79 karta w talii- czy macie i jak interpretowac?
#1

Witam,wlasnie kupilam nowa talie kart, w ktorej jest dodatkowa 79 karta, nie do konca wiem jak ja potraktowac , czy ktos z Was wie na ten temat cos wiecej? Bede wdzieczna za jakakolwiek pomoc
The Prisma Visions Tarot 5th edition James R.Eads 
 ta karta to illumination, dziekuje
Odpowiedz
#2

Możesz jej jak najbardziej używać do wróżenia razem z pozostałymi kartami. Uśmiech 
A co do jej znaczenia... do oryginalnej talii dołączona jest książeczka, w której na pewno autor objaśnia co miał na myśli tworząc tę kartę. Jeśli nie masz książeczki, to po prostu zdaj się na swoją intuicję i przypasuj tej karcie takie znaczenie, jakie Ci ta intuicja podpowiada. 
Tytuł to "Oświecenie". Ja patrząc na tę kartę czuję, że - w potocznym, "życiowym" sensie - będzie ona oznaczać że nagle coś się wyjaśni, co było dotąd w cieniu wyjdzie na jaw i pozwoli ujrzeć wszystko w szerszym świetle. Lub też - my sami dostrzeżemy coś czego dotąd nie dostrzegaliśmy.

[Obrazek: GBxFoBE.jpg]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#3

Bardzo dziekuje za wyczerpujace i jakze trafne objasnienie, pozdrawiam serdecznie  Oczko
Odpowiedz
#4

Dodatkowe karty są w 'Ethereal Visions' - XXII The Artist i XXIII The Well (studnia).

Pierwsza związana ze znakiem Ophiuchusa (między Skorpionem a Strzelcem, pokrywa się głównie ze Strzelcem). Oznacza ucieleśnienie twórczości, reprezentanta rasy ludzkiej, który może skorzystać z uniwersalnej wiedzy, kiedy odetnie się od wszelkiego rodzaju 'przeszkadzajek' życiowych i posłucha mądrości płynącej z kosmosu, przyrody itd.

Studnia skojarzona jest z Gają - źródło inspiracji, przekształcenia, pomysłów. Autor uważa, że wszystko ma początek w tzw. Creatix (chyba nawiązanie do sieci Matrixa Oczko) skąd każdy, kto poszukuje może czerpać potrzebną inspirację i mądrość.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości