Pierwsza talia kart dla osoby początkującej
#89

Moim zdaniem na początek dobry jet RW - większość książek z interpretacjami oparte jest właśnie na tych kartach, więc komuś na prawde zielonemu w temacie będzie zapamietać znaczenia o wile łatwiej. Dopiero po jakimś czasie opanowujemy podstawowe znaczena i zaczynamy czuć małe niuanse i indywidualne znaczenia - wtedy właśnie możemy poszukać sobie talii, która idzie w temat w podobny sposób jak my. Zresztą na pewno nie bd to twoja jedyna i ostatnia talia Luzik hehehehe

Pozdrawiam
Odpowiedz
#90

Też mam Shadowsa, ale póki co nie jest tak czytelny jak LS. Za dużo szczegółów, to są małe arcydzieła, ale rozpraszające.
Odpowiedz
#91

goya napisał(a):A ja polecam baaardzo tradycyjną talię, która jest - miksem trzech najwiekszych tradycji: Crowleya, Waite'a i Marsylskiego  Oklaski
Klarowna, czytelna, bez udziwnień, które moga rozpraszać lub... rozmarzać...
                       Lo Scarabeo Tarot
http://www.aeclectic.net/tarot/cards/lo-...html#cards
Poręczna, wygodna, miło w łapce leży, rozmiar akuratny...
Dobra do nauki i do pracy  Ok

te mi sie podobaja - nie rozpraszaja , nie maja udziwnien -fajne .dzieki  goya ze wrzucilas swoje piec groszy na ten watek
Odpowiedz
#92

Ja korzystam z talii Tarot Mityczny po faceliftingu Uśmiech Stara podoba mi się bardziej, ale nigdzie nie mogłam jej dostać. Znajomość mitologii pomaga w rozumieniu poszczególnych historii... przez to rodzi się więcej skojarzeń.
Odpowiedz
#93

najpierw uzywalem eclectica
http://www.aeclectic.net/tarot/cards/eclectic/
Potem z ciekawosci Rider-Waite'a -. chcoiaz niespecjalnie go lubie latwiej wchodzi do glowy
a teraz na nowo wgryzam sie w eclectica

Karty to podpowiedz, nie wyrocznia.
Odpowiedz
#94

Ja uzywam roznych talii, a talia RW posluguje sie od okolo 15 lat . Ale to nie znaczy ze Ty tez musisz go kupic...
Generalna zasada jest moim zadniem taka, ze najlatwiej jest sie uczyc wrozyc z talii, w ktorej wszystkie karty sa tak zilustrowane, ze gdy patrzysz na obrazek karty ,to czujesz, ze ukrywa sie za nim jakas historia, czujesz, ze karta przemawia do ciebie i porusza Twoje uczucia i emocje.
Obrazki na kartach powinny POBUDZAC CIE DO SKOJARZEN, w ktorych to ukryte sa ZNACZENIA karty ( dziekie temu nie musisz sie uczyc ich na pamiec ) Uśmiech
Odpowiedz
#95

No poszaleliście w tym temacie teraz muszę sie skupić i tak z parę razy prześledzić odpowiedzi i stronki z karciochami, Buziak dzięki serdeczne bo ważne jest dla żeby zakup byl przemyslany raczej w moim otoczeniu wszyscy sa sceptyczni do wrozb, i chyba malo kto wierzy ze te karty naprawde potrafia cos powiedziec, dlatego tym bradziej ciesze sie ze sa takie fora i mozna dowiedziec sie wielu interesujacych rzeczy. Napewno bede brala wasze wskazowki jak juz najde cos odpowiedniego znalazlam u siebie w okolicy miejsce gdzie mozna kupic karty bardzo sie ciesze bo inaczej zobaczyc cos na kompie a inaczej dotknac. We wrzesniu mam urodzinki wiec do tego czasu musze znalesc ta wymarzona talie Myśli
Odpowiedz
#96

Oczywiście też jestem osobą początkującą - mimo, że czytam o Tarocie od lat specjalną potrzebę pierwszego zakupu kart odczułam rok temu. Kupiłam właśnie talię Tarota Mitycznego z książką Julliet Sharman-Burke i Liz Greene. Książka napisana przystępnie - w tej talii opisuje poszczególne historie i wyjaśnia w jaki sposób mity wiążą się z poszczególnymi kartami - wiedza z innych publikacji pozwala mi potwierdzić prawidłowość skojarzeń budzonych przez postaci z mitologii greckiej w stosunku do podstawowych talii takich jak RW czy Tarot Marsylski albo Talia Uniwersalna. Niestety jakość samych kart jest taka, że po roku korzystania ścierają się na niej nadruki - brzegi bardzo się zabrudziły, mimo tego, że o nie dbam i przechowuję je w osobnym, specjalnie przeznaczonym do tego celu pudełeczku.

Obecnie też szukam czegoś, co będzie ciepłe, będzie budzić skojarzenia i na czym też będę mogła rozbudzać intuicję... bardzo podoba mi się Tarot of the Sweet Twilight i Tarot of the Mermaids. Myślałam też o Tarocie Kryształów... ale to przecież nie sama grafika, czy obrazy takie, jakie podobałyby nam się w galerii na ścianie powinny przemawiać do nas w kartach...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drugiej talii dla osoby początkującej? Prócz tego, że powinna "budzić zmysły i otwierać myśli" i wprowadzać w nastrój więzi z obrazem?
Odpowiedz
#97

Aurora napisał(a):Na co zwrócić uwagę przy wyborze drugiej talii dla osoby początkującej? Prócz tego, że powinna "budzić zmysły i otwierać myśli" i wprowadzać w nastrój więzi z obrazem?
Na prawidlowa symbolike Arkanow Wielkich ( to dusza Tarota) tak, zeby ich podstawowa symbolika i znaczenie nie byly przeklamane przez nadmierna fantazje i brak wiedzy ezoterycznej tworcy talii. Niektore ''wymyslne'' talie maja znieksztalcone znaczenie AW i nie powinny nazywac sie Tarotem.
Odpowiedz
#98

Czyli po prostu oglądam, po czym porównuję czy pierwsze odebrane znaczenie jest takie jak w podstawowych taliach?
Odpowiedz
#99

Aurora napisał(a):Obecnie też szukam czegoś, co będzie ciepłe, będzie budzić skojarzenia i na czym też będę mogła rozbudzać intuicję... bardzo podoba mi się Tarot of the Sweet Twilight

Auroro, od razu poczułam do Ciebie dużą sympatię, a teraz jeszcze ta informacja Rotfl
Ja też od dłuższego czasu zastanawiam sie nad tą talią, nawet osobny wątek założyłam http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=43&t=5914

AmisAmis przepraszam za offa w Twoim wątku ale nie moglam się powstrzymać Zawstydzony
Odpowiedz

Ok
Odpowiedz

Na marginesie byłam w tym temacie, do mnie średnio przemawiają. Jak wybiore jakieś dla siebie to napewno sie doradze czy są odpowiednie fajnie że tak licznie pomagacie Kwiatek
Odpowiedz

po prostu najepiej chyba wybrac talie o klasycznej symbolice, a nie jakas wydziwiona, ktorej poza nazwy nic z Tarotem nie laczy.
Odpowiedz

W Lo Scarabeo urzeka mnie trójka kielichów...
Zawsze chciałam mieć winnicę i tak deptaćUśmiech
Odpowiedz

AmisAmis napisał(a):fajnie że tak licznie pomagacie
Na hasło "zakup talii kart" otwierają mi się szerzej oczy i reaguję tak :romance-hearteyes: :romance-heartsthree: :romance-heartspink: A do tego to ma być ta pierwsza, zakupiona talia... szkoda że już za mną Rotfl to oglądanie, wybieranie, niepewność, jak się będzie z nią pracowało - to prawie jak pierwsza miłość Plotki

Oczywiście, trochę sobie żartuję Luzik Jakiś taki frywolny nastrój mnie dopadł :obscene-smokingpimp:
Owocnych poszukiwań!
Odpowiedz

Ja zanim wybrałem talię, koniecznie chciałem znaleźć coś takiego, z czego będzie wypływała magia. Pewnego dnia gdzieś zobaczyłem zdjęcia Mistycznego Tarota Marzyciela zakochałem się w nich zupełnie. Gdy po kilku miesiącach od tamtego momentu dumnie kroczyłem w kierunku sklepu ezoterycznego po moją pierwszą talię, wiedziałem o co zapytam i oczywiście na wejściu zapytałem o Mistyczny Tarot Marzyciela. Te karty są przewspaniałe, a do tego produkowane w świetnym zestawie. Trwałe pudełko, malutka książeczka ze znaczeniami kart, układami, czy interpretacją snów przy pomocy kart. Szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj, aż znajdziesz taką, która powie do Ciebie "Zabierz mnie do domu" Rotfl.
Odpowiedz

Severus napisał(a):Ja zanim wybrałem talię, koniecznie chciałem znaleźć coś takiego, z czego będzie wypływała magia. Pewnego dnia gdzieś zobaczyłem zdjęcia Mistycznego Tarota Marzyciela zakochałem się w nich zupełnie. Gdy po kilku miesiącach od tamtego momentu dumnie kroczyłem w kierunku sklepu ezoterycznego po moją pierwszą talię, wiedziałem o co zapytam i oczywiście na wejściu zapytałem o Mistyczny Tarot Marzyciela. Te karty są przewspaniałe, a do tego produkowane w świetnym zestawie. Trwałe pudełko, malutka książeczka ze znaczeniami kart, układami, czy interpretacją snów przy pomocy kart. Szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj, aż znajdziesz taką, która powie do Ciebie "Zabierz mnie do domu" Rotfl.
Poczułam się teraz jak w bajce . . . Oklaski no i ja chyba czegoś właśnie magicznego szukam. Kwiatek
Odpowiedz

Le Stelle napisał(a):
AmisAmis napisał(a):fajnie że tak licznie pomagacie
Na hasło "zakup talii kart" otwierają mi się szerzej oczy i reaguję tak :romance-hearteyes: :romance-heartsthree: :romance-heartspink: A do tego to ma być ta pierwsza, zakupiona talia... szkoda że już za mną Rotfl to oglądanie, wybieranie, niepewność, jak się będzie z nią pracowało - to prawie jak pierwsza miłość Plotki

Oczywiście, trochę sobie żartuję Luzik Jakiś taki frywolny nastrój mnie dopadł :obscene-smokingpimp:
Owocnych poszukiwań!
He he a pierwsze rozłożenie będzie bedzie jak pierwszy sex Uśmiech chyba sie pospiesze z tym zakupem Rotfl
Odpowiedz

Severus a tak na marginesie weszłam sobie i zobaczyłąm jak te karty wyglądają no to jest coś w tym stylu czego szukam, tzn. nie wiem czy krzyczą do mnie he he ale jak sie z nimi pracuje bo powtarzalam to juz ze 100 razy ale jestem kompletnym nowicjuszem duzo osob pisze ze AW powinny być czytelne itd. napisz cos wiecej na temat tej talii
Odpowiedz

Ja też jestem kompletnym nowicjuszem. Nie kupuj żadnych klasyków jak to radzą "żeby były przejrzyste i łatwe w odbiorze" bo się szybko znudzisz. Karty muszą Tobie odpowiadać. Nic się nie bój, bierz Mistyczny jeśli tak czujesz Uśmiech. Talia jest przepiękna, znaczenia same z niej wypływają. Do mnie karty w pierwszym moim rozkładzie w życiu, tak przemówiły,że mało brakowało, a z krzesła bym spadł Język. Zestaw jest idealny na początek. Piękne solidne pudełeczko, gdzie można karty trzymać cały czas, solidna książeczka jak już wcześniej opisywałem. Karty są duże i z trwałego materiału. Sama autorka namawia do wysilenia intuicji przy interpretacji, jest na to wiele ćwiczeń w książeczce. Z całego serca polecam. Mam takie przeczucie, że gdy już uda mi się nabrać nieco wprawy, poczuję silną potrzebę zakupu kolejnej talii, ale istnieje obawa, że z Mistycznym Tarotem Marzyciela, jego idealnie wyważonym połączeniem magii i mroku nic nie będzie mogło się równać.
Odpowiedz

Severus a gdzie je zakupiłeś, ja tylko znalazłam jedne na jekiejś stronce ale były używane bez książki, i pudełka?? Ja mam chyba wybujałą wyobraznię i właśnie potrzeba mi czegoś nie zwykłego żebym to czuła.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości