Pierwsza talia kart dla osoby początkującej

Le Stelle dziękuje za podpowiedz. Tak to właśnie ta talia. Drugi obrazek. Kupiłam razem z książka stad myślałam ze josephine jest autorką. Dziękuje za sprostowanie Uśmiech
Odpowiedz

Uśmiech Satysfakcjonujących odczytów. Swoją drogą odnoszę wrażenie (czytając relacje różnych osób), że karty Marchettiego dosyć często są albo pierwszą, albo drugą zakupioną talią, i osoby poznające poprzez talie jego autorstwa tarota zazwyczaj są zadowolone ze swojej decyzji (Marchetti jest autorem dwóch różnych talii tarota, mam też tutaj na myśli je obie).
Odpowiedz

wlasnie wczoraj pierwszy raz zapytalam o cos kart. Odpowiedz byla tak jasna i oczywista a karty zupelnie nieprzypadkowe. Idealne lustro zdarzenia ze az sama mnie to zaskoczylo. Myslalam ze bede szukala znaczen, odczytywala karta po karcie a tu taka niespodzianka. Nic nie musialam sprawdzac odrazu zrozumialam odpowiedz. Bardzo ciekawe doswiadczenie Uśmiech
Odpowiedz

Co sądzicie o kartach Osho zen dla osoby początkującej?
Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z tarotem a co za tym idzie mam dylemat co do tego, ktore karty będą dla mnie najbardziej odpowiednie i w miarę czytelne Uśmiech

ChMuRkA Kotek
Odpowiedz

dziekuje za porady Galatea i Luks Uśmiech postepuje zgodnie ze wskazowkami. Zauwazylam ze karty nawet te wydawaloby sie okropne jako karty dnia wcale nie manifestuja sie w bardzo negatywny sposob. U mnie 9 mieczy mimo ze wydawaloby sie ze karta bardzo nieprzyjemna pokazala poprostu.. bol brzucha Oczko innym razem sprawiedliwosc pokazala mi poprostu sprawy urzedowe.
Mam jeszcze pytanie odnosnie tego ukladu na wspolprace. Czy to jakis specjalny rozklad ?
Odpowiedz

WitamUśmiech Mam nadzieję, że to właściwe miejsce dla mojego pytaniaUśmiech Widziałam ostatnio w kiosku gazetę (niestety teraz nie pamiętam tytułu) z talią kart tarota i moje pytanie brzmi czy warto kupić taką talię kart tarota czy jednak lepiej w sklepie z takimi akcesoriami??
Odpowiedz

Jutrzenka przed zakupem zwróć proszę uwagę jaka to talia, jeśli Arkana Małe są w formie obrazków to zdecydowanie prościej dla Ciebie. Może to same Wielkie Arkana, tym lepiej, od czegoś trzeba zacząć naukę. Jeśli talia jest nowa, to nie ma znaczenia gdzie ją kupisz. Gdy będziesz miała już sprecyzowane oczekiwania co do talii z jaką chcesz pracować zakupisz ją w specjalistycznym sklepie.
Zanim dokonasz zakupu, poczytaj nieco o wyborze pierwszej talii, wg mojej opinii najlepszy byłby Rider Waite bądź Tarot Uniwersalny, a także wszystkie talie na nich oparte. Literatura tematu bazuje na opisie tych kart, więc najłatwiej uczyć się mając przed sobą te karty Uśmiech
Odpowiedz

Joanno zakupiłam jest to tarot Jan Witold SuligaUśmiech zaraz poczytam na ich tematUśmiech
Odpowiedz

Witam,
mam pytanie - którą talię kart polecacie na początek, czy może kierować się intuicją jak to robiłam przy Runach?
Pozdrawiam i dziękuję Uśmiech
Odpowiedz

Kazdy poleca tarot Rider-Waite na poczatek bo mozna znalesc duzo interpretacji o kazdej karcie , natomiast jesli spodkasz tarota ktory do ciebie przemawia to mysle ze powinnas isc za intuicja I taka talie wlasnie wybrac Uśmiech!

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz

Zależy od Twojej wiedzy na temat kart Tarota, ich znaczeń. Jeśli zupełnie zaczynasz, to lepiej wybrać klasycznego RW. Osoba, która ma ugruntowaną wiedzę może bardziej polegać na intuicji. No i nie bez znaczenia jest też cena tali...
Odpowiedz

Grimm jest dokładnie tak jak napisała Kasia12, na początek większość poleca talię Ridera Waite'a bo większość książek o Tarocie bazuje na tej talii. Jeśli wyda Ci się zbyt prosta, surowa, możesz wybrać Tarota Uniwersalnego albo jakąkolwiek talię opartą na tym pierwowzorze. Ważne by Arkana Małe były w postaci obrazków, to ułatwia zapamiętanie znaczenia karty. Nie polecam na początek talii bogatych w symbole czy baśniowych. To są często przepiękne talie i jeśli taka wpadnie Ci w oko i poczujesz, że chcesz ją mieć, to kup. Niech to będzie druga talia. Jako pierwszą polecam najprostszą, bo będziesz bazować na prostych skojarzeniach, czysto intuicyjnym odczycie. Dla osób całkowicie początkujących są talie z opisem podstawowych znaczeń karty pod obrazkiem. Z czasem poznasz znaczenia kart, odczyt stanie się łatwiejszy i wtedy możesz wybierać spośród wszystkich talii jakie są na rynku.
Są osoby które wybrały na pierwsza talię taką co "wpadła im w oko". Tak też można, ja polecam łatwiejsza drogę. Wyboru dokonasz sama Uśmiech
Odpowiedz

A ja mam inną rade. Ja sam zacząłem wróżyć z kart "Tarot Mityczny" i bardzo je polecam. Dlaczego? Karty są inspirowane mitologią co ułatwia zapamiętanie ich znaczeń. Małe arkana opowiadają 4 historie, również mity. Po zapoznaniu sie z nimi bardzo łatwo zapamiętać co dana karta symbolizuje.

Jednak sama książka dołączona do kart zdecydowanie nie jest dla osób początkujących.
Odpowiedz

Grimm, zanim zadasz pytanie polecam najpierw przejrzeć forum... jest tu wiele wypowiedzi na ten temat...

Z talii łatwo dostępnych osobiście polecałabym: Złoty Tarot, Thelema Tarot, Tarot snów,  Pictorial Key Tarot, Universal Tarot, lub którąś z talii Ciro Marchettiego (Boski Tarot, Tarot Snów, Pozłacany Tarot).
Wiele osób uważa że powinno się zacząć od klasycznego Rider Waita, ja uważam że nie ma takiej potrzeby - wystarczy talia która dość wiernie trzyma się jego symboliki a przy tym nam się podoba i do nas przemawia. To ostatnie jest niezwykle ważne, o ile nie ważniejsze, bo decyduje często o tym jakie będzie nasze podejście do kart w ogóle. Jeśli czujemy że klasyczny Rider Waite to '"nie nasza bajka", to zmuszanie się do niego mija się z celem. Jest to idealna pierwsza talia jeśli rzeczywiście do nas przemawia i ułatwia nam naukę - jeśli nie, wybierzmy inną. Z klasycznymi Rider-Waitami zawsze możemy zapoznać się w internecie... a swoją drogą myślę że wbrew pozorom do tych kart czasami trzeba dorosnąć. Więc moja rada jest taka: praca z kartami, ich poznawanie - ma być przyjemnością... tak więc talia jaką wybierzemy musi nam dawać poczucie komfortu w pracy z nią i łatwość odczytywania znaczenia kart - przejrzyj różne talie i wybierz taką która Ci to zapewni.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

Dziękuję za obszerne i wyczerpujące wypowiedzi. Bardzo mi Wszyscy pomogliście. Wybiorę proste karty z jednych wymienionych, które być może jutro będą dostępne w sklepie.
Dziękuję również za dodatkowe linki do lektury!

Buźki Kotek
Odpowiedz

Daj znać którą talię kupiłaś... Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

Ja też od dłuższego czasu nosze się z zamieram kupna kart, więc podpinam się do tematu, by nie tworzyć kolejnego. Ja słyszałam/czytałam, że talia powinna do as przemówić, powinniśmy ją poczuć. Tu raczej odpada kupno przez internet. Na co zwrócić uwagę wybierając talię? Faktycznie szukać talii z dużą ilością opracowań?
Odpowiedz

Prześledź cały temat, poszperaj na forum, myślę, że znajdziesz odpowiedź, niestety z doświadczenia wiem, że nie koniecznie pierwsza zakupiona talia okazuje się tą docelową...
Odpowiedz

Bardzo przypadła mi do gustu ta talia: https://www.czarymary.pl/p_844557_mistyc...bara_moore
Estetyka naprawdę mnie uwiodła, ale zastanawiam się czy nie jest za trudna laika.
Odpowiedz

Talia "Mistyczny Tarot Marzyciela"? Uśmiech Ja uważam że nie jest za trudna - wiem że ludzie wybierali ją na swoją pierwszą talię i byli zadowoleni... Może wrzuć sobie w wyszukiwarkę nazwę talii, pooglądaj przynajmniej kilka kart i porównaj je ze znaczeniami np. na naszym forum w dziale teoretycznym
http://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=33
jeśli przedstawienie poszczególnych kart w tej akurat talii będzie do Ciebie przemawiało i łatwo dostrzeżesz na nich cechy/znaczenie jakie ma posiadać dana karta... po prostu jeżeli karty do Ciebie przemówią Uśmiech - to ją kup. To dobra talia, karty mają złocone brzegi i są porządnie wykonane, dołączona jest też całkiem przydatna książeczka ze znaczeniami kart. Uśmiech

Tu masz temat jej poświęcony:
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=5363

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

Bardzo dziękuję Uśmiech za podpowiedzi
Odpowiedz

Ogladalem, przegladalem i trafilem najpierw na czarnobialy polski tarot, przemowil do mnie wizualnie, bardzo fajny, ale potem trafilem na tarot Pauliny (moja narzeczona ma tak na imie zeby bylo ciekawiej Język) i narazie delikatnie mowiac bo widzialem tylko pare kart - oczarowal mnie. Tylko pewnie jest po angielsku, nie wiem od ktorego zaczac, pewnie bede mial oba ale zaczac z ktoryms trzeba jakby nie bylo...
Nie wybralem jeszcze tez pierwszych ksiazek do pomocy, choc chce jak najszybciej zostawic interpretacje intuicji, mysle miedzy "tarotem intuicyjnym", Kolesowem a Banzafem... moze jakies delikatne doradztwo?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości