Warsztat 234 - Zakupy ezoteryczne
#1

Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet i dodatkowo kolejnej rocznicy zgłębiania wiedzy ezoterycznej, właśnie zamówiłam dwie rzeczy.

Oto pytania warsztatowe:

1. Co wspólnego ze sobą mają obie te rzeczy?

2. Kto mnie zachęcał do dokonania zakupu?

Czytałam regulamin, lecz mimo to pozwolę sobie ustalić, że rozwiązanie podam w następną niedzielę tj. 15.03., ale tylko jeśli udział wezmą przynajmniej 3 osoby... Tak

Dziękuję i zapraszam!
Odpowiedz
#2

To może ja zacznę.
1. Gwiazda+Głupiec+ Słońce- wydaje mi się, że kupiłaś przedmioty mające posłużyć Ci do nauki jakiejś nowej dziedziny ezoteryki, którą wcześniej się nie zajmowałaś. Może chodzi o inny typ kart? W każdym razie coś nowego z czym nie miałaś jeszcze do czynienia, ale masz nadzieję, że to będzie coś dla Ciebie. Z jakiegoś powodu przychodzi mi na myśl nauka o znaczeniu kart odwróconych.

2. Księżyc+ 9 buław+ Siła- wydaje mi się, że ta osoba musiała Cię przekonywać do tego zakupu bo tak naprawdę nie ufasz jej opinii, ale jednocześnie to ktoś, kto ma w tym temacie wiedzę i autorytet. To może chodzić również o to, że tak naprawdę nie znasz tej osoby, to ktoś tajemniczy. Obstawiam kogoś poznanego przez internet, z kim nie spotkałaś się nigdy na żywo. Może ktoś z forum?
Odpowiedz
#3

Dziękuję Ci Sigryda za rozłożenie kart i interpretację. Kwiatek

Zapraszam kolejne osoby, rozwiązanie podam w niedzielę przy minimum 3 uczestnikach... Tak 


Pozdrawiam!
Odpowiedz
#4

Hej!
To ja idę na drugi ogień  Uśmiech

1.  6 Buław + 2 Buław

Z moich kart taka interpretacja... Wydaje mi się, że początkowo chciałaś zamówić jedną rzecz, ale ostatecznie pomyślałaś:
"A co tam, zaszaleję, wezmę dwie!". Jeśli chodzi o to, co je łączy to fakt, że dzięki nim masz możliwość poszerzenia swojej wiedzy, horyzontów.
Wiem, że o to nie pytasz, ale obstawiam, że zamówiłaś dwie książki.

2. 9 Monet + 4 Monet + 6 Monet
Nie mam pojęcia kim ta osoba dla Ciebie jest, ale myślę, że to ktoś kto "siedzi" w tym temacie i zna się na rzeczy.
Uważam też, że ta osoba mogła zaproponować coś na zasadzie "Ja Ci to kupię!".
Odpowiedz
#5

Dziękuję Anja za pójście na drugi ogień. Kwiatek

Dla ułatwienia komuś kolejnemu tego drugiego pytania: nie jest prościej wylosować jedną kartę, na zasadzie sygnifikatora? To tylko luźna sugestia i oczywiście można losować na to kto, trzy karty, albo i więcej. 
 
Zapraszam "na trzeci ogień", nie będzie bolało. Oczko
Odpowiedz
#6

1. Co wspólnego ze sobą mają obie te rzeczy
Wisielec
Wydaje mi się, że  obie te rzeczy mogą służyć  do medytacji albo czytając kartę  Wisielec dosłownie  są  to rzeczy,które  można  powiesić.

2. Kto mnie zachęcał do dokonania zakupu?
Gwiazda Krolowa Denarów 
Na pewno zachęciła Cię do tego kobieta. Może nie bezpośrednio, bo wydaje mi się, że  chodzi o kobietę  w jakiś  kręgach znaną i odnoszącą sukcesy. Być może czytalaś o niej albo widziałaś w tv lub w internecie.
Pozdrawiam  Uśmiech
Odpowiedz
#7

Dziękuję Ci Złotydeszcz za rozłożenie kart i interpretację.  Kwiatek

Jeśli ktoś jeszcze chce wziąć udział, to zapraszam do niedzieli.
Odpowiedz
#8

Witaj !! Uśmiech Uśmiech 
1 - Co mają wspólnego te obie rzeczy ?
3 kielichów ,7 buław.
Myśle,ze dają Ci dużą satysfakcje /zadowolenie z ich posiadania i to jest główna moja odpowiedz,poza tym  moga ci te dwie rzeczy dawać wiedzę ,której jeszcze nie osiągnełas,moze to być taki dreszczyk emocji.
2-Kto za tym stał ,ze zachęcił cię do dokonania zakupu?
Siła,Cesarz.
Kolezanka  lub mąż /partner życiowy /mężczyzna.
Dziekuje za udział. Uśmiech Uśmiech

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#9

Witaj Izydo i dziękuję Ci bardzo za udział. Kwiatek  Jeśli ewentualnie możesz w drugim pytaniu doprecyzować, czy bliżej Ci do odpowiedzi koleżanka, czy partner, bo to tak różne odpowiedzi, ale oczywiście wcale nie musisz. Kotek

Jeśli ktoś jeszcze, to zapraszam. Ok
Odpowiedz
#10

Irenko ,zrobisz jak uważasz ,mnie sie bowiem te dwie osoby pojawiły,więć tak to odczytałam ,ale to też moze być ,ze to ktoś silny i ważny w twoim zyciu .Jak karty pokazały mi te dwie osoby to może obydwie sa ważne w twoim życiu,może jedna coś podpowiedziała a druga dokończyła.Wybacz przepraszam ,ale pozostanę przy tych dwóch odpowiedziach,ok ?

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#11

Izydko, jeśli pojawiły Ci się dwie osoby, to ja to szanuję i tak to potraktuję, ponieważ przyjęcie odpowiedzi typu kobieta i/lub mężczyzna była by (moim zdaniem) nie fair wobec innych zgadujących, gdyż wtedy w sumie nie ma szansy nie zgadnąć. Jeszcze raz bardzo dziękuję Ci za Twój udział i pozdrawiam. Kwiatek
Odpowiedz
#12

(09-03-2020, 12:37)Sigryda napisał(a):  To może ja zacznę.
1. Gwiazda+Głupiec+ Słońce- wydaje mi się, że kupiłaś przedmioty mające posłużyć Ci do nauki jakiejś nowej dziedziny ezoteryki, którą wcześniej się nie zajmowałaś. Może chodzi o inny typ kart? W każdym razie coś nowego z czym nie miałaś jeszcze do czynienia, ale masz nadzieję, że to będzie coś dla Ciebie. Z jakiegoś powodu przychodzi mi na myśl nauka o znaczeniu kart odwróconych.

2. Księżyc+ 9 buław+ Siła- wydaje mi się, że ta osoba musiała Cię przekonywać do tego zakupu bo tak naprawdę nie ufasz jej opinii, ale jednocześnie to ktoś, kto ma w tym temacie wiedzę i autorytet. To może chodzić również o to, że tak naprawdę nie znasz tej osoby, to ktoś tajemniczy. Obstawiam kogoś poznanego przez internet, z kim nie spotkałaś się nigdy na żywo. Może ktoś z forum?


Tak Sigryda, chodzi o karty, z czego jedna talia jest innym typem talii. Brawo!
Odpowiedz
#13

(11-03-2020, 12:21)Anja napisał(a):  Hej!
To ja idę na drugi ogień  Uśmiech

1.  6 Buław + 2 Buław

Z moich kart taka interpretacja... Wydaje mi się, że początkowo chciałaś zamówić jedną rzecz, ale ostatecznie pomyślałaś:
"A co tam, zaszaleję, wezmę dwie!". Jeśli chodzi o to, co je łączy to fakt, że dzięki nim masz możliwość poszerzenia swojej wiedzy, horyzontów.
Wiem, że o to nie pytasz, ale obstawiam, że zamówiłaś dwie książki.

2. 9 Monet + 4 Monet + 6 Monet
Nie mam pojęcia kim ta osoba dla Ciebie jest, ale myślę, że to ktoś kto "siedzi" w tym temacie i zna się na rzeczy.
Uważam też, że ta osoba mogła zaproponować coś na zasadzie "Ja Ci to kupię!".

Nie książki, ale karty z książkami mają wiele wspólnego (ilustracje, czcionka, papier, informacje w książeczkach/ulotkach załączonych do talii) i pierwotnie miałam zamówić jedną z droższych, ale postawiłam na dwie "zwykłe" talie, w rozmiarze kieszonkowym.
Odpowiedz
#14

(14-03-2020, 19:13)Izyda napisał(a):  Witaj !! Uśmiech Uśmiech 
1 - Co mają wspólnego te obie rzeczy ?
3 kielichów ,7 buław.
Myśle,ze dają Ci dużą satysfakcje /zadowolenie z ich posiadania i to jest główna moja odpowiedz,poza tym  moga ci te dwie rzeczy dawać wiedzę ,której jeszcze nie osiągnełas,moze to być taki dreszczyk emocji.
2-Kto za tym stał ,ze zachęcił cię do dokonania zakupu?
Siła,Cesarz.
Kolezanka  lub mąż /partner życiowy /mężczyzna.
Dziekuje za udział. Uśmiech Uśmiech

Ja zastanawiała bym się dłużej, ale delikatne naciski męża pomogły mi zdecydować się na to szybciej, więc karty na to super.
Odpowiedz
#15

Przepraszam, że posty nie są może w odpowiedniej kolejności, ale przełączyłam sobie widok forum i się trochę pogubiłam.  Zawstydzony
Odpowiedz
#16

(13-03-2020, 20:42)złotydeszcz napisał(a):  1. Co wspólnego ze sobą mają obie te rzeczy
Wisielec
Wydaje mi się, że  obie te rzeczy mogą służyć  do medytacji albo czytając kartę  Wisielec dosłownie  są  to rzeczy,które  można  powiesić.

2. Kto mnie zachęcał do dokonania zakupu?
Gwiazda Krolowa Denarów 
Na pewno zachęciła Cię do tego kobieta. Może nie bezpośrednio, bo wydaje mi się, że  chodzi o kobietę  w jakiś  kręgach znaną i odnoszącą sukcesy. Być może czytalaś o niej albo widziałaś w tv lub w internecie.
Pozdrawiam  Uśmiech

Zdarza się mi używać kart wróżebnych do medytacji, to fakt! Ok
Odpowiedz
#17

Kochani, zagadka była niby banalna, a mimo to bardzo trudna, bo chodziło o talie kart, które łączą materiał, z którego są wykonane, ilość kart (obie po 78), niska cena, bo obie są w rozmiarze tzw. kieszonkowym, ale takie kwestie bardzo trudno ukazać w kartach i je odczytać. Każda z Was miała trafienie, nikt nie miał typowego pudła, ale Sigryda napisała o co konkretnie chodzi, oraz dodatkowo, że z czymś nie miałam jeszcze do czynienie. Dokładnie są to: talie kieszonkowe Tarot Rider, Wait, Smith, którą znam jak własną kieszeń, oraz Symbolon (autorzy Peter Orban, Ingrid Zinnek i Thea Weller). Osoba, która mnie poganiała, bym kupiła karty, to mój mąż. Izydzie ukazał się On w kartach, Anja cytowała moje myśli podczas zamawiania, a Złotydeszcz napisała o tym, do czego karty czasem chętniej używam, niż do wróżenia.

Wszystkim Wam bardzo dziękuję i zapraszam Sigrydę do założenia nowego warsztatu. Buźki Oklaski
Odpowiedz
#18

Ha! Uśmiech Zapraszam do mojego warsztatu.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości