Pierwsza talia kart dla osoby początkującej

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem kart Tarota, ale nie bardzo moge sie zdecydować, czy możecie dac jakies wskazówki, co wybrać z tych klasycznych?

Co myslicie o Bosch Tarot, albo The Quest Tarot? Czy ktoś je używa?

Zawsze myslałam, że znaczenie kart Tarota jest takie same bez względu na wydanie, że np. głupiec znaczy to samo kiedy jest na szczytach a za nim bialy piesek czy głupiec w innym wydaniu, że głupiec to głupiec, czy tez inne karty, jak np słońce z konbieta i mężczyzna a słonce z dzieckime na koniu? Czy ich znaczenie jest inne?


Pozdr. Uśmiech
Odpowiedz

Niestety ani jednej ani drugiej nie mam. Ale mam wskazówkę, Uśmiech możesz zobaczyć w internecie jak one wyglądają dzięki czemu zobaczysz, która do Ciebie 'mówi' Uśmiech Chyba, że mieszkasz gdzieś gdzie są takie sklepy to pójdź i zobacz, która Ci bardziej przypadła do gustu Uśmiech
To znaczy tak, znaczenie jest takie samo, ale przez różne obrazki może coś innego Ci się skojarzyć i zinterpretować możesz nieco inaczej, tak jak Ci intuicja podpowiadaUśmiech Owocnych zakupów, pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz

Dziękuje Lorii321, kupione, teraz tylkoczekać az przyjdą.

Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Odpowiedz

blossom napisał(a):Zawsze myslałam, że znaczenie kart Tarota jest takie same bez względu na wydanie, że np. głupiec znaczy to samo kiedy jest na szczytach a za nim bialy piesek czy głupiec w innym wydaniu, że głupiec to głupiec, czy tez inne karty, jak np słońce z konbieta i mężczyzna a słonce z dzieckime na koniu? Czy ich znaczenie jest inne?
To nie dokładnie jest tak. Gdyby to działało w ten sposób, to nie potrzebowałby nikt usług, czy pomocy osób wróżących z kart tarota. Wystarczyłoby popatrzeć na listę znaczeń, czy do jakiegoś podręcznika. Spróbuj sama, a zobaczysz, że tak się nie da. Dla mnie karty to obrazkowy alfabet. Obrazki mają sprowokować moje reakcje, myśli itp. będące odpowiedzią na zadane kartom pytanie.
Odpowiedz

Warto kupić na początek tradycyjną talie Waita i do niej jedna książkę, by poznać archetypowe znaczenie kart. Ok Na ogół wszystkie książki zawierają te same treści wspomniał o tym Zib. Jednak każda z nich jest inna. To autorzy trzymając sie pewnych ram opisują w nich swoje widzenie kart. Poznaj najważniejsze ich znaczenie, oglądaj karty, zapisuj swoje odczucia. Z czasem przekonasz sie, ze Twoje widzenie kart jest całkiem inne niż autorów, czy osób wróżących chociazby na tym forum. Zaczniesz nadawać kartom swoje znaczenie. Uśmiech To od naszej intuicji w dużej mierze zależy co zobaczymy w kartach i jak to zinterpretujemy. Uśmiech
Odpowiedz

posiadam 2 talie. Wirtha i Waita i muszę przyznać, że te same karty (np. Wisielec) zupełnie inne skojarzenia wywołują
Odpowiedz

Blossom jak przyślą Ci to napisz Uśmiech
Zgadzam się, jeszcze są różne ksiązki, ktore pomagają zrozumiec, karty, ale nasze forum też posiada znaczenie kart Uśmiech i wiele wskazówek, intuicja jak najbardziej Oczko
Powodzenia, pozdrawiam, Wesołych Świąt Oczko Buźki
Odpowiedz

Dziękuje Wam bardzo i mam nadzieje, że spędziliście Święta miło z rodzinami Uśmiech.

To faktycznie czytanie Tarota jest bardziej skąplikowane niż myślałam, ale z pewnością intuicja i głos wewnętrzny i odczucia po zobaczeniu rozkladu sa najważniejsze.

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz

Doszedl do mnie Tarot, ktorego kupiłam, a kupiła Quest Tarot i Osho Zen Tarot i musze powiedziec, że bardzo mi przypasowały. Jestem na prawde zadowolona, bo własnie poczułam i jedną talie i drugą, ale musze jeszcze kupić tradycyjnego Tarota.
Osho Zen Tarot jest zdecydowanie inny od tradycyjnego, jest bardziej duchowy, tak bym to określiła i odczyt jego i trafność bynajmniej dla mnie jest na prawdę bardzo dobry, po pierwszym rozłożeniu kart po prostu "mnie zatkało", bo inaczej nie moge powiedzieć, juz pierwsza karta powiedziała mi dokładnie o problemie jaki nurtuje mojego bylego partnera.

Więc, jeśli poszukujecie czegos innego od tradycyjnego Tarota to mogę polecić Osho Zen Tarot tak samo jak The Quest Tarot.
Odpowiedz

Cieszę, się że nawiązałaś kontak z kartami Uśmiech
Super życzę dalszych sukcesów Uśmiech
Odpowiedz

To jest bardzo dobra strona, na której można obejrzeć wszystkie karty z kilkudziesięciu talii:
http://www.albideuter.de
Odpowiedz

Witajcie.Pomyślałam,że może warto kupić własną talię i popróbować samej
Nie wiem jak mam się do tego zabrać,w internecie propozycji jest mnóstwo droższych,tańszych....ja wypatrzyłam coś takiego,może ktoś doradzi,podpowie....
http://allegro.pl/tarot-karty-ksiazka-ze...20832.html
Odpowiedz

Ja kierowałam się tym co mi się podobało, kupiłam piękną talię chociaż wymagającą ale nie żałuję bo jej urok wynagradza mi pracę nad zrozumieniem jej Rotfl talia ma być Twoja więc idź za głosem intuicji Uśmiech

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz

no tak wiesz dużo tego ,opisy na allegro niestety nie bardzo do mnie trafiają,a ta jakoś mi od razu w oko wpadła więc chyba postawię właśnie na nią i mam nadzieję,że się nauczę odczytywać rozkłady heh dziękuję za odp
Odpowiedz

Najlepiej pójdź do sklepu ezoterycznego. Popatrz na rozmiar pudełko pooglądaj obrazki. Na allegro wszędzie będą zachwalać Uśmiech
Na pewno mojego tarota odradzają początkującym ale zaczęłam właśnie od niego, bo mi się podobał. Zmuszanie się bo ktoś coś radzi nic nie da  Buziak
Możesz zasugerować jakąś szukasz wtedy chyba łatwiej byłoby Ci pomóc Uśmiech ja często korzystam z tej strony 
http://www.aeclectic.net/
Ja bardzo długo szukałam talii za nim anielski się przykleił  Kotek

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz

Najlepsze na początek są karty tradycyjne z obrazkami, czyli talia Rider-Waite-Smith. Kiedy przy jej pomocy zrozumiesz i poczujesz podstawy to wtedy możesz kupując nową talię iść wtedy za głosem intuicji.
Odpowiedz

Ewentualnie karty z opisem.
Odpowiedz

co do kart z opisem to odradzam, gdyż zazwyczaj takie opisy "rozleniwiają" nas i intuicję ... i człowiek patrząc w karty chciał nie chciał bazuje na opisach - bo szybciej, bo łatwiej , bo ... są!
później trudno się odzwyczaić od korzystania z takiej ściagawki ... a wiemy, że karty mają o wiele więcej znaczeń niż wymienionych kilka ( 3-4 ) na karcie Kotek
Odpowiedz

no właśnie też myślałam , o kartach z opisem,ale wiem,że wtedy pójdę na łatwiznę przeczytam ,wpuszczę wypuszczę
dlatego wiem,że to nie dla mnie,bo w tym temacie trzeba troszkę pomyśleć
sklepu ezoterycznego niestety nie mamy ,ale patrzyłam na stronie empiku i jest tam też ładny wybór
Odpowiedz

Z tego sklepu mam większość talli, jest duży wybór,  może coś Ci wpadnie w oko 
http://osiem.com.pl/karty-c-26_27.html?o...86db3c8889 
( z góry przepraszam jeśli nie można tutaj wklejać takich linków ?)

Też jestem za tym żeby na 1 raz wybrać talię tradycyjna, albo w miarę tradycyjną w swoich ilustracjach.
Co do ceny - droższe karty to nie znaczy że lepsze, jeśli chodzi o ich odczytanie, a co do książek to najlepiej jednak uczyć się interpretacji kart na forum Uśmiech
Odpowiedz

Dzina napisał(a):no właśnie też myślałam , o kartach z opisem,ale wiem,że wtedy pójdę na łatwiznę przeczytam ,wpuszczę wypuszczę
dlatego wiem,że to nie dla mnie,bo w tym temacie trzeba troszkę pomyśleć
sklepu ezoterycznego niestety nie mamy ,ale patrzyłam na stronie empiku i jest tam też ładny wybór
Ja ostatnio widziałam na poczcie karty za 9,90 Oczko i się zastanawiałam czy ich nie kupic w ramach 'do kolekcji'.
A czytanie z obrazków - to jest tylko na początku Uśmiech
jeśli masz predyspozycje do kart to później będziesz intuicyjnie wszystko wyłapywać.
Wg mnie karty z opisami nie są najgorsze Uśmiech sama jakiś czas sie zastanawiałam nad zakupem takiej talii Uśmiech

Jako pierwszą talię kup 'prostą' a w razie rozwoju talentu - zakupisz inne Oczko
Takie moje zdanie.
Odpowiedz

Postanowiłam nabyc ponownie karty Tarota. Wczesniej miałam tarot marseille ale nie potrafiłam się z kartami dogadać, no i oddałam karty. Teraz chciałabym spróbować ponownie, niestety nie mam możliwości fizycznego kontaktu z kartami na zasadzie sa talię w sklepie i je dotykam i coś tam czuje, tylko zakup prze internet czy to jest problem ? Jesli nie, jaki polecacie, mam do wyboru zakup z ebay bo tak dokonuje zakupy zazwyczaj. Link do dostępnych http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=t...+&_sacat=0
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości