Pierwsza talia kart dla osoby początkującej

Ja akurat swoją kupiłem w sklepie ezoterycznym "Cud" w Poznaniu, ale te karty są dostępne wszędzie Uśmiech Np.tutaj 

[Obrazek: mVGJpZv.jpg]
Odpowiedz

Dzięki jak sie zdecyduje i zakupie napewno dam znać Buziak
Odpowiedz

Nie ma za co. Tak, koniecznie się pochwal Uśmiech.
Odpowiedz

Ja mam tarota Koła Roku i jest naprawdę super talią, z którą dobrze się pracuje i jest bardzo czytelna. Chociaż na początku miałam marsylskiego, ale to nie to.Marsylski w ogóle do mnie nie przemawiał.
Odpowiedz

ja używam RW , chociaż jak go oglądałam to kompletnie mi się nie podobał , a teraz jestem zakochana w tej talii  :romance-heartsthree: kupiłam go ponieważ podobno jest najlepszy do nauki (ale tutaj nie ma jednej określonej zasady) , co do mistycznego tarota marzyciela , to tak jak napisała Goya , za dużo babskiej energii, chociaż  na początku chciałam jego , lecz odradzili mi ponieważ "ma za dużo wyciętych symboli" . teraz planuję zakup boskiego tarota , wydaje mi się , że też można od niego śmiało zaczynać  http://magicznyswiatksiazek.blogspot.com...ionej.html   , a zaczynam się powoli uroczyć w baphomet tarot , ale nie odważyłabym się zaczynać od niego  Oczko
Odpowiedz

RW chyba najlepsze, by stworzyc sobie jakies podstawy; ja nabyłam je drogą ,,czucia,,-wydało mi się wówczas, ze tylko je będę ,,czuc,,-ha ha nie miałam wówczas pojęcia o istnieniu ,,przemysłu tarotowego,, i mnogości innych istniejacych talii; teraz dojrzewam do realizacji nabycia mniej dosłownych kart i już wiem, ze nie będzie to jedna talia Rotfl

no i pamietaj- nie graj w szachy z gołębiem
Odpowiedz

malinowa92 napisał(a):teraz planuję zakup boskiego tarota , wydaje mi się , że też można od niego śmiało zaczynać  http://magicznyswiatksiazek.blogspot.com...ionej.html

To mój ostatni nabytek, jest wspaniały  Uśmiech
Ja przygodę z tarotem zaczynałam od tego:
http://www.aeclectic.net/tarot/cards/polski/index.shtml
Później bardzo długo byłam zakochana w tym:
http://www.aeclectic.net/tarot/cards/pictorial-key/  ale już lekko podniszczone, a ostatni mój nabytek to właśnie Boski Tarot  Uśmiech
Odpowiedz

Przepiękne talie pokazujecie!!!
Ja mam już dwie - piszę "już", bo na pół toku z Tarotem, to chyba dużo Oczko
I mam ochotę na kolejne. To wciąga Tak
Jest ich teraz tyle, że oszaleć można. Nieraz godzinami siedzę i oglądam w necie.

A czy Mistyczny T. M. ma dwa rodzaje ramek?
Odpowiedz

To i ja się przyłączam do grona posiadaczy Boskiego Tarota..Mam wiele tali,ale w tej zakochałam się od pierwszego wejrzenia Oczko i choć mają swoją cenę,to nie oddałabym ich nikomu Uśmiech
Odpowiedz

a czy ma jakieś znaczenie fakt, że kupione karty są nowe lub używane? czy to w jakiś sposób może wpływać na to, co pokazują i jak będą współpracowały z nowym "właścicielem"?
szukałam właśnie po tematach, po kolei posty czytałam i nie znalazłam nic o tym... ale za to innych rzeczy się dowiedziałam, więc i tak wyszło na dobre Uśmiech a na wyszukiwanie przez lupę nie wpadłam nawet (nie lubimy się z komputerem, internetem itp. zbytnio) :/ dziękuję Uśmiech
Odpowiedz

Ja wybralam karty ogladajac rozne rodzaje az mnie cos tchnelo wewnatrz i mam dzis Marsylskie
Odpowiedz

ja jednak wybrałam Rider Waite'a na początek Uśmiech
Odpowiedz

To jestedne z najczesciej wybierane odprcz Marsylskiego ktorego ja mam i Crowleya ktore maja jak dla mnie dziwna energieUśmiech
I jak sie karty podobaja?Poczulas cos wewnatrz wybierajac?
Gratuluje zakupu Uśmiech
Odpowiedz

sibut gratuluję bardzo dobrego wyboru Ok
Odpowiedz

dzięki Uśmiech jak już się zdecydowałam, to po prostu nie miałam żadnych wątpliwości, czy dobrze wybrałam (a często jak dokonuję wyborów, to później się zastanawiam, czy dobrze zrobiłam), poczułam, że to powinny być te i że się zrozumiemy Oczko i na razie jestem zadowolona z naszej współpracy baaardzo Uśmiech
Odpowiedz

Ja mowie ze to one Cie wybrałyUśmiech
Garuluje i zycze owosnej pracy z nimiUśmiech
Moje tez poprostu mnie tchnely nie zaluje mimo ze tak jak Ty czasem zaluje swych wyborow
Chyba oto chodzi o to "coś: w wyborze a potem magii i wiezi z nimi
Odpowiedz

A ja zaczynałam kompletnie intuicyjnie i do tej pory jest to moja główna metoda. Szczerze mówiąc to dlatego, że na początku nie chciało mi się uczyć na pamięć, więc spróbowałam jak mi wyjdzie, tak po prostu- jak odczytam, zinterpretuję, jak to w ogóle jest wróżyć z kart tarota. Okazało się, że łatwo, więc robiłam dalej to, co wtedy. Jakoś łatwo mi to przyszło.
Odpowiedz

po malu a ze jestem w goracej wodzie kapana -duzo czytalam i duzo cwiczylam -dalej sie ucze . dzien po dniu . zawsze cos nowego albo i zadziwiajacego
Odpowiedz

Pracując z tarotem trzy lata dalej się go uczę.Początki były trudne robiłam rozkłady na podstawie książki interpretując bardzo dosłownie to co było napisane.Ba byłam tak ambitna,że nawet przepisałam sobie książkę Uśmiech do magicznego zeszytu bez którego nigdzie nie jadę, potem postanowiłam spróbować normalnie i jakoś poszło
Odpowiedz

Swoją pierwszą talię R.W. nabyłam ponad 2 lata temu, wybrała mi ją moja koleżanka . Początkowo tak jak Vadis przepisywałam do swojego specjalnego zeszytu każdą interpretację i ślęczałam nad jednym rozkładem około pół godziny by zrozumieć to co mój tarot chce mi powiedzieć. Z czasem nauczyłam się książki na pamięć i bardziej skupiłam się na samych kartach niż na książce do interpretacji. Aktualnie wcale nie podpieram się w interpretacji żadną książką tylko idę na "czuja".
Odpowiedz

żebyście nie pomyśleli, że to już koniec nauki Boi się Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl

nauczyłeś się 1 książki na pamięć ... ale druga książka okazała się inna, interesująca i wnosząca więcej do tematu ...
a potem była książka 3, potem 4 i 5 ... potem kolejna książka , inna talia po drodze i inne książki do niej ...
za moment masz małą biblioteczkę w domu, ... a potem sam szukasz a co by tu jeszcze nowego się dowiedzieć

Wiecie - Mistrz uczy się do końca życia, nie zaprzestaje nauki w momencie, kiedy go określą Mistrzem;
Mistrz będzie unikał tego słowa i będzie uważał, że każdego dnia można się nauczyć czegoś nowego

nie pamiętam tego przysłowia ... ale szło jakoś tak, że tylko głupi kończy edukację w momencie kiedy wydaje mu się, że wie już wszystko!

miłej nauki Kwiatek Kwiatek Kwiatek
Odpowiedz

Dzięki Uśmiech . Cały dzień szperam po forum i znajduje co raz to nowsze i ciekawsze rzeczy. Cieszę się, że na nie trafiłam. Aktualnie mam już 3 talię- pagan cats tarot, jest bardzo ciekawa i dobrze mi się na niej pracuję.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości