Pierwsza talia kart dla osoby początkującej

Luks napisał(a):Zgadzam się, RW to podstawa. Zawsze można kupić analogiczną wersję do RW. Widziałem podkolorowane wersje tej talii np. Radiant Tarot.

Ja uzywam Radianta Rotfl Bardzo fajna, ładniejsza dla oka Rotfl


Odpowiedz

Albo Universal, ja mam Universal by Angelis, też jest super do nauki  Uśmiech
http://www.albideuter.de/html/universal-angelis.html
Odpowiedz

Fajna ta Universal, podrasowany Rider Rotfl


Odpowiedz

No, jest taka bardziej "miękka". Mam ją w wersji mini - świetnie sprawdza się przy komputerze Oczko
Odpowiedz

Beznadziejny jest RW zamowilam Golden jest super ta talia przepiekna
Odpowiedz

Moze i jest beznadziejny ale ta talia jest podstawą, to jak podręcznik dla początkujących, idealna do nauki i ćwiczeń, bez jej znajomości nie zrozumiesz dobrze innych kart... warto zakupić tą talię, ze względów merytorycznych a nie estetycznych Rotfl


Odpowiedz

Witam, a co możecie powiedzieć o tej talii: 
http://img17.allegroimg.pl/photos/orygin...4796032831
Nadaje sie na "poczatek" ?
Odpowiedz

Jesli do Ciebie przemawia to moze byc, ja jednak upieram sie przy Riderze, choc sama rowniez jej nie lubilam Rotfl A teraz po latach... bardzo doceniam.


Odpowiedz

Hej, sama miałam wątpliwości, jaką wybrać talię, ale w końcu zdecydowałam się na Ridera.
Dalej jednak trudności sprawiała mi nauka znaczeń kart. Poszperałam trochę i znalazłam w internecie mini przewodnik kart
http://wrozka.tv/Przewodnik-kart-tarota.pdf
Dla mnie, jako osoby początkującej jest to idealne rozwiązanie, bo są tu pokazane podstawowe znaczenia kart,
których łatwo się nauczyłam. Oczywiście pracuję także z intuicją.
Pozdrawiam.  Uśmiech
Odpowiedz

Faktycznie jest to mini i uproszczony przewodnik, wielu znaczeń mu brakuje ale na początek może być. Możesz wybrać sobie z niego słowa-klucze dla każdej karty. Zobaczysz w praktyce, że jest to dużo bardziej złożone i zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Rzsmieszyła mnie ta odwr. Arcykaplanka jako zła wrózka - w praktyce bardzo rzadko oznacza osobę zajmującą się czarną magią. Musiały by to potwierdzić inne karty. odwr. Arcykapłanka to raczej udręczona, zraniona i zdominowana kobieta. Ale od czegoś trzeba zacząć. Powodzenia!


Odpowiedz

Karty RW właściwie same mówią, wystarczy dokładnie przyjrzeć się każdej karcie, każdemu szczegółowi, postaciom, kolorom, detalom w tle, zauważyć, czy postać jest w ruchu, czy nie itd.
No i moim skromnym zdaniem, na początku lepiej jest stosować tylko karty w pozycji prostej (niektórzy nigdy nie odwracają kart). Odwrócone, tylko niepotrzebnie wprowadzają zamieszanie, a czy karta powinna być zinterpretowana w negatywie, wynika z rozkładu, jak i z wyczucia.
Mila, obejrzyj sobie na you tubie lekcje wróżki Joanny, naprawdę warto Uśmiech
Odpowiedz

Mila napisał(a):Hej, sama miałam wątpliwości, jaką wybrać talię, ale w końcu zdecydowałam się na Ridera.
Dalej jednak trudności sprawiała mi nauka znaczeń kart. Poszperałam trochę i znalazłam w internecie mini przewodnik kart
http://wrozka.tv/Przewodnik-kart-tarota.pdf
Dla mnie, jako osoby początkującej jest to idealne rozwiązanie, bo są tu pokazane podstawowe znaczenia kart,
których łatwo się nauczyłam. Oczywiście pracuję także z intuicją.
Pozdrawiam.  Uśmiech
Mila fajnie ze zamiescilas tego linka ja na niego nie trafilam  ,jestem tez początkująca z kartami i taki mini przewodnik na pewno sie przyda Uśmiech  , ,ogladnij filmik( tarot moimi oczami )Moniki też są cenne wskazówki ,chyba juz ktos na forum zamiescil linka do tych filmikow dzieki ,pozdrawiam Hejka
Odpowiedz

Na początek polecam karty RW.
Ma bogata symbolikę.Dosyć łatwo zrozumiec znaczenie kart,w przypadku większości pytań.
Ladna oprawa graficzna , ktora przemawia do nas nie tylko symbolem ale tez kolorami i kształtami.
Masa książek jest oparta właśnie na tej talia kart.
Odpowiedz

Hej
Ja dopiero zaczynam przygodę z taborem ale na początek wybrałam talie która do mnie "przemówiła" Uśmiech i nie wyobrażam sobie innej. Cieszę się ze posłuchałam intuicji
Odpowiedz

Ja właśnie zakupilam swoja pierwsza talie i zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Czy czytać opisy czy ich nie czytać. Czy liczą się bardziej moje odczucia związane z dana karta czy opis w książce. Jedni piszą tak inni inaczej ale chyba zdecyduje się na własna intuicję i tak jak napisala Skinnyks będę później zerknąć do książki co powinna oznaczać karta Uśmiech
Odpowiedz

bluemoon napisał(a):Ja właśnie zakupilam swoja pierwsza talie i zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Czy czytać opisy czy ich nie czytać. Czy liczą się bardziej moje odczucia związane z dana karta czy opis w książce. Jedni piszą tak inni inaczej ale chyba zdecyduje się na własna intuicję i tak jak napisala Skinnyks będę później zerknąć do książki co powinna oznaczać karta Uśmiech
Dużo czytać. Później wszystko z zigrorować, co nie wydaje się słuszne i zdać się na własną logikę. Chyba, że u Ciebie karty dnia bedą stanowić bazę do nauki. Zależy jak kto woli.
Odpowiedz

bluemoon,
czyli jaka? Uśmiech
Odpowiedz

Anja jest to talia Josephine Ellershaw raczej mało popularna Uśmiech
Odpowiedz

Dziękuje za podpowiedz Galatea Uśmiech a z ta karta dnia o co dokładnie chodzi? Codziennie wyciągami jedna kartę i zapisuje co się zdarzyło tego dnia? Dobrze to rozumiem?
Odpowiedz

bluemoon napisał(a):Dziękuje za podpowiedz Galatea Uśmiech a z ta karta dnia o co dokładnie chodzi? Codziennie wyciągami jedna kartę i zapisuje co się zdarzyło tego dnia? Dobrze to rozumiem?
Dokładnie tak. Obserwujesz jak manifestuje się dana karta w Twoin życiu. W ten dosób zbierasz informacje o kartach.
Odpowiedz

Wybierz sobie również strażnika talii i zrób rozkład na współpracę - po prostu zapytaj kart czego chcą Cię nauczyć i w jakim kierunku będzie iść Wasza współpraca.

Co do nauki, poczytaj jak najwięcej o znaczeniach kart w teorii (którą sama zweryfikujesz potem w praktyce jak napisała Galatea Uśmiech ). Rób to stopniowo, nie wszystko naraz. Też radzę zacząć od Arkanów Wielkich, to karty oparte na utartych motywach (archetypach), więc łatwiejsze w odbiorze. Potem zaprzyjaźnij się z żywiołami i numerologią i przejdź do Małych Wtajemniczeń. RW to bardzo dobra talia do nauki.
Odpowiedz

Z ciekawości i tarotowej pasji szukałam talii tej autorki, ale google wskazuje na Josephine Ellershaw jako autorkę książki dołączonej do talii Ciro Marchettiego. Czy Twoja talia zawiera takie karty lub podobne? Te karty pochodzą z talii autorstwa Marchettiego, Gilded Tarot, i akurat ta talia jest dosyć popularna i mocno oparta na klasycznym Waitcie

[Obrazek: abhUAYnDZbMBG58Rwoc-lV5pMdm7KmI_UiAy_Sl1...66-h768-no]
[Obrazek: cu03V0BkScC6o4Jei75xU0IIsyWZYfsK9iafATra...36-h604-no]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości