Warsztat 239 - Miejsce zamieszkania
#1

Ponieważ Aggata zrzekła się swojego przywileju stworzenia kolejnego warsztatowego wątku, z jej błogosławieństwemUśmiech podejmuję wyzwanie.

Mieszkam w Polsce, na peryferiach dużego miasta. Moje pytania:
1. W której części kraju znajduje się to miasto?  Jak się nazywa? (Tak, wiem, że to trudne, ale możliwe do określenia).
2.  Moje osiedle wybudowano w sąsiedztwie  pewnego (dość znanego w Polsce) dużego obiektu użyteczności publicznej. Czym on jest?

Zapraszam do udziału w warsztacie. Będzie mi bardzo miło, jak rozłożycie karty i spróbujecie z nich wyczytać odpowiedzi na powyższe pytania Uśmiech 
Weryfikacja za tydzień.  Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do uczestniczenia w zabawie  Buźki
Odpowiedz
#2

W której części kraju? 6 buław, Królowa mieczy
Mieszkasz na wschodzie, ale bardziej kierując się na północ. Albo całkiem na północy pośrodku.
Jakie miasto? 2 buławy, 6 mieczy
Hmm, to miasto leży pomiędzy czymś, a czymś. Patrząc na 6 mieczy, może pomiędzy jakimiś rzekami, czy jeziorami. Można się przeprawić łodzią. Elbląg? Albo może Gdańsk jako trójmiasto.
Co to za obiekt? Wisielec, 3 denary, Król Kielichów
Coś wiszącego. Wzywa nas do pracy.
Stawiam na dzwon, katedrę, albo jakiś wiszący posąg typu Posejdon.
Trudne pytania ????\
Dobra, jeszcze jedno mi na myśl przyszło po podsumowaniu może to być jakiś Sąd albo urząd.
Odpowiedz
#3

Nastku, dziękuję Ci. Ciekawe odpowiedzi... Jedna z kart, które wyciągnąłeś , jest wyjątkowo dobra, by udzielić odpowiedzi Uśmiech Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć, bo może jeszcze ktoś zechce dołączyć do zabawyOczko
Odpowiedz
#4

As kieli 8 den na asie jest woda i gory wiec nie wiadomo. Ale ostatnio as kielj pokazal mi zachod. 
Kaplanka sila miejsca jakies zwiazane z nauka j sportem? Centrum szkoleniowe 'sportowe?
Odpowiedz
#5

Dziękuję bardzo za odzew Uśmiech Woda i góry - chciałabym mieć jedno i drugie w pakiecieUśmiech

Zapraszam innych do zabawy Uśmiech
Odpowiedz
#6

A zapomnialam. Z przelozenia byla smierc rycerz bulaw moze cos zwiazanego z walkami rycerzami jakis Malbork?
Odpowiedz
#7

Nie Malbork, ale te karty z przełożenia ciekawe... zwłaszcza jednaOczko W sobotę za tydzień podam odpowiedź.
Odpowiedz
#8

No dobra...
1. 2 Buław + 10 Monet
2. 6 Mieczy + 5 Buław + 7 Kielichów

Niby nic konkretnego, ale spróbuję  Jezyk_oko

1. Uważam, że do tego większego miasta można dojechać jakimś autobusem miejskim,
myślę, że nawet dłuższy spacer również chodzi tu w grę.
Ja obstawiam bardziej południe (nawet zupełny skraj), np. Bogatynia i okolice.
10 Monet to po prostu bogactwo, więc m.in. ta Bogatynia przyszła mi na myśl  Rotfl
Drugim moim typem jest Łódź (ale to tylko ze względu na kartę, która jest odpowiedzią na drugie pytanie - 6 Mieczy).
2. 5 Buław m.in. wskazuje właśnie na miejsca publiczne typu hala, arena, boisko. 
Katowice i katowicki Spodek? TAURON Arena Kraków?

Moje dodatkowe pytanie (już po zakończeniu warsztatu  Icon_e_smile ):
Czy Ty planujesz wyprowadzić się z tego miasta? Czy rozważasz inną opcję?
Czy w tym mieście (na tych peryferiach) jest po prostu Twój dom rodzinny, w którym mieszkasz od urodzenia?
Odpowiedz
#9

Kochana Anju, dziękuję za udział w warsztacieUśmiech Od razu mogę napisać, że na te peryferia z centrum miasta niespełna rok temu się przeniosłam, odżyłam tu, jest mi bardzo dobrze i dalej wyprowadzać się już nie zamierzamUśmiech Nie, dom rodzinny jest w miasteczku oddalonym od tych moich peryferii o 15 km. Ale te przenosiny rok temu zbliżyły mnie do domu rodzinnego (z centrum miałam znacznie dalej)... Uśmiech
Odpowiedz
#10

Anju, czy mogę wiedzieć, z jakiej talii korzystałaś? Interesuje mnie głównie to, jak wygląda w niej 2 Buław, tzn. co dokładnie jest na Twojej dwójce przed postacią.
Odpowiedz
#11

(16-02-2021, 08:55)Kama napisał(a):  Anju, czy mogę wiedzieć, z jakiej talii korzystałaś? Interesuje mnie głównie to, jak wygląda w niej 2 Buław, tzn. co dokładnie jest na Twojej dwójce przed postacią.
Korzystałam z talii The Destiny Tarot, więc jest ona maksymalnie uproszczona, a ta konkretna karta wygląda tak:


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#12

Dzięki. Za kilka dni napiszę Ci, dlaczego o to zapytałam Uśmiech
Odpowiedz
#13

Trzy osoby przystąpiły do zabawy, za co im bardzo serdecznie dziękuję Uśmiech Może ktoś jeszcze spróbuje w wolnej chwili? Do soboty jest czas... Zapraszam Uśmiech
Odpowiedz
#14

Kochani, czas na weryfikację - podsumowanie warsztatu.

Anju, Wildwood, Nastku - wielkie dzięki za udział w ćwiczeniu. Wiem, że nie było łatwe.... przepraszam! Obiecuję zrewanżować się swoim udziałem w Waszych kolejnych warsztatach Uśmiech

A zatem sprawy wyglądają tak:
Mieszkam w Łodzi, a więc w centralnej Polsce. Co ciekawe, Nastek i Anja wyciągnęli 6 mieczy - ta karta przecież pokazuje nazwę miasta i liczyłam właśnie na to, że ktoś odniesie się do obrazka - Anja to zrobiła Uśmiech Brawo! W różnych taliach jakieś łódki czy statki widnieją jeszcze np. na 2 denarów lub 3 buław, ale to już w tle. Więc 6 mieczy była tą kartą zdecydowanie najtrafniejszą, by udzielić odpowiedzi na moje pierwsze pytanie.Uśmiech Nastku, Twój sposób myślenia był bardzo logiczny, ale tu akurat przemawiał (w sposób dosłowny) obraz.
Oboje mieliście też wśród swoich kart 2 buław... Bardzo mnie to zaciekawiło. Anju, zobacz, Twoja dwójka to dwie buławy i puste miejsce dokładnie pośrodku - normalnie centralna PolskaUśmiech Oczko Nastek na moją prośbę też wysłał mi link, żebym mogła zobaczyć, jak wygląda jego 2 buław. I tu niespodzianka: Nastku, w obrazku na Twojej karcie zobaczyłam... siebie stojącą na balkonie, na którym spędzam każdą możliwą chwilę w ciepłe dniUśmiech Serio! Ta kobieta stoi na jakimś murze, patrzy z góry na niemal pustą przestrzeń. Jest zwrócona na zachód. Wypisz wymaluj mój widok z balkonu Uśmiech! Poza tym wyraźnie Twoje karty pokazały moją energię, bo na początku pokazała Ci się też Królowa Mieczy (pewnie to, że mamy częsty kontakt na forum i dużo razem ćwiczymy, nie jest tu bez znaczeniaUśmiech )

I drugie pytanie, które wydawało mi się łatwiejsze, ale w sumie nikt nie trafił w "10". Osiedle mieści się w sąsiedztwie znanego szpitala, Centrum Zdrowia Matki Polki. Najlepsze karty miała Wildwood - pojawiła się m.in. Moc, Kapłanka - każda z tych kart może wskazywać szpital, zwłaszcza, że słynie on głównie z dobrego położnictwa i ginekologii, ratowania najtrudniejszych przypadków zagrożonych ciąż, opieki nad wcześniakami. Nastku, Twoje karty też były ciekawe: Król Kielichów często wskazuje mi lekarzy, osoby udzielające pomocy. No i był Wisielec, który może odnosić się do wszystkich miejsc, w których nie lubimy przebywać i które wymuszają jakąś bierność, przynoszą pauzę w życiu. Anju, 5 buław, która Ci się pokazała, to mógł być duży teren sportowo-rekreacyjny mieszczący się z innej strony osiedla Uśmiech Z boiskami, skateparkiem itp. Wildwood też poszła tym tropem.

Anju, tylko Ty trafnie podałaś nazwę miasta, więc nie może być inaczej: organizujesz nam, Kochana, następny warsztat Uśmiech
Odpowiedz
#15

Super! Bardzo, bardzo się cieszę i dziękuję  Kwiatek
Szkoda, że tak daleko, bo na kawę byśmy poszły  Rotfl
Odpowiedz
#16

Zawsze wiosną lub latem można się umówić na jakiś sabat czarownic (i czarodziejówOczko) w centralnej PolsceUśmiech ZapraszamUśmiech
Odpowiedz
#17

Kama, ciekawy warsztat. Uśmiech
Gratuluję Anja, odgadłaś nawet nazwę miasta. Oklaski Salute

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#18

O kurcze to już wiem skąd ta łódka. Faktycznie karty pokazały dosłownie nazwę miasta. 
Gratki Anja ????
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości