Pierwsza talia kart dla osoby początkującej

Witam! Zastanawiam się nad kupnem kart dla poczatkujacej osoby, ktora rozpoczyna swoja przygode z tarotem RW. Na allegro znalazlam aukcje z kartami RW 
http://allegro.pl/karty-tarota-ridera-wa...97243.html
, myslicie, ze to bedzie dobry zakup? I intryguje mnie jeszcze pytanie czy nie lepiej kupic osobiscie niz przez internet? Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz

To jest bardzo dobra cena na zestaw karty + książka.
Dla początkującego karty RW są moim zdaniem najodpowiedniejsze.
Karty, to produkt jak każdy inny, dlaczego nie kupić przez internet?
Można w necie pooglądać sobie całą talię, żeby nie kupować kota w worku Uśmiech
Odpowiedz

Dziękuję za radęUśmiech A jak Twoja przygoda z kartami?
Mnie odkad pamietam interesowala astrologia ale dopiero od niedawna postanowilam zglebic temat tarota i pomyslalam, ze sama moge sprobowac czy mi wyjdzieUśmiech Jakies wskazowki na poczatek? Podrawiam Uśmiech
Odpowiedz

Trwa nieprzerwanie ok. dwa i pół roku i codziennie dziękuję "opatrzności", że podsunęła mi książkę, dzięki której zainteresowałam się Tarotem.
Nie mam praktycznie dnia, bez kart, a jak się taki zdarzy - czegoś mi w nim brak.
Myślę, że trochę już wiem, ale ogromnie dużo jeszcze przede mną. I całe szczęście!
Życzę Ci wytrwałości i cierpliwości, bo naprawdę warto. Przyjdzie taki moment, gdy zobaczysz, że "ogarniasz". I wierz mi, będzie to bardzo szczęśliwa chwila.
Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz

Dzień dobry,

Podpowiedzcie proszę jakie karty wybrać na początku swojej przygody z tarotem.
Mówi się, że karty powinno się wybierać pod kątem własnego gustu i energii jaką poczujemy do danej talli ale jest też podobno tak, że z niektórych kart ciężej odczytać ich symbolikę co dla nowicjusza może stanowić spory problem.
Jakie więc karty należałoby wybrać na początek ?

pozdrawiam
Odpowiedz

W tym dziale i innych o tarocie mamy dużo wątków na ten temat...proszę przejrzyj je sobie ...
Połączyłam Twój watek do innych tematów , ale poszukaj jeszcze tematów, które Cie interesują...i ewentualne pytania zamieszczaj w watkach już założonych...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz

Witam wszystkich,
nie mogłam znaleźć podobnego tematu, ale jestem początkująca na forum, więc jeśli powtarzam, to proszę o przekierowanie Uśmiech

Już parę lat temu chciałam zacząć naukę tarota, przeglądałam nawet różne talie, jednak ostatecznie porzuciłam ten pomysł. Teraz na powrót ten temat zaczął mnie fascynować i chciałabym na poważnie zacząć swoją przygodę z tarotem. Jednak... nie wiem jak zacząć :/ mam wrażenie, że w Internecie i tu na forum jest takie bogactwo informacji, że przysłowiowo nie wiem w co ręce włożyć Uśmiech

Stąd moja prośba o podpowiedzi, rady - jak wybrać swoje pierwsze karty? Jest wiele kart, które mi się podobają, jednak, tak jak wspomniałam, stawiam dopiero swoje pierwsze kroki i chyba wolałabym, żeby była to talia dość "prosta". Czy możecie coś polecić? Jakimi kryteriami warto się kierować przy wyborze?

Ponadto, bardzo pomocny byłby dla mnie podręcznik tarota. Z tego co rozumiem, można dostać zarówno podręczniki ogólne, jak i dostosowane do poszczególnych talii - czy to ma jakieś znaczenie? Jaki podręcznik wybrać?

Będę niezmiernie wdzięczna za Wasze rady w tej kwestii Uśmiech
Odpowiedz

Bardzo dużo materiałów jest o tej tematyce na forum ,wystarczy poszukać
Odpowiedz

Hej, ja dostałam tarota i też mam zamiar się nim zająć . Odezwij się na pw, może obie do czegoś dojdziemy...
Odpowiedz

Dziewczyny nie musicie wymieniac zdan na PW tu macie swietne tematy w ktorych proponuje brac udzial i wymieniac sie doswiadczeniami .Od czegos trzeba zaczac a to forum to skarbnica do nauki,nie ma sie czego wstydzic. Ok
Odpowiedz

Dzięki Lila za odniesienie Uśmiech Widzę, że sporo jest propozycji różnych książek, nie znalazłam jednak nigdzie porad jak wybrać talię, co brać pod uwagę, czym się kierować. Podejrzewam, że u mnie zacznie się jednak klasycznie od zakupu R-W Uśmiech
Magdalena 77, chętnie wymienię się doświadczeniami - czy to tu na forum, czy na pw, chociaż Lila chyba ma rację, że forum jest dobrym miejscem na wymianę tego typu doświadczeń. Będę systematycznie czytać forum, szczególnie wątki dotyczące początków oraz różnych ćwiczeń z kartami - chętnie podzielę się znaleziskami, które zwrócą moją szczególną uwagę. Jak już kupię swoją pierwszą talię, będę na bieżąco opisywać swoje doświadczenia z kartami Oczko
Odpowiedz

Ten dział jest obszerny...są watki o kartach...tylko poszperaj...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz

Vianne ja również dopiero zaczynam naukę Tarota. Szykowałam się do kupna R-W bo oczywiście jest to podstawowa talia i większość książek dla początkujących bazuje właśnie na tych kartach.
Mówi się, że karty trzeba wybierać intuicyjnie, pod kątem upodobań i tego czegoś co Cię do nich ciągnie - ja akurat zapatrzyłam się na talię Illuminati. Ma przepiękną barwną grafikę ale uznałam, że na początek może mnie przytłoczyć dlatego koniec końców moją pierwszą talią jest Lo Scarabeo Tarot. Jest piękna, jasna i spokojna. Do tego dość klasyczna w przekazie więc nie mam problemu z poznawaniem i interpretacją znaczenia na samym początku.

Powodzenia i pozdrawiam
Odpowiedz

Elpis napisał(a):Vianne ja również dopiero zaczynam naukę Tarota. Szykowałam się do kupna R-W bo oczywiście jest to podstawowa talia i większość książek dla początkujących bazuje właśnie na tych kartach.
Mówi się, że karty trzeba wybierać intuicyjnie, pod kątem upodobań i tego czegoś co Cię do nich ciągnie - ja akurat zapatrzyłam się na talię Illuminati. Ma przepiękną barwną grafikę ale uznałam, że na początek może mnie przytłoczyć dlatego koniec końców moją pierwszą talią jest Lo Scarabeo Tarot. Jest piękna, jasna i spokojna. Do tego dość klasyczna w przekazie więc nie mam problemu z poznawaniem i interpretacją znaczenia na samym początku.

Powodzenia i pozdrawiam
Elpis, ja zdecydowałam się jednak na RW, czekam właśnie na przesyłkę Uśmiech Lo Scarabeo Tarot to faktycznie piękna talia. Bardzo podoba mi się jeszcze Tarot Vice Versa, Cosmic i Ramzes, z pewnością zakupię jeszcze którąś z tych talii jak zapoznam się z RW Uśmiech Ok
Odpowiedz

Vianne napisał(a):Elpis, ja zdecydowałam się jednak na RW, czekam właśnie na przesyłkę Uśmiech Lo Scarabeo Tarot to faktycznie piękna talia. Bardzo podoba mi się jeszcze Tarot Vice Versa, Cosmic i Ramzes, z pewnością zakupię jeszcze którąś z tych talii jak zapoznam się z RW Uśmiech Ok

Cosmic jest na prawdę piękna. Aczkolwiek Arkana Małe są cięższe w interpretacji, miejscami odchodzą od klasycznych znaczeń. Dlatego jest to talia raczej nie na start, a dla rozwoju. Natomiast świetna do wróżenia w aspekcie spraw uczuciowych, dwór pucharów jest przedstawiony bardzo sugestywnie. Jak się uporasz z RW to polecam.

Generalnie niektóre talie są bardzo ogólne, klasyczne i dobrze się nimi wróży w sprawach codziennych, ale gorzej się sprawdzają we wróżeniu w konkretnych sferach życiowych. Są też talie bardziej ukierunkowane np. na sferę uczuciową czy finansową i wtedy wprawny tarocista używana różnych talii do różnych pytań. Chyba, że ma jakąś szczególnie ulubioną.
Odpowiedz

Luca1990 napisał(a):
Vianne napisał(a):Elpis, ja zdecydowałam się jednak na RW, czekam właśnie na przesyłkę Uśmiech Lo Scarabeo Tarot to faktycznie piękna talia. Bardzo podoba mi się jeszcze Tarot Vice Versa, Cosmic i Ramzes, z pewnością zakupię jeszcze którąś z tych talii jak zapoznam się z RW Uśmiech Ok

Cosmic jest na prawdę piękna. Aczkolwiek Arkana Małe są cięższe w interpretacji, miejscami odchodzą od klasycznych znaczeń. Dlatego jest to talia raczej nie na start, a dla rozwoju. Natomiast świetna do wróżenia w aspekcie spraw uczuciowych, dwór pucharów jest przedstawiony bardzo sugestywnie. Jak się uporasz z RW to polecam.

Generalnie niektóre talie są bardzo ogólne, klasyczne i dobrze się nimi wróży w sprawach codziennych, ale gorzej się sprawdzają we wróżeniu w konkretnych sferach życiowych. Są też talie bardziej ukierunkowane np. na sferę uczuciową czy finansową i wtedy wprawny tarocista używana różnych talii do różnych pytań. Chyba, że ma jakąś szczególnie ulubioną.

Ja jeszcze jak się trochę podszkolę to kupię sobie Lo Scarabeo - wielce mnie urzekła ta talia, jest przepiękna, właśnie w takim stylu jak lubię. Czuję, że będzie nam się w przyszłości świetnie pracowało Uśmiech
Odpowiedz

Filifionka napisał(a):Ja jeszcze jak się trochę podszkolę to kupię sobie Lo Scarabeo - wielce mnie urzekła ta talia, jest przepiękna, właśnie w takim stylu jak lubię. Czuję, że będzie nam się w przyszłości świetnie pracowało Uśmiech

Jest chyba kilka talii z Lo Scarabeo Uśmiech
Widziałem kiedyś jedną to faktycznie bardzo przyjemna i dosyć klasyczna.
Odpowiedz

No właśnie, są klastyczne, a to jest to, co lubię najbardziej. Na tych kartach jest wiele symboli, które pomagają w interpretacji, bo łączy w sobie elementy trzech podstawowych tradycji Uśmiech
Odpowiedz

mam zamiar zakupić sobie Trot Bogiń- gdzies mnie ciągnie do tych kart gdy oglądam oferty ciągle do nich powracam i juz zdecydowalam że zakupie je po Nowym Roku
Mam ochote jeszcze na Tarota 78 Drzwi po moich kilkakrotnych snach o schodach i drzwiach chyba je zakupię
W tej chwili korzystam tylko z jednej talii ,,Boski Tarot,,Ciro Marchetti bardzo ja lubie mam drugą Ludy Lescot niestety skorzystalam z niej kilka razy ale nie przemawia do mnie szczególnie niektóre karty z AW więc sobie leży może kiedyś przyjdzie na nią czas w przyszłości
ponieważ potrzebuję osobistej talii ktorej by nikt nie dotykał wiec muszę sobie takową kupić,ale niestety u mnie nie konczy sie nigdy na jednej więc mam zamiar kupic dwie Uśmiech
Czy może ktoś z was posiada Tarot Bogin lub Tarota 78 drzwi i podzieli sie ze mną wrazeniami z pracy z nimi
pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz

Hej chce zacząć wróżyć ,którą talie mi polecacie Tarot ze Snów czy initiatory tarot of the golden dawn nie wiem ktora wybrac waham się ? Dziekuje za dopowiedz
Odpowiedz

Na początek polecam Ci klasyka Rider Waite, każdy powinien je mieć, szczególnie osoba początkująca.


Odpowiedz

Zgadzam się, RW to podstawa. Zawsze można kupić analogiczną wersję do RW. Widziałem podkolorowane wersje tej talii np. Radiant Tarot.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości