej reputacji. Mimo bezpodstawnych często trosk o zdrowie, czy pozycję prowadzących w konsekwencji do stanów melancholii, zwalczysz większość przeszkód i opanujesz niepowodzenia, osiągając w życiu sukces dzięki swej wytrzymałości i ambicji.
Wygląd zewnętrzny: są tu dwa typy osób. Jedna grupa, to osoby niskie, szczupłe, o wąskiej klatce piersiowej, cienkiej szyi. Dodatkowo cienkim, kościstym, ostro zakończonym i często opuszczonym ku dołowi nosie. Struktura kostna twarzy jest bardzo wyraźna, co przyczynia się do tego, że jest fotogeniczny. Włosy przeważnie cienkie i rzadkie, oczy małe, lekko przymknięte, delikatne wargi i wąska broda. Wysokie, kwadratowe czoło, brwi krzaczaste z tendencją do chmurnego ich ściągania.
Druga grupa, to osoby grubokościste z dużym szkieletem. Koścista żuchwa, wydłużona, twarz na wysokości łuków jarzmowych, stosunkowo szeroka, a same łuki ostro zaznaczone pod skórą.
Obie grupy maja prostą postawę, dumny krok. U niektórych osób doskonale jest zharmonizowana struktura kostna, zwłaszcza twarzy, co może dać wręcz rzeźbione rysy, częste u bardzo pięknych osób.
Odpowiedz
#11

Rani napisał(a):To ja wstawiam moj ascendent Uśmiech

Koziorożec...

w 85% zgodzę się z tym co napisane, a Ty Rani? Uśmiech
Odpowiedz
#12

w zasadzie tak na 70 procent Uśmiech
Odpowiedz
#13

będąc w domu na święta sprawdziłam godzinę urodzenia Uśmiech i tak jak przypuszczałam, ascendent jest w strzelcu. mam pytanie tego rodzaju - jak sobie "przetłumaczyć" tą tablicę urodzeniową? chociaż w jakimś podstawowym stopniu - chodzi mi o strony w necie lub książki.
Odpowiedz
#14

Helge,

Proponuje zaczac od strony : <!-- m --><a class="postlink" href="http://taraka.pl/">http://taraka.pl/</a><!-- m --> -- jedna z najlepszych stron o astrologii, tarocie , enneagramie oraz wielu innych ciekawych tematach prowadzona przez Wojciecha Jozwiaka... Goraco polecam (rejestracja na caly rok to ok. 40zl ) , za te cene masz dostep do kopalni wiedzy calej gamy encyklopedii madrosci....wlacznie ze szkola astrologii.... Ok

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#15

dziękuję Ci bardzo Hyacyncie za linka, właśnie zajrzałam, faktycznie, KOPALNIA Uśmiech
Odpowiedz
#16

Helge napisał(a):to ja od razu mam pytanie. nie znam godziny urodzenia.
Rotfl)

Mozesz pojsc do urzedu wydającego akty urodzenia i poprosic o podanie godziny. Ja tak zrobilam pare lat temu.
Odpowiedz
#17

k_ella_k napisał(a):
Helge napisał(a):to ja od razu mam pytanie. nie znam godziny urodzenia.
Rotfl)

Mozesz pojsc do urzedu wydającego akty urodzenia i poprosic o podanie godziny. Ja tak zrobilam pare lat temu.


Helge, nie przeczytalam postow do konca watku i moja rada okazala sie bez sensu Zawstydzony
Odpowiedz
#18

k_ella_k napisał(a):
Helge napisał(a):to ja od razu mam pytanie. nie znam godziny urodzenia.
Rotfl)

Mozesz pojsc do urzedu wydającego akty urodzenia i poprosic o podanie godziny. Ja tak zrobilam pare lat temu.

Był okres ,ze nie zapisywano godziny urodzenia . To dotyczy starszych roczników. Smutny
Odpowiedz
#19

ja znalazlam swoja godzine w wypisie Mamy ze szpitala... Uśmiech
Odpowiedz
#20

zapisałam się za radą Hyacynta na Tarakę, wczoraj studiowałam kosmogram wg ebooka pana Jóźwiaka - jestem pod dużym wrażeniem trafności informacji.
ale zauważyłam też, że to co np. zostało powiedziane w portrecie tarotowym, nie pojawiło się w kosmogramie i na odwrót. bardzo to ciekawe.
Odpowiedz
#21

ale uzupelniaja sie ?
u mnie sie pokrywa...
co do portretu, moglabym spokojnie zamienic Moc ze Sprawiedliwoscia i nawet sensownie by wyszlo...
Odpowiedz
#22

miriam napisał(a):Był okres ,ze nie zapisywano godziny urodzenia . To dotyczy starszych roczników. Smutny

Są metody wyliczania godziny urodzenia na podstawie różnych wydarzeń z życia - wypadki, przeprowadzki, zmiana pracy; rzeczy które zaważyły w sposób znaczący na zdrowiu lub sposobie życia.
Specializują się w tym zwłaszcza astrologowie indyjscy, można ich dość łatwo 'wygooglować'. Wiadomość dobra - nie trzba znać hindi, punjabi, urdu, gujarati ani żadnego 'ichniego' języka. Wiadomość potencjalnie zła - trzeba znać angielski...

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości