Rozkład dzienny - dyskusja
#1

http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=7&t...enny#p1019

Jak na codzienny rozkład to dla mnie za długi. Zwykle jedna karta jest wystarczająca aby pokazać najważniejsze co się zdarzy. Nawet trzy karty to już dużo.
Odpowiedz
#2

O !!!!!!!!!!!! :o znalazł sie nastepny,, ktory chce miec zawsze racje.. Lol Lol To jest tylko rozkład jeden z wielu Jeden lubi ogorki ,drugi ogrodnika córki Lol Lol .Gratulacje ,awatar bardzo ładny Uśmiech Pozdrawiam
Odpowiedz
#3

No pewnie że jedna karta wystarczy, max 3 Język Oczko
Odpowiedz
#4

heheheheeh.Madralińscy ,zmowiliscie sie czy co Lol Lol .Prosze mnie nie ograniczac ,Bo nic juz pisac nie bede Lol Lol
Odpowiedz
#5

Nie chodzi o to kto ma rację ani o to jak bogate są córki ogrodnika. Nikt Cię nie ogranicza Miriam. Swoje zdanie wolno jednak nam mieć. Na początku zajmowania się kartami, w ramach nauki znaczenia kart wyciągałem jedną kartę, potem trzy. Rzecz w tym aby było to także pomocne w życiu codziennym. Karta dzienna odnosi się najczęściej do jednego dnia i tłumaczenie jej znaczenia jest czy powinno być do tego zredukowane. Kiedy wyciągamy więcej kart to praktycznie sprawia to trochę kłopotów z interpretacją - trzeba pamiętać o skali wpływu, czyli o tym, że to tylko karta na dzień. Często zapominamy o tym patrząc na wyciągniętą kartę. Ogólnie znane znaczenia kart opisane w książkach często nie są adekwatne do wróżby dziennej.
Odpowiedz
#6

Przyjełam do wiadomosci .Ja tez wyciągam jedna karte dnia .To był tylko przykład i uwazam dalej ,ze bardzo ciekawy jest ten rozkład .Koniec ,kropka Smutny Język
Odpowiedz
#7

Zib napisał(a):Ogólnie znane znaczenia kart opisane w książkach często nie są adekwatne do wróżby dziennej.
Bardzo proszę, napiszcie coś na ten temat. Jakie są różnice? (Jeszcze nie wyciągałam karty dziennej, ale może zacznę Oczko )
Odpowiedz
#8

Moja koleżanka np. robi rozkład dzienny z 7 kart. Nie pamiętam dokładnie pozycji : rano, południe, wieczór, co się uda, co nie, i cośtam jeszcze. Uważam, że jest to doskonałe ćwiczenie do nauki chociażby łączenia kart. Zdarza się, że jeszcze można zobaczyć w nim wpływy zdarzenia z danego dnia na przyszłość. Osobiście żałuję, że przeważnie brakuje mi na niego czasu. Jeśli ktoś ma czas i chce się uczyć nie powinien się ograniczać do jednej maks. trzech kart, bo nie wszyscy muszą mieć problemy z interpretacją. Moim zdaniem [Obrazek: smilie_girl_093.gif]
Dzięki Miriam, fajny rozkład [Obrazek: smilie_girl_103.gif]
Odpowiedz
#9

Rozkład ciekawy. Ja nie próbuję pouczać czy coś narzucać. Na codzień nie mam niestety czasu na więcej kart. Jestem pewnien, że nawet rozkład codzienny na 21 kart to byłoby świetne ćwiczenie.
Karty jak to karty - często pokazują pozostałości z poprzedniego dnia, bywa że tą samą kartę nawet. Kiedy wyciągam 3 karty to normalne.
Odpowiedz
#10

O nie Zib :!: Nie 21 kart, 24 karty ... na każdą godzinę Język
Odpowiedz
#11

A juz myslalm ,ze temat mego rozkładu został zakończony , Jutro wkleje wam z 24 kart Lol Lol Lol te dwie brakujące beda z waszymi podobiznami .Jeszcze sie musze tylko zastanowic jakie znaczenie im nadam Lol Lol [Obrazek: combat016.gif] Lol Lol
Odpowiedz
#12

...Ogólnie znane znaczenia kart opisane w książkach często nie są adekwatne do wróżby dziennej.

Zip! bardzo trafnie to ujales, podpisuje sie wszystkimi palcyma. To jest dokladnie to co ja ciagle powtarzam. Nie musimy zawsze pamietac o znaczeniach jakie zostaly juz wczesniej przypisane danej karcie. Jest jeszcze caly ogrom slow i znaczen, ktorych nikt nigdy nie wypowiedzial, nie okreslil przy danej karcie...Najwazniejsze jest to co TY "uslyszysz" w momencie stawiania wrozby. To sa slowa ! naprawde, mozna je uslyszec :!: , wystarczy SLUCHAC , trzeba sie wsluchac w siebie, w swoj wewnetrzny glos. Czasem wydawac sie moze ,ze to kompletna bzdura co ci przyszlo do glowy....a TO jest wlasnie odpowiedz na twoje pytanie.
Odpowiedz
#13

Zgadza się Lilo :idea: :!:

Ja coraz mniejsza uwagę zwracam na znaczenie kart. Intuicja i obrazki, to jest to :!:
Odpowiedz
#14

Dzięki Miriam, fajny rozkład [Obrazek: smilie_girl_103.gif][/quote]

Mnie rowniez bardzo podoba sie ten uklad, uwazam , ze jest swietny. Trzeba sie tylko nauczyc czytac te karty jako CALOSC , nie zastanawiac sie nad kazda oddzielnie, bo sie mozna rzeczywiscie pogubic. W takich ukladach, jak te, lub np. na 7 kart, nalezy odczytywac karty bardziej kompleksowo, niektore wrecz ,poprostu pomijajac, bo w ogolnej mysli nie maja zbyt wielkiego znaczenia. Tak mysle.
Odpowiedz
#15

Eremit napisał(a):O nie Zib :!: Nie 21 kart, 24 karty ... na każdą godzinę Język


Lol Lol Lol Ale ten nasz szefunio ma poczucie humoru Lol Lol Lol . Jak se kto chce to moze se na kazda godzine robic, jego wola Lol Lol
Odpowiedz
#16

Eremit napisał(a):O nie Zib  :!:  Nie 21 kart, 24 karty ... na każdą godzinę  Język
Baaaardzo śmieszne [Obrazek: smilie_girl_101.gif] [Obrazek: smilie_girl_211.gif]
Osobom, które chcą rozszerzać horyzonty polecam lekturę 
http://tarotmojapasja.blogspot.com/2010/...ersja.html
http://tarotmojapasja.blogspot.com/2010/11/dzis.html
http://tarot-i-ja.blogspot.com/2010/10/d...d-oli.html
Odpowiedz
#17

Goska! Ty Wiedzmo, jedna! Jestes niezastapiona ! [Obrazek: angelfly.gif]
Odpowiedz
#18

Dzieki dziewczyny za wsparcie Rotfl
Odpowiedz
#19

He he, to co powiecie na taki rozkład?
Analiza dnia wg A. Chrzanowskiej

--------------------- 8 ------------------------
---------14---------- 9-----------15----------
----------------------10-----------------------
S---1----2-----3-----4------5----6-----7
----------------------11---------------------
----------------------12---------------------
----------------------13---------------------

S - sygnifikator
1,2,3 - sprawy i wydarzenia mające miejsce rano
4 - atmosfera całego dnia
5,6,7 - sprawy i wydarzenia mające miejsce w południe
8,9,10 - sprawy i wydarzenia mające miejsce wieczorem
11,12,13 - najważniejsze wydarzenia dnia,
14 - karta tygodnia
15 - karta miesiąca

Osobiście uważam, że jedna karta na cały dzień to za mało, może zaznaczyć jakieś jedno ważne wydarzenie lub atmosferę całego dnia, ale nie za wiele można się z tego dowiedzieć. Wieczorne interpretacje tj. po skończonym dniu też będą bardzo ogólne.
Ww rozkład jest chyba trochę przesadzony, ale daje lepszy wgląd w to, co się może wydarzyć w ciągu dnia. Chociaż nie bardzo wiem, po co ta karta tygodnia i miesiąca - zakładając, że chcę robić taki rozkład codziennie ??? Powtórka w punktach 11,12 i 13 też chyba nie jest bardzo trafionym pomysłem :?: , no i jak na taką szczegółową analizę - brakuje popołudnia Oczko
rudalila napisał(a): ...Ogólnie znane znaczenia kart opisane w książkach często nie są adekwatne do wróżby dziennej.

Zip! bardzo trafnie to ujales, podpisuje sie wszystkimi palcyma. To jest dokladnie to co ja ciagle powtarzam. Nie musimy zawsze pamietac o znaczeniach jakie zostaly juz wczesniej przypisane danej karcie. Jest jeszcze caly ogrom slow i znaczen, ktorych nikt nigdy nie wypowiedzial, nie okreslil przy danej karcie...Najwazniejsze jest to co TY "uslyszysz" w momencie stawiania wrozby. To sa slowa ! naprawde, mozna je uslyszec :!: , wystarczy SLUCHAC , trzeba sie wsluchac w siebie, w swoj wewnetrzny glos. Czasem wydawac sie moze ,ze to kompletna bzdura co ci przyszlo do glowy....a TO jest wlasnie odpowiedz na twoje pytanie.

Hm, to co powiedział Zibko, rozumiem raczej tak, że pewne karty oznaczające np. coś bardzo konkretnego czy kategorycznego mogą nie mieć tak silnego wydźwięku w rozkładzie dziennym, mogą oznaczać coś zdecydowanie mniej ważnego, chociaż o podobnym zabarwieniu znaczeniowym np. Wieża nie musi być od razu czymś, co wprowadzi wielki zamęt w nasze życie, ale może informować o np. zepsuciu się jakiejś rzeczy, której często używamy. :?:
Odpowiedz
#20

To dokladnie to co powiedzialam, Mema, o to mi chodzilo. Mozemy sugerowac sie znaczeniem karty lub nie, a moze nam do glowy wpasc jakies slowo niekoniecznie zwiazane z ogolnie przyjetym znaczeniem tej karty i to tez bedzie odpowiedz, najwazniejsze by byla trafna. Karta jest czasem tylko "lacznikiem".Jakis element z rysunku , ktory wylapiemy jako piersze skojarzenie, tez jest odpowiedzia. Rotfl
Odpowiedz
#21

Świetnie Mema, choć brakuje dokładności bo to jednak tylko 15 kart. Jednak zawsze przecież można dociągnąć kilka- tam gdzie nie wszystko jest jasne.
Odpowiedz
#22

He he Zibko, to tylko przykład Lol Uważam jednak, że taki rozkład na 5 czy 7 kart jest w sam raz. Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości